رفع مشکلات کامپیوتری اغلب می تواند دشوار باشد ، اما هدف مایکروسافت ساده سازی رفع مشکلات برای کاربران ویندوز با فقط چند کلیک است. در اینجا به شما خواهیم آموخت چگونه شما به آسانی می توانید به رفع مشکلات نرم افزاری رایانه خود با نسخه بتای Fix it Center مایکروسافت بپردازید.

سال گذشته مایکروسافت اقدام به ارائه کدهای کوچک Fix it نمود که شما می توانستید با دانلود اسکریپت و اجرای آن به حل مشکلات معمول به صورت خودکار کامپیوتر کمک کنید. این دستورات به صفحات  راهنمای (help)ویندوز با بیشترین بازدیدکننده اضافه می شد ، ودر مورد مسائلی مثل اشتباهات چاپ و پشتیبانی از تم Aero glass به رفع مشکلات کمک زیادی می کرد. اما اکنون ، اسکریپت Fix it به شکل Fix it Center ارائه شده، که حتی  آسانتر مشکلات کامپیوتر شما را رفع می کند.

این ابزار رایگان بزرگ با تمامی نسخه های ویندوز ایکس پی ، ویستا و ویندوز 7سازگار است.

توجه : Fix it Center در حال حاضر در مرحله آزمایشی( بتا) می باشد ، بنابراین تنها اگر شما با  نرم افزارهای بتا  مشکلی ندارید آن را اجرا کنید .مسئولیت آن به عهده خودتان است.

شروع

فایل نصب برنامه Fix it Center را دانلود کرده (لینک زیر) ، و به صورت عادی نصب کنید.

برنامه نصب اجزای باقی مانده را خود دانلود کرده ، و پس از آن نصب پایان می یابد.

در ویندوز ایکس پی ، اگر شما هنوز  .NET 2.0را نصب نکرده باشید. پنجره زیر برای نصب آن ظاهر می شود. Yes  را کلیک کنید تا به سایت دانلود برود پس از نصب دات نت 2.0 ، برنامه نصب Fix it Center دوباره راه اندازی شده و برنامه را نصب می کند.

همچنین ، Fix it Center از PowerShell برای رفع مشکلات به طور خودکار استفاده می کند ، اما اگر آن هم بر روی رایانه شما  نصب نشده است ، برنامه نصب آن را اتوماتیک دانلود و نصب می کند.

جستجوی رایانه شما برای رفع مشکلات

پس از نصب کامل Fix it Center ، شما می توانید آن را برای کامپیوتر خود سفارشی(personalize) کنید. گزینه Now را همانند تصویر زیر انتخاب نموده و Next  را کلیک کنید.

سپس برنامه کامپیوتر شما را برای یافتن مشکلاتی که راه حل های شناخته شده ای برای رفع آنها دارد اسکن می کند، و از شما خواهد خواست که به پنجره بعدی رفته و  این رفع کننده ها(troubleshooters) را نصب کنید. اگر انتخاب کنید که برنامه  آنها را نصب نکند ، شما همواره می توانید بعدا آنها را از طریق Fix it Center دانلود کنید.

در زمانی  که troubleshooters  ها در حال دانلود شدن هستند ، شما می توانید یک حساب کاربری در برنامه ایجاد کنید. با این کار کمک و حمایت بیشتری از شما خواهد شد، و به شما اجازه داده می شود تا به بررسی تمام راه حل های برنامه  Fix it برای کامپیوتر خود در یک محیط  آنلاین بپردازید. برای ایجاد یک حساب کاربری شما نیاز به شناسه ویندوز لایو دارید.پس ابتدا در ویندوز لایو ثبت نام کنید.

همچنین ، می توانید انتخاب کنید که برنامه اطلاعات مربوط به مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری رایانه شما را  به مایکروسافت ارسال کند یا نه.

رفع مشکلات

حالا که Fix it Center نصب شده و مشکلاتی را در کامپیوتر شما شناسایی  کرده، زمان حل مشکلات است. در تصویر زیر صفحه نمایش پیش فرض حل مشکلات در ویندوز 7 را مشاهده می کنید، که نشان دهنده راه حل در دسترس  برای رفع بعضی از مشکلات  رایانه می باشد.

و در تصویر زیر حل Fix it Center در حال اجرا بر روی ویندوز ایکس پی.

یکی از Troubleshooters را برای دیدن اطلاعات بیشتر در مورد آن انتخاب کنید ، سپس بر روی Run کلیک کنید تا اجرای آن شروع شود.

شما می توانید یکی از این دو گزینه را انتخاب کنید:اول: برنامه مشکلات را یافته و به صورت خودکار به رفع عیب بپردازد دوم: برنامه تمام راه حل های موجود برای رفع یک مشکل را به شما نمایش دهد و شما تصمیم بگیرید که آیا این راه حل ها مناسب است و اعمال شود یا خیر. راه حل پیش فرض معمولا خوب کار می کند، و تنها چند دقیقه برای رفع مشکلات وقت می گیرد، اما اگر بخواهید از روش دوم هم استفاده نمایید می توانید اصلاحات مورد نیاز خود را ا در اختیار داشته وبه رفع عیوب بپردازید.

در این قسمت رایانه شما برای عیوب متداول و شناخته شد ه اسکن گردیده ، و پس از نتایج را به شما نشان می دهد. در اینجا ، Fix it تشخیص داده که برنامه های استارت آپ راه اندازی ممکن است باعث مشکلاتی در عملکرد رایانه گردند. گزینه شروع پیکربندی سیستم(Start System Configuration)  را انتخاب کنید،

و هر کدام از برنامه هایی را که شما معمولا استفاده نمی کنید با برداشتن تیک کنارش غیر فعال کنید.

هنگامی که رفع مشکل  را اجرا کنید ، شما می توانید در صفحه نتایج پایین پنجره  مشکلات حل شده توسط برنامه و مشکلات احتملا حل نشده را ملاحظه نمایید.

اگر شما حساب آنلاین ایجاد کنید ، شما همچنین می توانید با انتخاب حالت آنلاین به مشاهده جزئیات بیشتر بپردازید. با این کار همه جزئیات رایانه یا رایانه های شما با برنامه  Fix it Center نمایش داده شده و تمام اصلاحات برایتان به نمایش در می آید.

نتیجه گیری

چه شما یک کاربر جدید رایانه باشید  و یا از نوع حرفه ای و با قدرت آن، گاهی اوقات بهتر است مشکلات رایانه خود را اصلاح کرده و به جای دستکاری های بیهوده در رجیستری،جستجو در فروم ها برای حل مشکل یا اختراع کردن روش های جدید برای دستکاری و هک کردن ویندوز از این روش اصولی بهره بگیرید ،. به یاد داشته باشید این سرویس هنوز بتا است و ممکن است کاملا  عالی کار نکندو یا هر دفعه نتواند مشکلات شما  را حل کند. اما چیزی  است که ارزش بررسی و استفاده را دارد.

پیوندها

دانلود  مایکروسافتFix it Center بتا

رفع مشکلات اضافی به شکل  آنلاین با Microsoft’s Fix it Center Online

منبع: howtogeek