غول های بزرگ و بازی های رایانه ای

در هر رشته و هر صنعتی یک سری عناوین و شاید یک سری افرادی باشند که در همان زمینه و صنعت بهترین هستند و همین افراد یا همین عناصر بهترین الگو برای تازه کاران و تازه واردانند.

ما در اصطلاح رایج  خودمان به این موارد “غول” می گوییم به این معنی که بهترین ها در هر صنعت غول های ان صنعت به حساب می ایند. برای رساندن  بهتربن منظور و هدف این مقاله به مخاطبین می توانم مثال هایی در رابطه با غول ها در زمینه های مختلف بزنم:

به طور مثال در صنعت گرافیک و سخت افزار : شرکت سخت افزاری جی فورس G-Force  یک غول در زمینه ی ساختن کارت های گرافیکی برای انواع کامپیوتر های خانگی و حتی کنسول های بازی به حساب می اید.

و اگر وارد دنیای موسیقی شوم می توانم موتزارت را به عنوان غولی در دنیای موسیقی  کلاسیک به حساب اورم(گویا ای تی)

حال من می خواهم به معرفی غول هایی بپردازم که در صنعت بازی های رایانه ای در حال درخشش هستند .در لیست زیر نام تمامی این غول ها را که در بهبود بخشیدن به صنعت بازی های رایانه ای واقعا موثر بودند گرد اوری شده است.

1)بازی سوپر ماریو Super Mario Brows

2)بازی تتریس یا خانه سازی

3)بازی پک من Pac man world

4)بازی سه گانه ی رستاخیز غوDoom 123

5)بازی IGI

6)بازی رزیدنت اویل Resident evil 1-3-4

7)بازی تپه ی خاموش Silent hill

8)سری بازی های دنده ی فلزی یا به عبارت بهتر Metal Gear Solid

9)بازی راننده Driver جزو بازی های غول  در زمان کنسول  پلی استیشن 1 بود ولی بعد ها با انتشار شماره هایی جدیدتر از این سری بازی مورد انتقاد شدید منتقدین قرار گرفت و از ارزش ان بسیار کاسته شد(گویا ای تی)

10)بازی ن نیازبه سرعت Need for Speed

11)بازی GTA Grand Thief Auto

12)سری بازی های اولیه مدال افتخار برای کنسول پلی استیشن 1

Medal Of Honor Ps one

13)سری بازی های جنگاوری مدرن به ویژه شماره ی دوم از این بازی ((این سری بازی هم زیر مجموعه ای از سری ندای وظیفه است که در ابتدای مقاله به ان اشاره کردم))  Call of Duty :Modern Warfares

14)بازی نقش افرینی Oblivion

15)بازی سوم شخص و ماجراجویی افسانه ی زلدا Legend of Zelda

16)بازی System Shock  این بازی نقش پدر خوانده را برای بازی Bio Shock ایفا می کند(گویا ای تی)

17)بازی سام ماجراجو با سبک و سیاق خاص و جدید ش جزو به بازی های به یاد ماندنی و تقریبا جزو بازی های بزرگ زمان خود بوده است.

18)سری بازی های Ace Combat  در زمینه ی مبارزات هوایی که در این سبک بازی پادشاهی می کند

19)بازی فوق العاده محبوب و واقعا خوش ساخت مکس پین Max Payne

20)بازی مافیا جرو سبک بازی های گانگستری

21)بازی استراتزیک جنرال هال Generals  و بازی Age of Empire  با همین سبک و گیم پلی

22)بازی استراتژیک کاماندوز یا کاماندو ها که سبک بازی های استراتژیک را جلا بخشید و جزو بازی های واقعا خوش ساخت و محبوب زمان خود بود.The Commandos

23)سری بازی های خدای جنگ  به خصوص شماره ی اول از این بازی که برای کنسول Play station 2  منتشر شد.

24)دو بازی مبارزه ای Mortal Combat   و Street Fighters

25)بازی دو بعدی Pac Man

اگر به مقاله  خوب  توجه کرده باشید اکثر بازی ها ی موجود در لیست بالا بازی های قدیمی  و در زمان خود و در قیاس با سایر رقبای همان زمان جزو بهترین  ها بوده اند(گویا ای تی)

البته این رو اینجا بگویم که خیلی از بازی ها هم هستند که در لیست فوق قرار ندارند ولی جزو بازی های غول و واقعا شاخ زمان خود محسوب می شدند و هنوز هم به حساب می ایند. اگر شما هم نظری درباره ی این بازی ها دارید خوشحال می شوم  این بازی ها را در قسمت نظرات مطرح کنید.

(گویا ای تی)