خانواده محصولات QuickTime که در مورد نرم افزار تولید رسانه دیجیتال، توزیع و بازپخش آن می باشند، این امکان را به شما می دهند که صدا و تصویر زنده یا از پیش ضبط شده را برای مخاطبین بی شماری پخش نمایید. هنگامی که این نرم افزار با پلیر QuickTime و QuickTime Pr ترکیب شود، باعث ایجاد اولین سیستم توزیع و پخش دیجیتالی انتها به انتها (end-to-end) مبتنی بر استاندارد می گردند. QuickTime 7 پیشرفته ترین نرم افزار رسانه ای شرکت اپل، برای کامپیوترهای مبتنی بر هر یک از دو سیستم عامل ویندوز و مک، کیفیت بی نظیری برای ایجاد، پخش و توزیع محتوای ویدیویی و صوتی در اینترنت ایجاد می نماید. علاوه بر اجرای فایل های با فرمت MP3 و MPEG-4، این نرم افزار فایل های صوتی حاوی timecode و همچنین استانداردهای MIDI از قبیل Roland Sound Canvas و فایل های با پسوند GS را نیز پشتیبانی می کند. همچنین این نرم افزار استانداردهای کلیدی برای کارهای مبتنی بر وب از قبیل HTTP، RTP و RTSP را نیز پشتیبانی می کند. علاوه بر این، نرم افزار تمامی فرمت های اصلی تصاویر از قبیل JPEG, BMP, PICT, PNG و GIF را نیز پشتیبانی می کند.

QuickTime 7 دارای یک کد کننده ویدیویی بسیار کارای جدیدی به نام H.264 می باشد که کیفیتی حیرت آور قابل توجهی را در  سرعت  های داده کم از3G  تا iChat  و AV  تا  HD  تولید می نماید.
خصوصیات جدید پلیر QuickTime 7 مبتنی بر ویندوز:

  • قابلیت بازپخش ویدیو H.264. فیلم هایی که با این کدکننده مبتنی بر استاندارد تولید شده ، دارای پیشرفته ترین تکنولوژی بوده و کیفیتی بی نظیری دارند را تماشا نمایید.
  • صدای فراگیر. با استفاده از QuickTime 7 ، کامپیوتر و بلندگوهای فراگیر، می توانید از تمامی تاثیرات صدای فراگیر بازی ها یا فیلم های خود لذت ببرید.
  • کنترل های بازپخش جدید و بهینه شده.تغییر ساده تنظیماتی از قبیل jog shuttle، سرعت بازپخش، باس صدا، سه برابر کردن و متوازن کردن صدا.
  • ارتباطی بدون نیاز به تنظیم. QuickTime به طور خودکار بهترین سرعت ارتباط اینترنت شما را تعیین نموده و ارتباطات قطع شده را دوباره وصل می نماید.خصوصیات جدید موجود در Pro QuickTime 7 میتنی بر ویندوز:
  • تولید ویدیو H.264. تولید ویدیوهای با کیفیتی بی نظیر برای تمامی کاربردها از 3G برای موبایل ها تا HD.
  • تولید صدای فراگیر. ایجاد یک تجربه غنی چند رسانه ای با اضافه کردن صدای چندکاناله به فیلم شما.
  • کنترل های دردسترس. قابلیت دسترسی ساده به عملکردهایی از قبیل توقف، پخش، پخش با سرعت بیشتر و چرخش دوباره در هنگام تماشای فیلم ها در حالت تمام صفحه (full-screen)
  • قابلیت ارسال در پس زمینه. فیلم را می توان در پس زمینه ارسال نمود در حالیکه فیلم بعدی در حال اجرا یا ادیت می باشد.
  • تولید فیلم های بهینه شده. با استفاده از تمامی امکانات فیلم جدید این ابزار می توان روند تولید فیلم را به صورت ساده و کارایی انجام داد.
  • قابلیت کار به صورت خودکار با اسکریپت ویژاول بیسیک. به طور خودکار، کارهای انجام شده در QuickTime قابلیت پشتیبانی از اسکریپت ویژاول بیسیک را در QuickTime 7 دارد. طراحان همچنین می توانند با استفاده از اسکریپت ویژاول بیسیک، به کنترل های جدید Active X در QuickTimeدست یایند که می توانند آنها رادر تولید برنامه های چند رسانه ای خاص کمک نمایند.

دانلود برنامه QuickTime 7.69.80.9

منبع: 2daydl