CES 2011: Seven tablets you should know about

بعضی افراد سال 2011 را سال تبلت ها می نامند ، و با نگاهی اجمالی به آنچه که در این هفته در سي‌اي‌اس  عرضه شد، این مطلب درست به نظر می رسد .در سال 2010 حکومت در دست آی پد اپل (iPod) بود و برآورد می شود که 10 میلیون عدد فروخته باشد .

تنها رقیب جدی آن به نظر می رسید که مدل گالاکسی تب سامسونگ بود ، که در ماه سپتامبر شروع کرد و 600000 عدد تنها در اولین ماه فروخت . موفقیت های این تبلت  نشان داد که ممکن است برای یک رقیب آی پد هم بازار فروش وجود داشته باشد ، این مطلب برای این تازه واردان دلگرم کننده است .

در اینجا ما به هفت عدد از مهیج ترین تبلت پی‌سی‌هایی که در سي‌اي‌اس رونمایی شدند و ما فکر میکنیم که شما باید در مورد آنها بدانید ( البته بدون اینکه کسی سفارش خاصی بکند! ) پرداخته ایم . ممکن است شما در اینجا یک مضمون مشترک ببینید – بسیاری از آنها بر اساس آندروید کار میکنند ، که به این معنی هستند که سال 2011 می تواند سال خوبی باشد ، سالی که آندروید از پوسته بر پایه ی تلفن خود ، خارج شود .

1. دل استریک 7

اولین ورود دل به دنیای 4جی  ، تبلت دل استریک 7 آن می باشد که در اواخر سال جاری به شبکه تی- موبایل آمریکا وارد خواهد شد . این وسیله شامل یک صفحه نمایش 7 اینچی و یک پردازنده دو هسته ای است . نکته منفی قابل ذکر ، این حقیقت است که از نسخه اندروید 2.2 که از رده خارج  استفاده شده است ، به هر حال دل گفته است که قابلیت ارتقاء آن به اندروید 3.0 “شانه عسل ” که اواخر امسال عرضه می شود خواهد بود.

نمونه 10 اینچی آن نیز در راه است که به طور مختصر بوسیله کمپانی در نمایش نشان داده شد .

2.توشیبا “تگرا 2”

اگرچه تبلت توشیبا هنوز به طور دقیق نامگذاری نشده است ، این وسیله بر اساس تکنولوژی تراشه ی انویدیا تگرا کار می کند . در حالی که نمونه نمایشی آن که به بازدید کنندگان CES  نشان داده شد براساس اندروید 2.2 کار می کند ولی بایستی نسخه اصلی بر اساس اندروید 3 کار کند  . این کمی بزرگتر از استریک با یک صفحه نمایش 10 اینچی است .

شاخصه جالب این تبلت دارا بودن تکنولوژی “رزولیشن پالس ” است درست مثل دی وی دی پلیر های مدرن است ، که در آن تنظیمات استاندارد ویدئویی به نحوی برگردانده میشود تا با تنظیمات بالا به نظر برسد . همچنین شامل دوربین های پشت و جلو می باشد همچنین ، مینی یو اس بی ، یو اس بی ، اچ دی ام ای و دریچه کاردخوان میکرو اس دی .

3. موتورولا زوم

زمانی که تیم کانلی نگاهی انداخت به این تبلت برنامه ریزی شده ، اگرچه فقط یک پوسته بود . علی رغم این مطلب ما برخی از مشخصات ان را کسب کردیم : اندروید 3.0 ، پردازنده دو هسته ای با قدرت پردازش 1 گیگا هرتز ، همراه با دوربین های جلو و عقب ، اچ دی ام ای ، و پشتیبانی اطلاعات از گوشی وریزون بی سیم ، زمان عرضه آن اواخر این سه ماه است .

برای کسانی که می خواهند از شبکه وریزون  4 جی ، ال تی ای بهره بگیرند یک ضمیمه ، اواخر سه ماهه دوم امسال عرضه خواهد شد . این ویدئو را از تیم ، برای کمی اطلاعات بیشتر در رابطه با زوم ببینید .


4. ریم پلی بوک

ما در اینجا مفصل پلی بوک را پوشش داده ایم ، از ابتدای تایید مشخصات واقعی آن در قبل از ژوئیه تا آشکارسازی رسمی آن در ماه سبتامبر . ریم از تریبون CES ، برای وابسته سازی بیشتر کاربران به محصولاتش استفاده کرد  و ما لان می دانیم که کمپانی آن در حال حرکت است تا در این سه ماه تا اهدافش را راه اندازی کند ، سه ماه زودتر از زمان مورد نظر .

