گاهی اوقات ممکن است بخواهید فایل اسلایدی ایجاد شده توسط پاورپوینت ۲۰۱۰ را به یک فایل ویدیویی تبدیل کنید تا کاربرانی که بر روی رایانه خود برنامه پاورپوینت را نصب نکرده اند نیز قادر به تماشای اسلاید ها باشند و به سادگی ان را مانند یک کلیپ تماشا کنند. امروز ما نگاهی خواهیم انداخت  به نحوه تبدیل فایل های اسلاید به کلیپ ویدئویی.

خب، بعد از اینکه فایل پرزنتیشن  خود را ایجاد کردید ابتدا روی منوی File کلیک کنید تا به حالت نمایش Backstage  دسترسی یابید.

سپس بر روی ذخیره و ارسال  (Save & Send) کلیک کنید.

حال  در زیر بخش انواع فایل (File Types)  گزینه ایجاد ویدئو  (Create a Video) را  انتخاب کنید.

حال، سایز فایل ویدئو را انتخاب کرده، تصمیم بگیرید آیا از یک نریشن (گویندگی از پیش ضبط شده) برای فایل  می خواهید استفاده کنید یا خیر، مدت زمان نمایش هر اسلاید به ثانیه را تنظیم کنید، و بعد از این تنظیمات روی ایجاد ویدئو (Create Video) کلیک کنید.

سپس مکانی برای ذخیره ویدیو انتخاب کنید. اگر در دفتر کار مشغول ایجاد ویدئو هستید و می خواهید دیگر همکاران یا دانشجویان ان فایل را از طریق رایانه خود که با کامپیوتر شما شبکه شده تماشا کنند بهتر است آن فایل را روی درایو شبکه ذخیره کنید تا برای دیگر رایانه های شبکه به اشتراک گذاشته شود.

پس از این مرحله ، در حالی که ویدئو به فرمت .wmv تبدیل می شود در پایین پاورپوینت گوشه سمت راست، یک نوار پیشرفت عملیات نمایش داده می شود. تا تمام شدن پروسه دست نگه دارید.

حالا می توانید کلیپ ویدئویی از پرزنتیشن خود را در هر یک از پخش کننده های فایل های wmv مورد علاقه تان  به تماشا بنشینید.

در پایان باید گفت که شرکت مایکروسافت در پاورپوینت ۲۰۱۰ بسیاری از ویژگی های جدید همچون اضافه کردن افکت های گذر اسلاید ها (transitions) به نمایش اسلاید ها و متحرک سازی متن ها و اشیاء به شیوه جالب تر از گذشته ارائه کرده است.

همچنین می توانید ویدئو های ایجاد شده  خود را به این روش،  توسط  Movie Maker ویندوز لایو ویرایش کرده  و آن را سپس در یوتیوب آپلود کنید.

منبع: howtogeek

به اشتراک گذاری :
Facebook Twitter Pinterest Plusone Linkedin Email
دسته بندي : آموزشی و کاربردی