مقدمه

نوکیا برای تمامی سلیقه‌ها و بودجه‌ی کاربران گوشی طراحی و تولید می‌کند و فقط به دنبال یک رده‌ی خاص نمی‌باشد. به تازگی مدل جدید از سری X نوکیا با نام NOKIA X2-00 وارد بازار شده است. این گوشی با امکانات نسبتا خوب خود، قیمت بسیار مناسبی هم دارد.

همان‌طور که می‌دانید سریX  نوکیا، در حقیقت ادامه‌ی سری Xpress music می‌باشد. این سری از گوشی‌های نوکیا معمولا دارای صدای استریو، دکمه‌های اختصاصی موسیقی و پشتیبانی از بسیاری فرمت‌های صوتی هستند. با ما همراه باشید تا این گوشی را بررسی کنیم.

طراحی کلی

نوکیا اکس 2 دارای ابعاد 13.3×47×111 میلی متر می‌باشد. این گوشی تماما” از پلاستیک براق ساخته شده؛ البته به غیر از درپوش باتری که از جنس آلومینیوم می‌باشد. طراحی بدنه‌ی گوشی به شکلی ست که به خوبی در دست جای می‌گیرد و قسمت انحنای پشت آن حس خوبی را به کاربر می‌دهد. وزن این گوشی 81 گرم می‌باشد که بسیار سبک به نظر می‌رسد.

نمای جلوی گوشی

در جلوی گوشی با المان‌های زیادی روبه‌رو می‌شویم. صفحه نمایش نوکیا X2، 2.2 اینچ است و رزولوشن آن 320×240 پیکسل می‌باشد. این صفحه نمایش قادر است تا 256000 رنگ را تفکیک کند. صفحه نمایش این گوشی از نوع TFT می‌باشد و خوانایی آن در زیر نور آفتاب قابل قبول است.

در بالای صفحه نمایش با بلندگوی صدای دریافتی مواجه هستیم و در زیر صفحه نمایش با صفحه کلید همیشگی نوکیا. تمامی دکمه‌ها حالتی به هم چسبیده دارند. البته صفحه کلید عددی توسط شبکه‌های پلاستیکی نرمی از هم تفکیک شده‌اند. این دکمه‌ها به اندازه‌ی کافی بزرگ طراحی شده‌اند