گویا اپ
 • Screenshots-from-OneDrive-for-Windows-Phone اپلیکیشن OneDrive برای ویندوزفون بروزرسانی شد
 • Best-Android-News-Apps-featured ۹ اپلیکیشن خبری منتخب برای سیستم های اندرویدی
 • Untitled-1 دانلود ویدئوها و تصاویر از اینستاگرام با اپلیکیشن Insta Download
 • SYNA پیام رسان ساینا در برابر غول هایی همچون وایبر، واتس اپ و …
 • promo_badge هرکول به گوشی اندرویدی شما می آید!
 • cover_256 با اپلیکیشن گویا ورزش، اخبار ورزشی همیشه و همه جا در جیب شماست!
 • AndroidGalleryApps-QuickPic اپلیکیشن QuickPic یک گالری سبک و قدرتمند اندرویدی
 • gsmarena_001 Dropbox بالاخره به ویندوزفون آمد
 • Android-Weather-app پیش بینی دقیقه به دقیقه وضعیت آب و هوا با AccuWeather
 • twitter-02_story اپلیکیشن توییتر برای ویندوزفون با امکانات جدید بروزرسانی شد

چگونه پروفایل فیس بوک خود را پاکسازی کنیم؟


همانطور که تعداد دوستان شما و برنامه های کاربردی مورد استفاده تان در فیس بوک افزایش مییابد ، فید خبری و دیوار(wall)فیس بوک شما به دلیل شلوغی بیش از حد می تواند به افتضاحی بزرگ تبدیل شود. این خوب است که با دوستان خود در ارتباط هستید ، اما اگر شما نمی توانید پست های مفید را از میان تمام پست های احمقانه و بدرد نخور یا دوستان واقعی خود را از میان تمام افراد ناشناخته تشخیص دهید ، زمان آن فرا رسیده که به تمیز کردن پروفایل فیس بوک خود بپردازید.


فیس بوک گزینه های مختلفی برای تنظیم دقیق آنچه که برنامه های کاربردی و کاربران می بینید و یا اینکه در پروفایل فیس بوک خود استفاده می کنند ارائه میکند، اما اگر از تمام تغییرات مطلع نباشید (و فیس بوک اغلب تغییرات مداوم در وب سایتش را دوست دارد) ، شما ممکن است در میان تمام گزینه های موجود احساس سردرگمی کنید. ما دراین مقاله به شما کارآمد ترین راهها را برای استفاده بهتر و داشتن تجربه لذت بخش تر از حساب فیس بوک خود ارائه می کنیم.
اضافی ها را از دسترس فید خبری پنهان کنید.
ساده ترین راه برای کنترل مطالبی که خبرخوان به شما نشان می دهد زدن دکمه ی “مخفی کردن”(“Hide”) برای چیزهایی است که شما نمی خواهید ببینید. فیس بوک از شما خواهد پرسید که آیا می خواهید آن شخص و یا صفحه را مخفی کنید؟ یک بار که شما آن را تایید کنید، دیگر چیزی از آن را دوباره نخواهیددید و به صورت مخفی در خواهند امد.


اگر می خواهید برخی از اینگونه مطالب پنهان شده را دوباره به نمایش درآورید، نگران نباشید. هنگامی که چیزی را مخفی می کنید ، فیس بوک به شما با پیام “XXX(فلان مطلب) از خبر خوان شما پنهان شده است. برای مدیریت این مطالب به گزینه های ویرایش بروید ” هشدار میدهد.
حال، با کلیک بر روی گزینه ویرایش شما لیستی از تمام صفحات و افراد پنهان شده را ببینید. در آنجا ، شما می توانید عنوانهای پنهان را به حالا قبلی خود برگردانده،و به تنظیم برخی از گزینه های اضافی مانند مشخص نمودن حداکثر تعداد دوستان نمایش داده شده در فید زنده (Live Feed)خبری بپردازید.

