تا کنون پیش آمده بخواهید یک سند پی دی اف را در دید سایر کاربران برای مطالعه بگذارید اما نخواهید کاربران اول آن را دانلود کرده و بعد آن را در پی دی اف خوان رایانه خود ببینند؟ خب تعدادی از سایت های بسیار عالی و کم زحمت برای انجام چنین منظوری در اینترنت وجود دارند، مانند Scribd ، اما همه کس دوست ندارد از خدمات شخص ثالث برای میزبانی فایل خود در یک سایت دیگر استفاده نمایند. با این حال ،  با CodeBox، شما می توانید یک پی دی اف را در سایت خود میزبانی کنید، و حتی افکت های زیبایی مانند جلوه ورق زدن را به صفحات فایل پی دی اف بیافزایید.
سایت CodeBox دارای ابزار تبدیل پی دی اف به فلش رایگانی است که هر چیزی که شما برای  آماده کردن یک سند پی دی اف برای مصرف آنلاین دارید را در اختیارتان قرار می دهد. کافیست تنها فایل پی دی اف خود را در سرور آپلود کنید (توجه: حداکثر سایز فایل 10 مگابایت می باشد) ، و سپس می توانید با برخی از گزینه های تبدیل کار کرده و به میل خودتان آنها را تنظیم کنید (مانند تنظیمات ارتفاع / عرض صفحه ، میزان زوم ، رنگ ، و غیره…). انجام همه این تنظیمات بسیار ساده است، و نتیجه نهایی واقعا جالب و چشم نواز است. در نهایت یک فایل فشرده یا Zip به شما تحویل داده می شود که تنها کافیست آن را پس از دانلود استخراج کرده و در سایت خود درج کنید. این فولدر یک فایل از  پیش پیکربندی شده با فایل index.html است که فایل اصلی پی دی اف شما را در خود گنجانده است.
آنچه باعث منحصر به فردتر شدن این تبدیل پی دی اف به فلش می شود این واقعیت است که با این وسیله سند پی دی اف شما درست به یک محیط کتاب مانند با اثر و جلوه ورق زدنی شبیه به ورق زدن کتاب واقعی می شود. واضح است که این شیوه نمایش را با سبک iBooks که در آیفون / آی پاد / iPad استفاده می شود قابل مقایسه است، و می دانم احتمالا خیلی از شما می خواهید نتیجه نهایی آن را تست کنید بدون نیاز به طی کردن فرآیند تبدیل توسط خودتان (با وجود آن که پروسه تبدیل خیلی سریع هم هست). به همین خاطر در اینجا نسخه ی نمایشی یا دمو از یکی از مقالات مربوط به گوگل لاری و سرگئی از دانشگاه استنفورد را پس از تبدیل به فلش برایتان قرار داده ام. اطمینان حاصل کنید که زمانی که آن را امتحان می کنید تنها به زدن دکمه  next  بسنده نکنید، به جای آن سعی کنید در عمل با گرفتن گوشه صفحه با ماوس خود و ورق زدن آن درست همانطور که صفحات یک کتاب را ورق می زنید این جلوه زیبا را تماشا کنید!
در اکثر موارد می گویم این پروسه نتیجه زیبایی بر جای خواهد گذاشت، اما در بعضی موارد هم ممکن است انیمیشن کاملا آن طور که انتظار دارید روان نباشد. امیدوارم توسعهدهنده به بهبود عملکرد این برنامه به مرور زمان ادامه دهد، اما به غیر از آن تمام گزینه های ناوبری اولیه که شما در برنامه ای کاربردی مثل این نیاز دارید را در اختیار خواهید داشت.
سایت  تبدیل پی دی اف به فلش CodeBox

منبع: cybernetnews