گویا اپ
 • WhatsApp یا Hangouts؟ کدام‌یک؟ WhatsApp یا Hangouts؟ کدام‌یک؟
 • اگر "چنین" شد "چنان" کن! (بررسی اپلیکیشن: IFTTT) اگر “چنین” شد “چنان” کن! (بررسی اپلیکیشن: IFTTT)
 • بر مسند خدایی تکیه بزنید! (بررسی اپلیکیشن: Godus) بر مسند خدایی تکیه بزنید! (بررسی اپلیکیشن: Godus)
 • GOOYA اپلیکیشن گویا آی تی ویژه گوشی های اندروید (gooyait)
 • کجایی؟ چرا جواب نمیدی؟ Status به شما می‌گه چرا! کجایی؟! چرا جواب نمیدی؟ Status به شما می‌گه چرا!
 • Clean Master یا CCleaner ؟! کدام‌یک؟ Clean Master یا CCleaner ؟! کدام‌یک؟
 • با LogDog حریم خصوصی شما در برابر نفوذ و هک ایمن خواهد بود با LogDog حریم خصوصی شما در برابر نفوذ و هک ایمن خواهد بود
 • بررسی اپلیکیشن CM Backup بررسی اپلیکیشن CM Backup
 • اپلیکیشن STEP، مجله ای برای زندگی
 • گویا اپ؛ ShamsiCal اولین تقویم شمسی با پشتیبانی از ویجت برای iOS 8

۵ روش برای مسدود کردن افراد مزاحم در فیس‌بوک


فیس بوک بستر نرم افزاری بسیار خوبی برای روابط اجتماعیست. شما می توانید با دوستان قدیمی مدرسه و دانشگاه دوباره ارتباط برقرار کرده و یا با افراد خانواده و خویشاوندان و دوستان که بسیار دورتر از محل سکونت شما زندگی می کنند در تماس باشید. همه اینها به لطف شبکه اجتماعی  فیس بوک است که با بیش از ۵۰۰ میلیون کاربر در سراسر جهان پیدا کردن و در تماس بودن با افرادی که دوستشان داریم را ساده و میسر ساخته است. با این حال، این ویژگی دوست یابی سریع گاهی می تواند سبب برقراری ارتباط افرادی که هرگز ملاقات نکرده اید با شما و ارسال مداوم پیام های مزاحم و اذیت و آزار شما توسط او گردد.

اگر مسیر نخست فرد مزاحم از طریق لیست مخاطبان در فیس بوک باشد، روش ها و ترفندهایی وجود دارند که شما می توانید فرد در کمین را از خود فیس بوک مسدود کرده و برقراری تماس و ارتباط با شما را برای آنها دشوار کنید. این مقاله به شما از طریق گزینه هایی که برای این منظور در دسترس دارید راهنمایی خوبی ارائه می دهد. دو مرحله پایانی این مقاله علاوه بر برآورده کردن این هدف همچنین کمک شایانی در عدم جذب  افراد مزاحم در کمین (stalker)  در وهله اول بازدید از صفحه شما می کنند.

اگر فرد مزاحم در فیس بوک هم اکنون در لیست دوستان شماست یا قبلا بوده، حذف او از لیست دوستان کافی نیست. هر کاربری در فیس بوک حتی اگر از جمله دوستان شما هم نباشد، می تواند نام یا آدرس ایمیل شما را جستجو و پروفایل شما را پیدا کرده و هر گونه اطلاعاتی که با عموم بازدیدکنندگان به اشتراک می گذارید را به سادگی مشاهده کند. تنها راه برای محروم کردن آن شخص، به خصوص اگر شما و آن فرد دوستان متقابلی (mutual friends) در فیس بوک دارید، این است که آنها را مسدود (block) کنید.

سه راه مختلف وجود دارد که از آن طریق می توانید کاربرانی را مایل هستید مسدود کنید:

۱- از طریق بلاک لیست (لیست مسدودی ها)

شما می توانید از این طریق هم کاربران و هم برنامه های فیس بوکی را مسدود کنید.

در حساب فیس خود به ترتیب به Account  و Privacy Settings  (تنظیمات حریم خصوصی) بروید و گزینه ای با عنوان  Block Lists  را در پایین صفحه بیابید. سپس روی لینک Edit your lists برای ادامه کلیک کنید.