دوستان و لیست ها
درست مانند شبکه اجتماعی MySpace ، فیس بوک جایی برای گردهم آیی دوستان می باشد. اما بگذارید این را هم بگوییم که : در اغلب موارد ، تنها تعداد کمی از دوستان خوب و واقعی خود را در فیس بوک می توانید بیابید،. در واقع شما در این شبکه با گروهی از آشنایان ، شرکای تجاری ، همکاران سر وکار دارید، و اگر واقعا باعث خوشحالی شما ست که انها را دوست بدانید، باید عده ای از کاربرانی که شما اصلا نمی شناسید و به واسطه دوستی با دوستان شما با انها دوست شده اید را هم باید دوست بدانید.
خوشبختانه ، شما می توانید آنها را در لیست دوستان خود، سازماندهی کرده که اجازه میدهد فید خبری و جعبه گپ خود رابرای هر لیست دوستان به شیوه دلخواه خود فیلتر کنید. این فرایند کمی خسته کننده است ، اما به ما اعتماد کنید، چون این روش می تواند تحول بزرگی را در پروفایل شما ایجاد کند
ما در یکی از مقاله ها مفصلا توضیح دادیم که چگونه به ایجاد و مدیریت فهرست دوستان در فیس بوک بپردازیم، و در اکثر موارد ، آن روش هنوز دقیق و کارآمد است. با این حال ،شبکه فیس بوک پس از آن مقاله دچارتغییراتی در طرح صفحات خود شده و بنابراین بعضی از جزئیات در مورد چگونگی نمایش لیست ها و مدیریت آنها نیز تغییر کردند.


در حال حاضر لیست ها ذیل عنوان “دوستان” در صفحه اصلی فیس بوک نمایش داده می شود ، برای دیدن تمام لیستهایی که شما ایجاد کرده اید روی آن کلیک کنید. علاوه بر این ، برای ویرایش لیست ها ، با کلیک بر روی حساب کاربری(Account) – وضعیت دوستان خود را ویرایش کنید. از آنجا می توانید دوستانتان را از لیست دوستان خود اضافه یا حذف کرده، لیست ها را حذف و یا لیست جدیدی ایجاد کنید.
برای استفاده از لیست ها ، به سادگی به صفحه اصلی خود رفته و بر روی یک لیست کلیک کنید، شما تنها مطالب ایجاد شده توسط افرادی را که شما به فهرست اضافه کرده اید خواهید دید. نکته مهم تر، تعمیم ویژگی لیست به چت باکس است. هنگامی که شما یک یا چند لیست ایجاد کردید، خواهید دید که جعبه چت هم اکنون آنها را به طور جداگانه نمایش می دهد. با کلیک بر روی لیست دوستان، شما می توانید انتخاب کنید که چه لیست هایی از دوستان را می خواهید در چت باکس را ببینید. این خیلی عالی است که شما دوستان زیادی داشته باشید اما اگر بخواهید بتوانیدفقط با تعداد انگشت شماری که شما تعیین می کنید چت کنید.

برنامه های کاربردی
تقسیم دوستانتان به لیست ها به شما کمک میکند تا پروفایل خود رابه سبک فوق العاده ای سازماندهی و مرتب کنید ، اما هنوز شما را از شر تمام برنامه های کاربردی که دوستانتان استفاده می کنند راحت نمی کند! به عنوان مثال ، اگر شما به برنامه Farmville علاقه ای ندارید ، شما احتمالا نمی خواهید مطالبی ببینید مبنی بر اینکه که گیاهان دوستان شما در این برنامه چگونه رشد می کنند!
باز هم این امکان وجود دارد که برنامه ها را طوری تنظیم کنید که آنچه را می خواهید در پروفایل فیس بوک ببینید، و توصیه می کنیم این کار نه تنها به خاطر زیباتر شده پروفایل خود ، بلکه به خاطر حفظ حریم خصوصی و امنیت انجام دهید. با کلیک بر روی حساب کاربری، تنظیمات برنامه (Application Settings) و در آخر نمایش(Show) و Authorized را از منوی کشویی انتخاب کنید. شما احتمالا از میزان برنامه های مجاز به استفاده خود شگفت زده می شوید ؛ لیستی که در طول زمان می تواند تبدیل به لیستی عظیم از برنامه ها شود.


