اگر چه در بین بازی های انحصاری کنسولی PS3 حرف بیشتری برای گفتن دارد ولی کنسول X360 هم خیلی ساکت نیست و با ارائه چند بازی انحصاری فوق العاده که اخیرا با بازی Alan Wake شاهد ان بودیم دارندگان X360 را راضی نگاه داشته است.

بازی Gears of wars جزو ان دسته بازی هایی است که شماره ی اول ان تواتست موفقیت بسیار زیادی را کسب کند .این بازی با سبکی خاص و گرافیک عالی خودش به راحتی در دل بازی های رایانه ای جای باز و خیلی ها را مجذوب خودش کرد.

شماره ی دوم این بازی فقط برای کنسول xbox360 ساخته شد به همین علت خیلی ها را نامید کرد و هم چنان بسیاری از بازیکنان چشم انتظار ان هستند و باید بگویم که نه تنها امیدی به شماره ی دوم ان برای انتشار در بین کنسولی جز Xbox360 نیست بلکه برای بازی کردن شماره ی سوم ان نیز نباید منتظر باشند.

بازی توسط شرکت Epic ساخته شد و همین شرکت بود که برای اولین بار موتور گرافیکی UE3 را در همین بازی استفاده کرد.خبر ساخته شدن شماره ی جدیدی ار این بازی مدتی است همه را غافلگیر کرده است .اقای کلیف بلزینسکی تهیه کننده و کارگردان بازی اینگونه بیان می کند که :

“ما سعی کردیم در این شماره از بیش از 85 درصد از قدرت گرافیکی Unreal Engine 3 استفاده کنیم و تمام رندر ها و فرم های بازی را به 30 فرم در ثانیه برسانیم. ما سعی کردیم از همان شخصیت های اصلی و محبوب مانند “مارکوس” استفاده کنیم و ریسکی را برای جایگذاری شخصیت جدید به جان نخریده ایم.””

این بازی در ماه اپریل 2011 میلادی فقط و فقط برای کنسول xbox360 به طور انحصاری منتشر می شود.

مشخصات :

Genre: Third-Person Shooter
Publisher: Microsoft
Developer: Epic Games

Release Date: April 5, 2011
Exclusively on: Xbox 360
ESRB: RP-M