در صفحه بعد می توانید کاربران فیس بوک را با نام و آدرس ایمیل مشخص کرده و آنها را بلاک کنید.

اگر چند نفر با همین نام وجود دارند، به شما یک لیست از پروفیل های تطبیقی نشان داده می شود. بر روی دکمه Block  کلیک کنید  البته برای شخصی که می خواهید او را مسدود کنید.

۲-از طریق صفحه پروفایل کاربر مزاحم

در هر پروفایل کاربری فیس بوک لینکی با عنوان Report/Block this Person   در پایین سمت چپ صفحه وجود دارد. با کلیک روی این لینک در پروفایل کاربر مزاحم پنجره ای ظاهر خواهد شد که اجازه می دهد گزینه مناسب را انتخاب نمایید. (مانند تصویر زیر)

به عنوان مثال ، شما می توانید شخص را به عنوان مخاطب ناخواسته  گزارش دهید و پس از انتخاب گزینه Unwanted contact تیک کنار گزینه  Block this person را برای مسدود کردن دسترسی وی به پروفایل خود بزنید. اگر شما به این مسدود کردن رای دهید، همانطور که در بالا شرح داده شد، نام کاربر مسدود شده در لیست کاربران مسدود شده (Block Lists) پروفایل شما ظاهر می شود.

۳- از طریق پیغام های مزاحمت آنها

اگر شخصی که شما مایل به مسدود کردن و خلاصی از شرش هستید برای شما هر گونه پیامی بفرستد، شما می توانید آنها را با کلیک کردن بر روی لینک Report در کنار نام او و تاریخ دریافت شدن پیام مسدود کنید. برای دیدن لینک باید پیام را باز کنید. پس از آن که روی لینک گزارش  کلیک کردید، یک پنجره با گزینه های بیشتری ظاهر خواهد شد.

توجه داشته باشید که هیچ گاه کاربری که مسدودش می کنید از اقدام شما توسط پیام یا هشداری از سوی فیس بوک مطلع نمی شود. با این حال ، در صورتی که قبلا در فهرست دوستان شما بوده باشند، از این لیست حذف خواهند شد و از این پس پروفایل شما را نخواهند توانست بازدید کنند. به همین ترتیب ، شما نیز قادر به مشاهده پروفایل او نخواهید بود. هر دوی شما برای یکدیگر نامرئی خواهید بود، به استثنای برنامه های شخص ثالثی که هر دو (شما و کاربر مزاحم) استفاده می کنید.

اگر به طور تصادفی  کسی را مسدود کنید، به راحتی می توانید این مسدود شدگی را حذف کنید. کافیست به بلاک لیست خود  رفته و روی لینک Unblock  (رفع انسداد) در کنار نام شخص کلیک کنید. از شما خواسته خواهد شد که این کار را تایید (confirm) کنید که پس از تایید شما از مسدود شدن در می آید. البته رفع انسداد یک کاربر ارتباطات قبلی او را بر نمی گرداند و از این پس قادر به دیدن وقایع او خواهید بود.

۴- دایرکتوری اساسی اطلاعات خود را حذف کنید.

اگر شما با یک مزاحم جدی رو به رو باشید، این احتمال وجود دارد که هرگاه آنها را مسدود کنید و دیگر نتوانند از مزایای دوستی با شما سوء استفاده کنند به سرعت یک حساب کاربری جدید در فیس بوک راه اندازی کرده و به مزاحمت خود ادامه دهند. در این حالت شما باید هوشیار تر بوده و پروفایل خود را به حالت خصوصی (private) درآوردید، به طوری که غریبه ها نتوانند شما را پیدا کرده و برایتان ایجاد مزاحمت کنند.

اولین چیزی که باید انجام دهید ، حذف اطلاعات اساسی از خودتان تا آنجا که امکان دارد  از دایرکتوری پایه اطلاعات است. به این منظور به  Account ، گزینه Privacy Settings رفته و روی View Settings کلیک کنید.

در صفحه بعد می توانید تعریف کنید که چه کسانی مجاز به جستجو و پیدا کردن شما در فیس بوک ، ارسال درخواست دوستی و یا پیام ها ، مشاهده لیست دوستان شما ، و غیره است. برای هر آیتم یکی از این سطح دسترسی را با دقت انتخاب کنید: عمومی (Everyone) ، دوستان دوستان (Friends of Friends) ، و یا فقط دوستان (Friends Only).