راه های مختلفی برای مدیریت این برنامه ها وجود دارد. اگر شما برنامه ای واقعا نیاز ندارید ، می توانید به سادگی آن را با کلیک کردن بر روی ضربدر کنارش حذف کنید. این مرحله اندکی طولانی است، با این حال ، شما حتی می توانید برای هر برنامه ای به صورت مجزا تنظیماتی داشته باشید. با کلیک بر روی ویرایش تنظیمات (Edit Settings)، می توانید برنامه را از “انتشار فعالیت های اخیر (به صورت پیام های خبری)” به دیوار پروفایلتان منع کنید. همچنین می توانید انتخاب کنید که آیا می خواهید برنامه در نشانکهای(Bookmarks) شما قرار بگیرد یا نه ، و می توانید فضای اشغال شده توسط تب برنامه را در پروفایل خود محدود کنید.
و دیگر چی؟
پس از مرتب کردن برنامه های کاربردی از پروفایلتان، شما هم ریختگی خیلی کمتری در پروفایل فیس بوک خود مشاهده خواهید کرد ، اما به یاد داشته باشید که این روند ادامه دارد. بعد از مدتی ،احتمالا اجازه دسترسی برنامه های مختلفی را خواهید داد و دوباره پروفایل شما توسط چیزهایی که نمی خواهید پر می شود.بهترین راه برای مقابله با این مشکل را برای انجام شده است نگهداری و مرتب کردن پروفایل فیس بوک خود به طور منظم هر چند ماه یکبار است.

با این حال ، اگر شما دستورالعمل های این مقاله را دنبال کرده اید ، فیس بوک شما در حال حاضر مکان متفاوتی است: سازمان یافته تر، کمتر به هم ریخته و به طور کلی لذت بخش تر. ما امیدواریم که این روش ها به شما کمک کرده باشد! اگر شما هر نکته جالب دیگری در مورد مرتب کردن پروفایل فیس بوک به ذهنتان خطور کرد خوشحال می شویم که با ما در قسیمت نظرات در میان بگذارید.
منبع: mashable

990 پاسخ به “چگونه پروفایل فیس بوک خود را پاکسازی کنیم؟”

 1. امین می‌گه:

  سلام به کلیه دوستان . خصوصاً کسانی که با صبر و حوصله پاسخ می دهند .
  فکر کنم سوال من اگر پاسخ داده شود عده زیادی از دوستان بتوانند از آن استفاده کنند .
  تصور کنید من مطالب متعددی در پیج خودم می گذارم . از پست گذاشتن , عکس , دست نوشته وغیره .
  فرقی هم نمیکند که عموم ببینند یا دوستان .
  حال که من عکسی یا مطلبی را گذاشتم , نمی خواهم کسی لایک کند , نظر دهد , یا پای آن عکس و پست مطلبی بنویسد .
  کجا و چگونه باید این کار را بکنیم .
  اشتباه نکنید اگر جواب شما این است که مطالب را خصوصی کنم ( یعنی گزینه ” فقط خودم ” را بزنم ), این راهش نیست . آنوقت کل آن مطالب را هیچ کس بجز خودم نمیبیند .
  من می خواهم مطلبم را , عکسی که گذاشته ام را همه ببینند , ولی هیچ کس نه نظری دهد نه مطلبی پای آن بنویسد .
  فقط و فقط ببینند و بروند . نه لایکی . نه نظری . نه کامنتی .

 2. payam می‌گه:

  با سلام
  من نمیتوانم وارد حساب فیس بوک خود بشوم باید چکار کنم؟

 3. mahna می‌گه:

  salam.bebakhshid man chejuri mitunam axamo shakhsi konam ta faghat dustam bebinan.lotfan javab ro baram mail konid.mamnun misham

 4. shabnam می‌گه:

  با سلام من مشکلی در فیس بوک برام پیش اومده که:خود به خودصفحه قطع شد بعد وقتی خواستم دوباره وارد شم ایمیل وارد کردم به صفحه ای میره که ازم شماره تلفن و کد میخواد هر چی میزنم قبول نمیکنه راه چاره اش چیه لطفا کمکم کنین ممنون

 5. شایان می‌گه:

  سلام
  فیس بوک وقتی شماره تلفن میخواد وارد میکنی بعد
  Enter Your Confirmation Code
  میاد چی باید وارد جای خالی بکنم ممنون میشم کمکم کنید
  باتشکر

 6. شایان می‌گه:

  shayan8sh@yahoo.com
  http://www.topolyhot.blogsky.com/
  تور خدا جواب منو زود بدید منتظر هستم
  کارم خیلی گیر هستش

 7. لیلا می‌گه:

  salam,kharej shodan az navare zaman chegune ast?

