مطمئنا همه شما Facebook را می شناسید. فیس بوک یک شبکه اجتماعی بسیار بزرگ جهانی است که کاربران در آن می توانند به صورت آنلاین با همدیگر ارتباط داشته باشند. گرچه این سایت در ایران فیـلتر است؛ اما با این حال تعداد بسیار زیادی از کاربران ایرانی عضو ثابت این شبکه هستند. اگر از کاربران گویا آی تی باشید، مطمئنا میدانید که تا کنون مطالب زیادی درباره فیس بوک در سایت منتشر شده است. در این مطلب قصد دارم به شما یک افزونه مفید فایرفاکس در رابطه با فیس بوک را معرفی کنم.

اگر اطلاع داشته باشید، یکی از قابلیت های فیس بوک این است که کاربران می توانند برای خود آلبوم عکس بسازند و عکس های مختلف خود را در آن قرار داده و دسته بندی کنند. در این میان شاید شما به صفحه فیس بوک یکی از دوستان تان بروید و نیاز داشته باشید که تمامی تصاویر آلبوم او را دانلود کنید. برای این کار می بایست یکی یکی تصاویر را در کامپیوتر ذخیره کنید؛ اما عجله نکنید!!! همیشه افزونه ای برای حل مشکل شما وجود دارد.

افزونه ای که قصد معرفی آن را دارم، FacePAD نام دارد. این افزونه توسط فردی به نام Arthur Sabintsev ساخته شده و در اختیار ما قرار گرفته است. با استفاده از این افزونه می توانید به راحتی و با فقط چند کلیک، تمامی عکس های یک آلبوم را به راحتی در مسیر مورد نظرتان ذخیره کنید.

برای نصب افزونه می توانید از ایــن لــیـنــک کمک بگیرید.

پس از نصب و راه اندازی مجدد مرورگر می توانید نام FacePAD را در لیست افزونه های خود ببینید.


استفاده از افزونه بسیار ساده و آسان می باشد. کافی است به صفحه اصلی یکی از اکانت های فیس بوک بروید. پس از آن اگر بر روی تصویر کنار صفحه کلیک کنید، وارد آلبوم می شوید.

اما نیازی نیست این کار را بکنید!! تنها کاری که باید انجام دهید این است که روی تصویر راست کلیک کنید و گزینه Download Album with FacePAD را انتخاب کنید.

بعد این کار یک پنجره برای شما باز خواهد شد که باید در آن مسیر ذخیره تصاویر را انتخاب کنید. پس از انتخاب مسیر، روی OK کلیک کنید تا عکس های آلبوم در مسیر دلخواهتان ذخیره شوند (برای مثال من Desktop را برای ذخیره تصاویر انتخاب کردم).


همانطور که دیدید، توانستیم با استفاده از افزونه FacePAD در فایرفاکس به راحتی کاری را که ممکن است مقدار نسبتا زیادی از وقتی ما را بگیرد، در یک مدت زمان اندک انجام دهیم. کافی است فقط به افزونه های فایرفاکس اعتماد کنید!!!