نرم افزار رایگان Nitro PDF Reader راه حل خوبی برای کار با فایل های  پی دی اف در محیط ویندوز می باشد. اکثر برنامه های کاربردی رایگان برای فایل های پی دی اف ها یا پی دی اف خوان هستند و یا مبدل فایل های پی دی اف بوده  که اجازه می دهند تا اسناد با فرمت های مختلف را  به پی دی اف تبدیل کنیم. نیترو پی دی اف ریدر هر دو  این اعمال را انجام داده و علاوه بر آن  اجازه ویرایش فایل های پی دی اف را هم به کاربر می دهد.

نیترو ریدر همه وظایف یک پی دی اف خوان و حتی بیشتر را انجام میدهد. معمولا یک پی دی اف خوان دارای ویژگی هایی از جمله حالت های مختلف مشاهده فایل مثل نمایش تمام صفحه ،  نمایش یک صفحه در نمایشگر ، حالت شبکه و زوم قابل تنظیم بر روی متن ، چرخش و غیره می باشد. در برنامه Nitro Reader محیط برنامه به شکل زبانه ای( tabbed ) بوده که به شما اجازه دیدن چند سند پی دی اف را در یک  پنجره برنامه می دهد.

اما چیزی که  نیترو پی دی اف ریدر را  متفاوت از بقیه برنامه های کاربردی رایگان می نماید ویژگی های ویرایش فایل های پی دی اف این نرم افزار است. نیترو پی دی اف ریدر  به شما اجازه می دهد به طور مستقیم  به ویرایش متن پی دی افی که در حال مشاهده ان هستید اقدام کنید. موارد ویرایشی شامل اضافه کردن متن ، قرار دادن امضا ، برجسته ساختن بخشی از متن و اضافه کردن حاشیه نویسی نظرات و یادداشت های ظاهر شونده به سند می باشد،. برای جلوگیری از سوء استفاده. امضاء را می توان با کلمه عبور محافظت کرد.

همچنین نیترو پی دی اف ریدر می تواند فایل های پی دی اف را با  بیش از 300 فرمت مختلف  مورد پشتیبانی ایجاد کند. شما  با گزینه های این نرم افزار برای مشخص ساختن اطلاعات سند (metadata) ، تعیین فونت متون ، اندازه صفحات ، جهت صفحات ،  کیفیت تصاویر، گذاشتن رمز عبور بر روی فایل ایجاد شده ، و تنظیمات اولیه مشاهده متن ،به طور کامل می توانید بر فایل های پی دی اف ایجاد شده نظارت داشته باشید

نیترو پی دی اف ریدر همچنین قادر است متن و تصاویر را از فایل های پی دی اف استخراج کند.

نیترو پی دی اف ریدر حتی دارای ویژگی های امنیتی بسیار خوبی چون محدود کردن دسترسی به اینترنت در فایل های پی دی اف و غیر فعال سازی کدهای جاوا اسکریپت برای جلوگیری از اجرای کدهای مخرب در رایانه کاربر می باشد.

منبع: instantfundas