اگر شما نیاز به پیدا کردن ایمیلی در اوت لوک دارید، قابلیت جستجو می تواند برای شما ارزشمند باشد، اما از این رو که تنها به  جستجو پوشه فعلی می پردازد برای کاربر اذیت کننده است. در این مقاله کوتاه نگاهی داریم به چگونگی  اضافه کردن همه پوشه ها و حتی آیتم های حذف شده به جستجو در نسخه های  2010 و 2007 برنامه مایکروسافت اوت لوک.

اوت لوک 2010

اگر شما به دنبال ایمیلی که چند ماه پیش دریافت کرده اید می گردید، آزار دهنده است که شما یک واژه برای جستجو وارد کنید ،اما هیچ چیز یافت نشود ، و شما مجبور به کلیک کردن روی جستجوی دوباره  و جستجو در همه موارد ایمیل خواهید بود.

به طور پیش فرض اوت لوک 2010 به جستجو فقط در پوشه جاری می پردازد. ما می توانیم محل هایی  را که  در ان جستجو می شود را تغییر دهیم.به این منظور  بر روی زبانه File برای دسترسی به فایل های پشت پردهء کلیک کرده  بر روی گزینه.  ها (Options) کلیک کنید.

در پنجره گزینه های اوت لوک  بر روی Search کلیک کرده و زیر بخش  Results   گزینه All folders  راانتخاب کنید ، و گزینه «بررسی پیام ها شامل پوشه آیتمهای حذف شده در هر پوشه اطلاعاتی در زمان جستجو» را  تیک بزنید(تصویر زیر)… و سپس دکمه ی OK را کلیک کنید.

حالا وقتی که شما در جستجوی ایمیلی خاص هستید، تمام پوشه ها جستجو خواهند شد از جمله موارد حذف شده.

اگر شما از این روش استفاده کردید و نتایج بسیار زیادی به نمایش درآمد و نمی خواهید با آن سر و کله بزنید… تنها پوشه جاری  را با علامت تیک مشخص کنی و فقط جعبه شامل آیتم های حذف شده را تیک دار کنید تا نتایج کمتری نمایش داده شود.

اوت لوک 2007

همچنین می توانید نتایج جستجوی خود را در اوت لوک 2007 بهبود بخشید. با کلیک بر روی Tools  به Options بروید .

در صفحه نمایش Options  روی دکمه  تنظیمات جستجو (Search Options) کلیک کنید.

در پایین صفحه نمایش گزینه های جستجو  جعبه کنار گزینه  جستجو شامل آیتم های حذف شده  را تیک بزنید و اگر می خواهید  زیر قسمت جستجوی فوری با انتخاب All folders تمام زیر پوشه ها را انتخاب و سپس روی OK کلیک کنید….

جمع بندی

اگر شما از جستجوی اوت لوک تنها در پوشه جاری هنگامی که در تلاش برای پیدا کردن ایمیلی هستید خسته شده اید ، با اضافه کردن گزینه های بیشتری به جستجو به روند یافتن موارد مورد نظر سرعت بخشیده  و پیدا کردن آنچه شما نیاز دارید را بسیار آسان تر خواهید نمود.

منبع : howtogeek