متاسفانه ، به طور کامل نمی توانید خود را از دید مزاحم مخفی کنید. فیس بوک اعلام می کند که:«نام، تصویر پروفایل ، جنس ، و شبکه همیشه در دسترس دید همه افراد و کاربران فیس بوک است» این مطلب از فیس بوک توضیح میدهد که چرا این گونه است.

۵- تنظیمات حریم خصوصی سفت و سختی وضع کنید!

علاوه بر محدود کردن دایرکتوری اطلاعات اولیه به روی بازدیدکنندگان از پروفایلتان، همچنین باید افرادی را که مجاز به مشاهده مواردی که به اشتراک می گذارید هستند را محدود کنید. به Account  و گزینه Privacy Settings برگشته  و با کلیک بر روی Customize settings  (سفارشی کردن تنظیمات) گزینه های به اشتراک گذاری یا Sharing  را در فیس بوک خود تنظیم کنید. شما همچنین می توانید تنظیمات پیش فرض را انتخاب کنید.

صفحه جدیدی با یک لیست از گزینه ها باز خواهد شد. تک تک گزینه ها را بررسی کرده و تصمیم بگیرید قرار است به چه کسانی اجازه دیدن پست های ارسالی خود ، اطلاعات شخصی، و یا آنچه دیگران با شما به اشتراک می گذارند بدهید. باز هم  می توانید از میان همه افراد، دوستان دوستان ، یا فقط دوستان یکی را انتخاب کنید، و یا هر مورد را به دلخواه خود سفارشی کرده و اطلاعات را فقط برای خودتان قابل مشاهده کرده یا آن را از افراد خاصی مخفی کنید.

نتیجه گیری

بدیهی است که فیس بوک تنها محلی نیست که از طریق آن فردی بتواند برای شما مزاحمت ایجاد کند. مهم نیست که چقدر تنظیمات حریم خصوصی خود را سخت گرفته و یا مردمی که در فهرست دوستان شما هستند چقدر قابل اعتمادند، بالاخره ممکن است فردی پیدا شود که مصمم به پیدا کردن یک نفر و آزار و اذیت او باشد و هدفی جز سرگرم شدن از این طریق نداشته باشد. پس مطمئن شوید که اطلاعات شخصی و اطلاعات تماس خود را تا چه حد در دسترس این شبکه اجتماعی می گذارید، و حریم خصوصی آنلاین شما  به طور کلی مثل یک تخم مرغ خام شکننده است.

منبع: makeuseof

114 پاسخ به “۵ روش برای مسدود کردن افراد مزاحم در فیس‌بوک”

 1. بهروز می‌گه:

  با تشکر از مطالبتون بهره مند شدیم

 2. pooyan می‌گه:

  مرسی از سایت خوبتون یه سوال داشتم منو یکی بلوک کرد حالا ۳ ماه میشه که هنوز از بلوک اون شخص نیومدم بیرون گفتم حالا بد چی کارکنم از کسایی که اون موقعه بلوکم کردن اومدم بیرون اما از این یکی هنوز نه

 3. سعید می‌گه:

  سلام خسته نباشید من توی فیس بوک بلوکه شدم خواهش میکنم من رو راهنمایی کنید تا از این حالت خارج شم

 4. DARYA می‌گه:

  سلام.امروز موقع وارد شدن به فیس بوک برام پیغام اومد که شما از یه کامپیوتر ذیگه وارد شدید به خاطر اینکه مطمان بشیم خودتون هستید لاک شدید.در حالی که همیشه با این کامپیوتر وارد میشم
  میشه دلیلش رو برام میل کنید
  FHGOODLUCK@YAHOO.COM

 5. نام شما... می‌گه:

  اکانت من disable شده و همه کار کردم که برگرده
  این میل واسه من اومده
  Hi,

  Your account has been disabled because you violated the Facebook Terms.

  Unfortunately, we won’t be able to reactivate your account or respond to your email directly.