چارلز آرتور از گاردین با جان ونگ از ریم در رابطه با این وسیله گفتگو کرد :

5. لنووو ای دی پد یو1/ال ای پد

ورود لنوو تا حدودی جالب است ، به خاطر اینکه از ابتدا یک تبلت نیست . ابتدا به عنوان یک نوتبوک با صفحه نمایش 10.1 اینچی و ویندوز سون شروع به کار کرد . به هر حال ، زمانی که مجزا شد تبدیل به “ال ای پد ” شد که بر اساس اندروید 2.2 کار می کرد .

پوسته کامپیوتر  تقریبا مشخصات خاصی دارد ، صفحه نمایش تبلت ، قسمتی است که آن را از دیگر وسیله ها مجزا می کند . در واقع لنوو در سال گذشته محصول مشابهی را به نمایش گذاشت ، به هر حال در آنز مان آنها برنامه ریزی کرده بودند تا از یک سیستم اجرایی اختصاصی توسعه یافته در خانه استفاده کند .

در حال حاضر اجزای تبلت را می توان جداگانه خریداری کرد برای اضافه کردن یک قطعه با قیمت رقابتی 500 دلاری . اضافه کردن این قطعه که تبلت را به لبتاب تبدیل می کند ، و قیمت آن تا 1300 دلار افزایش می یابد.

ارین مالینوسکی از وایرد طرز کار آن را توضیح می دهد .

6. ویزیو ویا

آیا فکر می کردید که ویزیو فقط تلویزیون های اچ دی تولید می کند ؟ دوباره فکر کنید . این کمپانی یکی از کمپانی هایی است که سعی می کند تا بوسیله تبلت ویا خود توجه ها را جلب کند .مانند دیگر رقبای جدید خود ، این کمپانی هم از اندروید و بازی و یک صفحه تصویر 8 اینچی استفاده کرده است .کسانی که زا نزدیک آن را دیده اند کلمات تندی را در رابطه با آن و مقایسه با ای پد گفته اند : این مورد را می توان با این حقیقت توضیح داد که صفحه نمایش ای پد تقریبا 2 اینچ بزرگتر است .

مدلهای اولیه این وسیله شامل 802.11 ان و اتصالپذیری بلو توث هستند ، همچنین در ادامه مسیر آن این قابلیت وجو دارد که از اطلاعات سلولار پشتیبانی کند  این ها از اظهارات کمپانی است . این وسیله از مینی اچ دی ام ای پشتیبانی میکند و همچنین این وسیله از ای ار ، البته نه به صورت غافلگیرانه ،  پشتیبانی می کند و شما را قادر می سازد که از آن به عنوان ریموت کنترل استفاده کنید .

( ما باید به این کته توجه کنیم که ویزیو در نمایش خود گوشی های اندروید را نیز آغاز کرده است . این امید وجود دارد که گوشی و تبلت آن دارای بودجه معقول باشند به همان اندازه که تلویزیون های اچ دی آن قرار است باشد .)

7. ان ای سی ال تی- دبلیو

ورود ان ای سی ، با ال تی – دبلیو ،  قالب صفحه نمایش تبلت های سنتی را شکست ، با این حال طبق گفته های کمپانی ، هنوز راه طولانی باقی مانده است . آغاز به کار آن در ژاپن تا شش ماه دیگر متصور نیست  و کمپانی هنوز مشخص نکرده است که آیا و چه وقت در سطح بین الملی کار آغاز خواهد شد —  احتما لا در هر موردی حتی برند ان ای سی را تحمل نخواهد کرد ( این شرکت مجوز کار خود را به دیگران بدهد ).

در هر صورت تبلت دو صفحه ای مانند یک کتاب باز می شود ، که منجر می شود من باور کنم که این وسیله آینده های به عنوان وسیله ای برای خواندن الکترونیکی باشد  . متاسفانه از تکنولوژُی مقاومتی برا ی عملکرد صفحه لمسی آن استفاده شده است ، و به این معنی است که صفحه نمایش به حساسی صفحه نمایش تبلت هایی نیست که موردن نظر کاربران است .

با نگاه بزرگ صنعتی آن  و ظاهرا تاثیر کم آن بر روی مشتری ، این نوع تبلت ها ممکن است بیشتری تقاضای تجاری داشته باشند . ان ای سی هم مطمئن نیست – این کمپانی برنامه ریز می کند تا این تبلت را برای شرکا در دسترس قرار دهد و ببیند که از آنجا به کجا می رود .بنا براین  ، احتملا ، کمپانی در تلاش است که رتبه خود را در بخش تکنولوژی بسازد ، درمرتبه ای که  به نظر می رسد هر کسی این روزها قرار داشته باشد .

این تنها لیست جزئی از – باور کنید – تبلت های موجود در جریان نمایشگاه سس است . ما  از شنیدن آنچه در مورد تبلت هایی که در آن نمایشگاه سالانه  دیده اید و چشم را به حیرت واداشته است خوشحال خواهیم شد.

منبع: betanews