من به شخصه عاشق فایرفاکس هستم و مدت زیادی است که به طور کامل از آن استفاده می کنم. بسیاری از اوقات من در فایرفاکس نیاز پیدا می کنم که یک لینک خاص را در یک مرورگر جدید مثل Internet Explorer باز کنم. یا نیاز دارم که قابلیت ها و انعطاف پذیری یک سایت را در مرورگرها امتحان کنم.

قبلا شما می توانستید لینک خود با باز کردن مرورگر جدید و کپی کردن لینک به صفحه مورد نظر خود بروید. اما اگر شما می خواهید که با یک راه آسان به فایرفاکس بگویید که یک لینک را در مرورگرهای مختلف باز کند، چه باید بکنید؟ جواب سوال و نیاز شما در یک افزونه مفید فایرفاکس به نام Open With خلاصه شده است.

برای دانلود این افزونه می توانید از ایـن صــفـحـه در گالری افزونه های فایرفاکس کمک بگیرید.

تصویر زیر نمایی از صفحه افزونه را به شما نشان می دهد :

تنها کاری که باید انجام دهید این است که بر روی گزینه سبز رنگ Add to Firefox کلیک کنید. توجه داشته باشید که برای نصب این افزونه، این کار در خود فایرفاکس انجام دهید؛ چون با مرورگر دیگری سازگار نیست. وقتی که افزونه را نصب و فایرفاکس را دوباره راه اندازی کنید، شما قادر خواهید بود که لینک هایتان را با استفاده از مرورگرهای نصب شده بر روی کامپیوتر اجرا کنید.

برای هر مرورگر که بر روی سیستم شما نصب است، یک آیکون در منوی زمینه (که با راست کلیک بر روی لینک نمایان می شود) خواهید داشت. وقتی که این ابزار برای اولین بار نصب شد، سیستم شما را پیدا کردن مرورگرهای نصب شده اسکن می کند. من در کامپیوتر خود مرورگرهای Internet Explorer، Firefox و Google Chrome را دارم؛ بنابراین وقتی که بر روی یک لینک راست کلیک بکنم، منوی من مانند شکل زیر خواهد بود :

پس از انتخاب گزینه Open Link with Google Chrome، لینک شما با استفاده از مرورگر کروم نمایش داده می شود.

اکنون شما می توانید انچه را که نیاز دارید، درون پنجره مرورگر گوگل کروم انجام دهید. وقتی که شما صفحات را در مرورگرهای مختلف تست کنید، خصوصیات آن صفحه نمایان تر می شود و باعث می شود که بتوانید انعطاف پذیری و همچنین سازگاری صفحه و سایت مورد نظر را برای مرورگرهای مختلف امتحان کنید.

بیایید نگاهی به گزینه ها و تنظیمات این افزونه بیندازیم. برای اجرا پنجره گزینه ها (Options) این افزونه می توانید این مسیر را دنبال کنید : Tools > Options > Add-ons . سپس بر روی گزینه Options در قسمت پایین افزونه Open With کلیک کنید تا پنجره زیر را ببینید :

شما می توانید بین محل و شکل قرار گیری آیتم (در منوهای اصلی یا در زیر منو) را انتخاب کنید. بعضی از کاربران می گویند که افزونه Open With با مرورگرهایی که به تازگی به روز شده اند مشکل دارد. اگر شما هم همین نظر را دارید و با این مشکل برخورده اید می توانید مانند تصویر زیر عمل کنید :

در این قسمت می توانید مرورگرهایی را که برای باز کردن لینک ها مد نظر دارید با کلیک کردن بر روی گزینه Add در افزونه وارد کنید تا افزونه بتواند برای باز کردن لینک به آن ها سوئیچ کند.

برای اضافه کردن مرورگرهای جدید همانطور که گفته شد فقط کافی بر روی Add کلیک کنید و سپس فایل exe مرورگر را انتخاب کرده و آن را وارد کنید. همچنین شما پس وارد کرد می توانید با کلیک بر روی گزینه Edit Command نام مرورگر که در ایتم های راست کلیک نمایش داده می شود را تغییر دهید.

آیا شما برنامه و ابزار دیگری که بتواند امکان ارتباط برقرار کردن و استفاده کردن مرورگرهای دیگر را به شما بدهد می شناسید؟ ما مایلیم نظرات شما را در مورد آن بدانیم!!

منبع : www.MakeUseOf.com با ویرایش از گویا آی تی