طبق يك نظرسنجي كه نوكيا در اواخر سال 2010 در وبلاگ رسمي خود در خصوص انتخاب «بهترين گوشي و نرم‌افزار سال 2010» ترتيب داده بود نوكيا N8 و Angry Birds توانستند به ترتيب عناوين محبوب‌ترين گوشي و نرم افزار را در سالي كه گذشت به‌دست آورند.
براساس نتايج به‌دست آمده گوشي نوكيا N8 با بيش از 62 درصد آرا در صدر بهترين گوشي‌هاي سال 2010 جاي گرفته است. دوربين 12 مگاپيكسلي و همچنين بدنه آلومينيومي به همراه امكان استفاده از سه صفحه نمايش در اين گوشي از مهمترين دلايل محبوبيت آن به شمار مي‌رود. جايگاه بعدي نيز در اين فهرست متعلق به گوشي نوكيا E7 است. با وجودي كه اين گوشي هنوز وارد بازار نشده ولي توانست بعد از نوكيا N8 از سوي 12 درصد مصرف‌كنندگان به عنوان دومين گوشي محبوب سال 2010 انتخاب شود. بيش از يك سوم مصرف‌كنندگان نيز در هنگام انتخاب بهترين نرم‌افزار به Angry Birds راي دادند. اين نرم‌افزار با ويژگي‌هاي جالب و منحصر به فرد خود با 31 درصد آرا توانست عنوان نخست را در فهرست بهترين‌هاي سال 2010 به خود اختصاص دهد. دومين نرم‌افزار محبوب نيز متعلق به Nokia Panorama است. اين نرم‌افزار به كاربران اين امكان را مي‌دهد تا با گوشي خود چشم‌اندازهايي خلاقانه و زيبا به وجود آورند.
هیچکدام از این نرم‌افزارها برای دانلود و استفاده در دسترس کاربران ایرانی نبوده و معلوم هم نیست که این شرکت فنلاندی چه زمانی قصد دارد امکانات این چنینی را در کنار فروش بالای گوشی‌هایش برای کاربران ایرانی فراهم کند.

برگرفته از: دنياي اقتصاد