متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

معرفي تب‌والت (Tab Vault) يكي از افزونه‌هاي مرورگر “اپرا” با قابلیت مطالعه در آينده(Read-It-Later)

0

قابلیت Read-it-later، همانند معنی عمومی و تحت‌الفظی آن، یعنی “بعدا مي خوانمش” ، وقتي استفاده مي­گردد كه شما صفحاتي را براي مطالعه در آينده نشان­گذاري (bookmark) كنيد، ولي در واقع به جاي نشان­گذاري آنها و قاطي شدنشان با صفحات “يك بار خوانده شده (read-once)” آنها را به جاي متفاوتي مي­فرستيد كه مجزا از سيستم نشان­گذاري مرورگر است. چنين خصوصيتي معمولا در مرورگرها موجود نيست. اين كار با استفاده از افزونه­هاي مرورگر انجام مي­شود.

افزونه Tab Vault اين خصوصيت را به “اپرا” افزوده است. اين افزونه مكاني را ايجاد مي كند كه شما بتوانيد برگه­هايي را كه مي خواهيد بعدا به آنها دسترسي داشته باشيد را بدون اينكه بارگذاري شوند و روي ميله برگه­ها (tab bar) باشند ذخيره كنيد. براي ذخيره كردن يك برگه در Tab Vault، روي دكمه مربوط به اين افزونه كليك كنيد تا پنلي در كنار باز شود و سپس در آنجا مي­توانيد برگه فعلي را ذخيره نموده يا برگه هاي ذخيره شده قبلي را باز كنيد.

ویژگیها و قابلیت‌های  Tab Vault:

  • مرتب سازي مجدد برگه ها با كشيدن و انداختن (drag and drop)
  • روي يك برگه ذخيره شده كليك كنيد تا در برگه­اي جديد باز شود، يا آن را به صفحه­اي بكشيد تا در برگه فعلي باز شود.
  • برگه­هاي حذف شده به زباله دان Tab Vault منتقل مي شوند، از اينرو ممكن نيست كه به طور تصادفي حذف شوند.
  • ليست برگه هاي ذخيره شده را به عنوان يك دوره اپرا و به منظور نگهداري امن آن صادر كنيد.
  • برگه ها را از يك دوره اپرا به مخزن وارد كنيد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

DigiKala Ads
قابلیت Read-it-later، همانند معنی عمومی و تحت‌الفظی آن، یعنی "بعدا مي خوانمش" ، وقتي استفاده مي گردد كه شما صفحاتي را براي مطالعه در آينده نشان گذاري (bookmark) كنيد، ولي در واقع به جاي نشان گذاري