به احتمال زیاد شما هم با گوگل و جستجوگر تصاویر آن آشنا هستید. اگر چند روز پیش از سایت گوگل و جستجوگر تصویر آن بازدید کرده باشید خواهید دید که تغییراتی در نحوه جستجو و نمایش تصاویر در سیستم به وجود آمده است.

تغییر نابهنگامی که گوگل در موتور جستجوی تصویر خود داد با اینکه باعث ناراضی شدن خیلی از کاربرانی که به سیستم قبل عادت کرده بودند شد؛ ولی یک سیستم جدید و بهتر را پیش روی آنان قرار داد. در سیستم جدید که تصویر آن را در بالا مشاهده می کنید؛ Thumbnail ها بزرگ تر شدند و تصاویر کنار هم به شکل تقریبا فشرده و بدون هیچ متنی کنار یک دیگر قرار می گیرند. وقتی که شما ماوس را روی یکی از تصاویر میبرید، آن تصویر بزرگتر شده و در پایین آن اطلاعاتی درباره آن به نمایش در می آید که این اطلاعات در سیستم قدیمی در پایین هر تصویر قابل مشاهده بود.

در سیستم جدید همه تصاویر یافت شده به صورت یکجا نمایش داده می شوند و دیگر برای رفتن به صفحه بعدی لازم نیست روی لینک خاصی کلیک کنید؛ چون می توانید با پایین بردن اسکرول بار به صفحات بعدی بروید. در نظر داشته باشید که همه صفحات و بخش ها دسته بندی شده اند و تا وقتی صفحه نمایش را بر روی صفحه خاصی اسکرول نکنید تصاویر آن بخش به طور کامل نشان داده نخواهند شد و به همین دلیل از سرعت عملیات جستجو به مقدار قابل توجهی افزایش می یابد.

اگر کمی اهل گشت و گذار در اینترنت باشید متوجه خواهید شد که سیستم جستجوی تصویر گوگل از جستجوگر Bing مایکروسافت کپی برداری شده؛ ولی به هیچ وجه از کیفیت این سرویس کاسته نخواهد شد.

در قسمت های بالا به بحث مشخصات سرویس جستجو تصویر گوگل پرداختیم. اکنون میخواهیم به کاربرانی که تمایلی به استفاده از سرویس جدید ندارند، راه حل هایی را پیشنهاد کنیم.

برای این منظور شما دو راه دارید :

1- از سیستم جدید به حالت کلاسیک سویچ کنید. برای این کار به این لینک بروید و عبارت مورد نظر خود را جستجو کنید.

2- از سرویس گوگل در کشورهای دیگر یا خود ایران استفاده کنید. در زیر چند لینک قرار داده شده اند که سیستم کلاسیک استفاده می کنند :
www.google.ca
www.google.co.nz
www.google.com.ai
www.google.com.fj
www.google.co.ck

منبع : گویا آی‏تی