 8. hamidullah می‌گه:

  باعرض سلام . میخواهم بدانم کامنت نوشته شده راچګونه حذف کنم.ممنون

 9. javad می‌گه:

  سلام من نه میتونم به کسی پیام بدم نه لایک بزنم نه کامنت بذارم فکر کنم بلوک شدم ولی ننوشته واسه چند رو اینطوری میشه
  به نظرتون کی از این وضع خلاص میشم
  مچکرم

 10. تهویه می‌گه:

  ممنون از کمکتونن. خیلی کاربردی بود

 11. امین می‌گه:

  خوشم میاد که جواب هیچ کس را نمیدین .
  مثلاً فکر میکنین از علمتون کم میشه .
  نه جانم به شخصیت تون اظافه میشه .

 12. mahsa می‌گه:

  salam khaste nabashin mikhastam kolan perofilamo az facebook hazf konam bayad chikar konam?

 13. javad می‌گه:

  کسی نیست جوابمونو بده؟؟؟
  من نه میتونم به کسی پیام بدم نه لایک بزنم نه کامنت بذارم فکر کنم بلوک شدم ولی ننوشته واسه چند رو اینطوری میشه
  به نظرتون کی از این وضع خلاص میشم

 14. maryaaaaam می‌گه:

  ســــلام دوستان..فیسبوک منو بلاک لایک و کامنتو و ادد کردن بقیه کرده! چی جوری این مشکلو حل کنم؟حتی مسیج هم نمیتونم بفرستم :(((((((((

 15. armin می‌گه:

  دوستان خواهشا یکی جواب بده/
  من وقتی واسه کسی کامنت میزارم واسه به تمام دوستام در قسمت”پوشش خبری”(new feed) آنها بدون خواست من لینکش میره// باید چیکار کنم تورو خدا یکی کمک کنه//
  نمیخوام کامنتم حذف بشه ها فقط از دید دوستام تو قسمت پوشش خبری حذف بشه/

 16. انوشا می‌گه:

  انوشا
  خیلی ممنون میشم جوابمو بدین
  نمیدونم کجا رفتم و چیکار کردم که کسی نمیتونه منو اد کنه اگه میشه راهنماییم کنید خیلی ممنونم

 17. سارا اميني می‌گه:

  باسلام
  میخام کسی نفهمه من از چه تاریخ ی و از چه سالی عضو فیس بوک شددم امکانش هست که مخفی بشه تاریخ ثبت نامم؟

 18. fateme می‌گه:

  salam man kheili vaghte mikham deactive konam .tamame marahelesham kamel miram vali vaghti confirmo mizanam dobare safambaz mishe.mishe behem begid moshkel az kojast.lotfan be emailam befrestid

 19. نام شما... می‌گه:

  انوشا
  میشه جوابمو بدین خیلی ممنونم

 20. kp می‌گه:

  درودبرشما
  من مدتی هست که عکس های پروفایل خودم و دوستان و کلا هرعکسی که درفیسبوک هست رانمیتوانم ببینم گفتم شاید علتش مرورگرباشه که نبودو یا پلاگین باشه که پلاگین هم نصب کردم روی یه کامپیوتردیگه این مشکل وجودنداره یا توی کامپیوترخودم بامرورگراینترنت اکسپلورر هم عکس هاقابل دیدن هست ولی با فایرفاکس نمیتونم توی صفحه هیچ عکسی راببینم .البته بافایرفاکس روی کامپیوتردیگه میتونم عکس ها راببینم .لطفا دلیل این کاررابیان فرمایید.پروکسی فایرهم مشکلی نداره

 21. علیرضا می‌گه:

  سلام
  خسته ناشین استاد: راستش میخواستم من رو راهنمایی کنید که چکونه میشه کاری کرد که کسی لایکها و کامینت هام رو در صفحه پروفایلم نبیند.

 22. behrad می‌گه:

  سلام توروخدا کمکم کنید من در فیس بوک بودم و فعال و دارای دوستان زیاد اما اخیرا نمی دونم چی شد که یکی منو report کرد و وقتی وارد صفحه فیس بوکم مشوم می نویسد you reprted حالا چکار باید بکنم خواهشا کمک کنید

 23. مریم می‌گه:

  من چند وقتی وارد
  فیس بوکم میشم کل صفحاتی که لایک کردم پاک شده هر صفحه ای که میخوام لایک کنم لایک نمی شه علت چیه؟با تشکر

 24. souzana می‌گه:

  سلام
  من میخوام لیست دوستامو مخفی کنم تافقط خودم ببینم چی کار کنم
  از دو سه نفر دیگه پرسیدم
  ولی فیس بوک تعقیر کرده و اون
  روشا موثر نیست.

