پایگاه اینترنتی I-Phone  شرکت اپل بعد از ۲۱۹۳ روز شایعه و حدس و گمان تبلت خود را معرفی کرد.

این تبلت که بعد از iPhoneو iPod سومین محصول شرکت اپل است Ipad نامیده شده و دارای پردازنده یک گیگاهرتزی اختصاصی شرکت اپل است که ساخته خود شرکت اپل بوده و A4 نامیده شده است.

قطر Ipad فقط ۱٫۲۵ سانتی متر است و صفحه نمایش IPS  ان نیز ۹٫۷ اینچی است که برای کار در محیط اینترنت و استفاده از بازی‌های آیفون با کیفیت بسیار مناسب‌تری است.

اپل همچنین اعلام کرده است که با iPad طراحی هم امکان پذیر است زیرا با برنامه‌ای به نام Brushes امکان زوم بر روی تصاویر تا ۳۳ برابر وجود دارد.

استیو جابز ضمن تشکر از آمازون برای رشد و توسعه کتاب خوان‌های‌الکترونیکی با معرفی نرم‌افزار جدید Ibooks  که در هنگام خواندن کتاب احساس ورق زدن یک کتاب واقعی به انسان دست می‌دهد به کاربران خود یک کتابخانه واقعی اهدا کرده است.

بعضی از مدل‌های تبلت علاوه بر وای فای دارای ۳G هم هستند که با پرداخت ۳۰ دلار می توانید اینترنت نامحدود بر روی تابلت خود داشته باشید.

صفحه نمایش تابلت چندلمسی خازنی است که دارای ۳ نوع حافظه ۱۶،۳۲ و ۶۴ گیگابایتی است که بلوتوث ۲٫۱ نیز آنرا همراهی می‌کند و طول عمر این باطری در حالت کار ۱۰ ساعت و در حالت Stand by یک ماه است.

اپل همچنین اعلام کرده است که نسخه SDK را برای توسعه برنامه و بازی در اختیار توسعه دهندگان شرکت اپل قرار خواهد داد.

گفتنی است که تمامی این امکانات گجت فقط با قیمت ۴۹۹ دلار بفروش می رسد و مدل هایی که ۳G نیز دارند ۱۳ دلار گران تر خواهند بود . ipad از ۶۰ روز دیگر برای فروش آماده است و مدل ۳G آن از ۹۰ روز دیگر فروشش اغاز خواهد شد.

اپل همچنین اعلام کرده است که نسخه SDK را برای توسعه برنامه و بازی در اختیار توسعه دهندگان شرکت اپل قرار خواهد داد.

مشاهده فیلم و تلویزیون در این دستگاه بسیار فوق العاده خواهد بود … بیایید تصاویر بیشتری از این دستگاه ببینیم.”