“فایرفاکس تولدت مبارک…

اکنون جامعه موزیلا و تمامی 400 میلیون کاربری که در سراسر جهان از این مرورگر استفاده می کنند از ششمین سال تولد فایرفاکس هیجان زده اند.

موزیلا حدود 10 سال پیش به عنوان یک سازمان غیر انتفاعی و با هدف ترویج آزادی و نوآوری و فرصت های نو در وب، تاسیس شد. 6 سال پیش اولین نسخه (1.0) یکی از بهترین محصول این بنیاد با نام فایرفاکس منتشر شد تا تجربه بهتری از وب را به کاربران ارائه کند.

امروزه فایرفاکس در بیش از 70 زبان مختلف در دسترس از و راهی ساده را برای لذت بردن از اینترنت به مردم ارائه می کند. حدود یک چهارم کاربرانی که از اینترنت استفاده می کنند، فایرفاکس را به عنوان مرورگر پیشفرض و سفیر خود برای برای جستجو در اینترنت انتخاب کرده اند!! و علاوه بر آن بیش 150 میلیون نفر در جهان از افزونه های فایرفاکس (Add-ons) برای سفارشی سازی کار خود استفاده می کنند.

مطمئنا موفقیت فایرفاکس حاصل از تلاش و فعالیت های پرشور و مناسب بنیاد موزیلا می باشد که متشکل از ده ها هزار نفر از توسعه دهندگان، متمرکز کنندگان، تست کننده ها و دیگر فعالان در ساخت این محصول است. همچنین می توان حمایت بی نظیر و خوب کاربران را یکی دیگر از دلایل این موفقیت دانست.

این سال برای تجلیل کردن از فایرفاکس و جامعه کاری موزیلا، کاربران می توانند با ارسال یک کارت پستال با پیام مورد نظر خود درباره فایرفاکس، علاقه خود را به این مرورگر و بنیاد نشان دهند و تولد آن را تبریک بگویند. احتمالا جوایزی هم برای کسانی که این کار را انجام می دهند در نظر گرفته شده است.

اگر شما هم می خواهید در برداشتن گام بعدی به فایرفاکس کمک کنید، نسخه آزمایشی فایرفاکس 4 را دانلود کرده و نظرات خود را درباره آن به موزیلا ارسال کنید.