گزارش تصویری از نمایشگاه ELECOMP 2010

به نقل از ایسنا: شانزدهمين دوره از رقابت شركت‌ها و سازمان‌هاي الكترونيكي و فن‌آوري اطلاعات براي عرضه دستاوردهاي خود در نمايشگاه بين‌المللي الكامپ از امروز و با حضور وزير ارتباطات و فن‌آوري اطلاعات افتتاح خواهد شد.

حدود 450 شركت مختلف در حوزه‌هاي متفاوت فن‌آوري اطلاعات در مساحتي بالغ بر حداقل 21 هزار متر مربع در اين نمايشگاه حضور دارند. هرچند كه فضاي اختصاص يافته به گفته مسوولان برگزاري نمايشگاه، رشد حدود 30 درصدي داشته ولي باز هم برخي از فعالان اين حوزه با اقدام دير هنگام خود براي ثبت نام مجبور شدند در انتظار الكامپ هفدهم بمانند.

اختصاص سالن 40 نمايشگاه به خدمات الكترونيك ارگان‌هاي دولتي در كنار ساير ارگان‌هاي خصوصي مزيتي براي اين الكامپ به ارمغان آورده كه دو طرف به اميد تعاملي بهتر ميان بخش خصوصي و دولتي هستند تا به واسطه آن معضلات اين حوزه را رفع كنند.

حضور 10 الي 15 نماينده از برندهاي شركت‌هاي معتبر خارجي، حدود 100 نفر از فعالان IT كشورهاي ديگر در نمايشگاه و همچنين حضور 3 خبرنگار خارجي براي پوشش خبري نمايشگاه از ديگر مزيت‌هاي اصلي اين دوره به نسبت گذشته اعلام شده است.

هم‌چنين وجود فضاي 300 متر مربعي براي بازي‌هاي رايانه‌يي نيز مي تواند به خودي خود شور و هيجان را به ميان استقبال كنندگان آورد و موجب جنب و جوش بيش‌تر شود.

امسال سازمان نظام صنفي رايانه‌يي كشور به عنوان متولي برگزاري الكامپ شانزدهم تمام نگاه‌ها را به خود معطوف كرده است و با تلاشي براي به دست آوردن رضايت استقبال‌كنندگان درصدد اين است كه برگزاري اين نمايشگاه را براي سال‌هاي آتي هم از آن خود كند و همچون ساير نمايشگاه‌هاي فعال در كشور بتواند متولي مستقل و مشخصي براي اين حوزه باشد.

در زیر میتوانید گزارش تصویری را مشاهده کنید که اختصاصی سایت گویا آیتی تهیه شده است و در قسمت های که لازم به توضیح داشته است توضیح داده شده است.

در عکس زیر یکی از قسمت های اصلی نمایشگاه را میبینید که به دیگر سالن ها مرتبط است و در پایین آن یکی از خیابان و راه های نمایشگاه

این عکس هم مربوط به داخل سالن شماره

خب قبل از اینکه به معرفی بعضی غرفه ها بپردازیم بگم که بیشتر غرفه ها نرم افزاری بودن و باز اکثر آنها آنتی ویروس و نرم افزار های امنیتی و اینترنتی بودند.

حتما فيلم مربوط به تصاوير 3 بعدي را دانلود كنيد .

حجم فيلم 8 مگابايت

فيلم

در عکس بالا یک قفسه شیشه مانندی بود که در آن به وسیله دستگاهی که بالای سر اش بود جسم های 3 بعدی را نمایش میداد ، به طوری که اگر شما به اطراف آن میچرخیدید میتوانستید پشت یا کنار آن را مشاهده کنید.

عکس زیر هم مربوط به دیتا سنتر سیار هست که خیلی جالب بود ، برق این دیتا سنتر هم از باتری های داخل تامین میشود و هم از خارج ، این دیتا سنتر به وسیله آنتن روی سقف اش میتواند به کار خود ادامه دهد.

این هم یک سیستم قدرتمند بود که میتوانست بازی Lost Planet® 2 را فول فریم و بدون نیاز به هیچ یک از خنک کننده های برقی حتی بدون یک فن اجرا کند.

عکس های زیر هم مربوط به سالن بازی های رایانه ای هست که توسط بنیاد بر پا شده ، هم بازی های ایرانی مانند گرشاسب و طلای سیاه شرکت کرده بودند و هم قسمتی وجود داشت که برای تست و آزمایش کنترل جدید سونی یعنی Move وجود داشت.

در این قسمت هم به معرفی محصولات آپل میپرداختند و میتوانستید آنها را تست کنید.

در اینجا هم غرفه های آنتی ویروس ها را میبینید ، از جمله نورتون و  کاسپر اسکای.

در اینجا هم چندتا LCD بزرگ لمسی گذاشته بودن تا مردم تو اینترنت بتونن بچرخن.

این هم مربوط به یک بازی بود که فرد اون اسلحه رو میگرفت و به سمت دشمن ها که در صفحه جلو اش نشان داده میشد شلیک میکرد. مردم هم صف کشیده بودن تا امتحان کنن!

در آخر هم چند عکس بدون شرح: