در صبحگاه سی ام ماه ژوئن 2010 رکورد عجیبی برای موزیلا و فایرفاکس ثبت شد ، این رکورد مربوط به تعداد دفعات دانلود افزونه برای مرورگر فایرفاکس بود که رکورد قبلی آن یک میلیارد بار بوده که در یک سایت (http://www.onebillionplusyou.com/) اختصاصی آن را جشن گرفتن.

تمام این دانلود ها از سایت رسمی فایرفاکس addons.mozilla.org صورت گرفته هست و این شاهکار بزرگ توسط کاربران مختلفی که از کشور های مختلف بوده اند انجام گرفته است.

در طول این چند سال Firefox افزونه های جالب و ویژه ای را برای مرورگر خود منتشر کرده است و همین باعث شده تا تعداد دانلود ها روز به روز افزایش یابند و بالاخره این رکورد عجیب زده بشود.

رکورد قبلی که 1 میلیارد دانلود بود و در تاریخ نوامبر 2008 زده شد کارشناسان پیشبینی کرده بودند تا حداکثر سال 2011 این رکورد 2 برابر شود ولی حتی به 2 سال هم نکشید که این رکورد 2 میلیاردی زده شد و همگی شگفت زده شدند.

همچنین سایت فایرفاکس قسمتی را آماده کرده است تا کاربران از بین این 2 میلیارد افزونه دانلود شده بهترین افزونه ها را انتخاب کنند. برای انتخاب بهترین افزونه شما هم میتوانید شرکت کنید ، کافی است به این سایت بروید و به افزونه مورد نظر خود امتیاز دهید: https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/collection/bestof2billion?src=rockyourfirefox همچنین میتوانید در آنجا افزونه های خوبی را که دیگر کاربران آن را برگزیده اند را پیدا کنید.