 25. souzana می‌گه:

  اگه جوابمو زود بدین ممنون میشم .

 26. danial می‌گه:

  سلام من وقتی میخواهم وارد اکانت خود شوم این پیغام را درافت میکنم چه کاری باید انجام دهم :

  For security reasons your account is temporarily locked

  If this account reflects your real name and personal information, please help us verify it.

 27. پیمان می‌گه:

  سلام میخوام وارد فیس بوک بشم این پیغام برام میاد چکار کنم
  Your account is temporarily locked

 28. پیمان می‌گه:

  سلام میخوام وارد فیس بوک بشم این پیغام برام میاد چکار کنم
  Your account is temporarily locked
  ادامه رو میزنم مینویسه
  Please confirm your identity

  پایینشم نوشته
  In what city or town was your mother born?:

  هر پاسخیم میدم جواب نمیده لطفا بگید چکار کنم

 29. dorna می‌گه:

  salam chejoori axe profilamo avaz konam mamnoon

 30. mozhgan می‌گه:

  با سلام خدمت همه دوستان من از فیس بوک فارسی استفاده می کنم سوالم اینه:
  افراد آن لاین که سمت راست نشون میده الان ۲ روزه قطع شده و نشون نمی ده بنظرتون چیکار کنم بیاد کلا رفته هر کاری می کنم نمیادش ؟؟؟؟
  من فقط از سمت چپ اون پایین می تونم بفهمم کی آن لاین هست وکی نیست چیکار کنم سمت راست بیادش ؟؟؟؟؟

 31. بهار می‌گه:

  سلام خسته نباشید ممنون از راهنمایی مفید اما حیف که من اهل فیس بوک نیستم

 32. المیرا می‌گه:

  سلام.یکی از دوستای من تو لیست دوستام هست اما باز نمیشه.اسمشو هم ک جستجو میکنم اصلا نیست انگار کلا خارج شده.آیا روشی هست ک کلا تو فیسبوک حذف شی؟ مرسی

 33. azadeh می‌گه:

  سلام من تازه در فیس بوک عضو شدم و نمیدونم چطور دوستانم را دعوت کنم و چطور آنها را اد کنم میشه لطفا راهنمایی کنید ممنون

 34. زهرا می‌گه:

  سلام یه سوال داشتم.من هروقت پروفایلم رو چک میکنم میبینم خیلیا منو به گروه های مختلف دعوت کردن راهی هست که این دعوت کردن رو غیر فعال کنم؟مرسی

 35. حمید می‌گه:

  سلام،من تعداد دوستانم کمتر از عددی هست که در بخش دوستان نمایش داده میشه،چطوری می تونم این هارو هماهنگ کنم؟

 36. میثم می‌گه:

  سلام تو صحفه خانه اون پیجهایی که لایک کردم و عکس میفرستن عکساش نمیاد چرا ?

 37. رضا می‌گه:

  سلام.چطوری متونم خانه اولی را پاک کنم و یک خانه جدید بسازم

 38. رضا می‌گه:

  سلام میخوام اطلاعات شخصی خود را ویرایش کنم اما متصفانه تجربه آن را ندارم.اگه امکانش هست طریقه انجام دادن این کار را به من برسانید

 39. lili می‌گه:

  سلام من در فیس بوک دو تا صفحه دارم که می خوام یکی رو پاک کنم متاسفانه ایمیل اش رو یادم رفته چکار می تونم بکنم ؟ مرسی از کمکتون

 40. ترانه سلطانی می‌گه:

  سلام.من حتی نمی تونم فیلتر شکن داشته باشم.خواهش می کنم اگر دارید به ایمیلم بفرستیدسپاس

 41. ترانه سلطانی می‌گه:

  اگر کسی از این محیط فیلتر شکن داره خواهشا برای من بفرسته .دعاش می کنم.خیر بیبینید.
  tarane9999@yahoo.com

 42. ترانه سلطانی می‌گه:

  tarane9999@yahoo.com
  خواهشا هر کسی که می تونه برای من فیلتر شکن بفرسته واسم میل کنه.ممنونش میشم.

 43. somaye می‌گه:

  torokhda javabamo bedin.man faghat mitoonam share konam.na like na add.error ba “this feature is temporarily blocked”chi kar konam?

تبلیغات
آموزش
گویا آی تی وب سایت آموزش و تازه های علم و فن آوری