اگر روی کامپیوتر خود نرم افزار های مختلف رایت سی دی و دی وی دی نصب کرده باشید، و در ضمن برنامه iTunes را برای خرید آنلاین موسیقی از فروشگاه آنلاین اپل یا انتقال موسیقی های دلخواه به دستگاه هایی چون آی پاد یا آی فون استفاده می کنید… قبل از باز شدن آیتونز ممکن است  خطای iTunes Setup Assistant  به نمایش درآید. در اینجا نحوه حل این مشکل و اجرای بی خطای نرم افزار آی تونز را برایتان شرح می دهیم.

پیام خطای بالا را وقتی OK  می کنید، آیتونز هنوز به طور معمول راه اندازی شود و شاید قادر به پخش و ایمپورت کردن سی دی های خود باشید… اما خطا هنوز به قوت خود باقیست و کاملا هم آزار دهنده است.

چگونگی برطرف کردن خطا

برای رفع این مشکل، سری به سایت نرم افزاری Gear زده و آخرین نگارش درایور Gear  را برای نسخه 32 و 64  بیتی آیتونز دانلود کنید.

پس از اتمام دانلود این درایور اطمینان حاصل کنید که ابتدا آیتونز  را بسته و برنامه نصب درایور را در حالت  مدیر سیستم اجرا کنید (با راست کلیک روی فایل دانلود شده و انتخاب گزینه Run as Administrator)

سپس از طریق رهنمای نصب قدم به قدم موارد پیش فرض را قبول کرده و با زدن Next  برنامه را نصب کنید.

پس از نصب این برنامه نیازی به  راه اندازی مجدد سیستم نیست و از این پس هنگام باز کردن آیتونز ، برنامه هشدار راهنمای راه اندازی دیگر ظاهر نمی شود، و آیتونز به صورت عادی باز خواهد شد.

این روشی بود که ما به وسیله آن موفق شدیم خطای آیتونز نگارش 10.1 که بر روی ویندوز 7 نسخه نهایی 64  بیتی نصب شده بود حل کنیم و بدون مشکل آیتونز را اجرا کنیم. اگر نسخه قدیمی تری از آیتونز  را اجرا می کنید یا از نسخه مختلف ویندوز استفاده می کنید، نتایج ممکن است متفاوت باشد.

در نسخه های قدیمی تر آیتونز، گاهی اوقات نیاز به دستکاری تنظیمات و ایجاد برخی تغییرات در تنظیمات رجیستری خواهید داشت، اما در نسخه 10.1 دیدید که با نصب برنامه Gear به عنوان مدیر سیستم به سادگی مشکل رایانه ما حل شد.

آیا پیش از خواندن مقاله نیاز به حل این مشکل آزار دهنده داشتید؟ در قسمت نظرات «دیدگاه» خود را اعلام کرده و به ما اطلاع دهید که چگونه این مشکل را بر طرف کردید.

دانلود درایور Gear

منبع: howtogeek