داستان از اینجا شروع میشود :

به اینترنت وصل میشوید و مثل همیشه گوگل کروم را باز میکنید . شروع به گشت و گذار در جهان وسیع اینترنت میکنید . پس مدتی گشت و گذار تصمیم دارید کمی هم مطالب آموزشی فرا بگیرید تا در مواقع نیاز کمک حالتان باشد . به وبسایتی مانند همین وبسایت ( گویا آی تی ) میرسید . تعداد زیادی آموزش را میبینید .

شروع میکنید و تک تک آموزش ها را میخوانید . در همین حین یک آموزش خیلی عالی وجود دارد و شما قصد دارید آن را پیش خود نگه دارید .

در این حالت سه راه پیش روی شما وجود دارد :

1- با استفاده از گزینه Save page as مرورگرتان ، آن صفحه را ذخیره کرده و هر موقع نیاز شد ، دوباره آن را مطالعه کنید .

2- با کلیک روی علامت ستاره در مرورگرتان ، آن صفحه را به لیست بوکمارک های خود اضافه کرده و بعدا آن را مطالعه کنید . در این روش اگر آن صفحه در آدرس ذخیره شده از بین برود ، دیگر راهی برای بازیابی آن وجود ندارد .

3- از صفحه مورد نظر یک عدد خروجی تر و تمیز PDF تهیه کنید . بله ، درست متوجه شدید . شما میتوانید با استفاده از افزونه های موجود برای مرورگر خود ، از صفحات مورد نظرتان خروجی PDF بگیرید .

این روش مزایایی دارد که عبارتنداز :

* ) نیازی نیست نگران بهم ریختن فونت ، قالب و در کل هر چیزی در فایل ذخیره شده باشیم . آن چیزی که در روش ذخیره صفحه به صورت وب پیج واقعا تن انسان را به لرزه در می آورد .

* ) همه چیز در داخل یک فایل ذخیره شده و مانند روش ذخیره وب پیج هیچی فایلی روی سطح دیسک پراکنده نمیشود .

* ) اگر صفحه ای که قصد ذخیره کردن آن را دارید ، به زبان فارسی باشد ، دیگری هیچ ترسی بابت نصب نبودن زبان فارسی در دیگر سیستم ها نخواهید داشت .

اگر از مرورگر گوگل کروم استفاده میکنید ، پس توصیه میکنیم که ادامه مطلب را نیز بخوانید تا کار شما از این پس راحت تر شود .

برای طرفداران گوگل کروم افزونه ای وجود دارد با نام Save as PDF . ابتدا این افزونه را از وبسایت گویا آی تی و بدون هیچ تحریمی دانلود کنید .

اکنون طبق روش هایی که در مقالات قبلی گفته شده ، این افزونه را نصب کنید .

آیکونی در کنار آیکون آچار ظاهر خواهد شد .

این آیکون تمام کاری که شما میخواهید را انجام میدهد .

اکنون با هم یک مثال عملی میزنیم تا روش کار را بهتر متوجه شوید .

در همین حالی که دارید این صفحه را مطالعه میکنید ، عملیات دریافت و نصب افزونه را انجام دهید .

پس از نصب افزونه و ظاهر شدن آیکون مربوط ، روی آن کلیک کنید . آیکون افزونه تغییر شکل میدهد و در واقع به زبان خودش به شما میگوید که عملیات تبدیل صفحه وب به فایل PDF در حال انجام است و شما باید منتظر بمانید .

پس از چند ثانیه انتظار همه چیز تمام میشود و شما با پیغامی مبنی بر دانلود فایل PDF مواجه خواهید شد .

فایل PDF را دانلود کرده و از آن لذت ببرید .