  For more information about our policies, please read the Facebook Community Standards: https://www.facebook.com/communitystandards/

  Thanks,
  The Facebook Team
  میشه کمکم کنید؟؟؟
  این یعنی چی

 6. ali می‌گه:

  سلام
  میخواستم بدونم راهی هست لیست کسایی که بهشون درخواست دوستی دادیم ولی هنوز تاییدمون نکردن و ببینیم
  ممنون

 7. ali می‌گه:

  لیست کسایی که تو فیسبوک وتسشون درخواست دوستی فرستادیم ولی هنوز تاییدمون نکردن و چجوری میشه دید
  ممنون

 8. کیان می‌گه:

  با سلام وباتشکر به خاطر سایت بسیار خوبتان
  من وقتی پیام دوستی برای کسی می خواهم بفرستم چنین پیامی میدهد:friend requests blocked for 4 days
  می خواستم بدونم برای برطرف کردنش چه کار باید بکنم

 9. saeed می‌گه:

  alie ghorboone hamatoon saeed

 10. saeed می‌گه:

  chikar konam ke dg ye nafar natoone ba oon esmesh biad fb?

 11. ایرج می‌گه:

  من بلوک شدم.میتونید کمکم کنید.میگن باید تعدادی از اعضا باید منو addکنن.آیا این درسته؟من میخوام از این بلوک در بیام.راهنماییم کنید

 12. mehrnaz askari می‌گه:

  سلام من فیسبوکم از طریق یک مزاحم بلوک شده نمی تونم از طریق اکانتم وارد بشم خواهش می کنم کمکم کنید

 13. ali keykavousi می‌گه:

  سلام یک خانمی که توی ادد لیست دوستانم بوده می خواسته به زور وارد پیج فیسبوکم بشه همش رمز اشتباه زده از سمت فیسبوک حساب کاربری ام بلوک شده لطفاً کمکم کنید مرسی

 14. hani می‌گه:

  چرا کسی جواب سوالا رو نمی ده؟

 15. ghazal می‌گه:

  سلام
  من چند تا کامنت گذاشتم حالا میخوام کامنت بزارم این پیغامو میده….
  As we notified you earlier, this feature is temporarily unavailable because you’ve been making spammy and irrelevant posts on Facebook Pages.
  کی از بلاک در میام ؟ اصلا چجوری از بلاک بودن درمیام؟

 16. amirarsalan v می‌گه:

  با سلام من یک پیج (از اونایی که لایک میکنن)ساختم و حالا می خواهم آن را ببندم باید چکار کنم؟؟؟؟؟؟

 17. سهیلا می‌گه:

  سلام فیس بنده رو از دیشب انگار ریپرت کردن نه میشه چیزی رو لایک بزنم نه فعالیت داشته باشم نه حذف کنم نه دوستان تو گپم رو میبینم دلیلش چیه اخه ؟ من اصلا نه باکسی کاری داشتم نه حرف زشتی نه پست ناجوری جز اینکه تاحالاچند تامزاحم رو بلاک کردم ! الان باید چیکار کنم تادرست شه این وضعیت پرو فایلم ؟

 18. امید فرهمند می‌گه:

  سلام هنگام ارسال پیام این پیغام میاد علت جیه راهنمایی کنید متشکرم
  Some of your messages have been reported as spam. To avoid getting blocked, make sure your messages are in line with the Facebook Community Standards.

 19. امید فرهمند می‌گه:

  سلام هنگام ارسال پیام این پیغام میاد علت جیه راهنمایی کنید متشکرم
  Some of your messages have been reported as spam. To avoid getting blocked, make sure your messages are in line with the Facebook Community Standards.

 20. مسعود می‌گه:

  سلام
  من با یکی که هر دو درخواست دوستی واسه همدیگه نفرستاده بودیم پیام میزدیم از دیروز قطع شده دیگه هر چند بار که میفرستم نمیفرسته الان هم کلا ناپدید شده نه میتونم بفرستم نه میتونم فرستاده های اون طرف رو ببینم

 21. isun می‌گه:

  slm, man mikham yki az friend hamo block konam vali nemikham unfriend beshe, age block konam remove nemishe?

 22. zahrashamloo می‌گه:

  سلام مطالبتون خیلی خوب وکازگشاست وبه خیلی از سوالات کاربران پاسخ میده من هم یک سوال دارم البته راجع به فیسبوک نیست من از وقتی آنلاین به اینترنت وصل شدم ویندوزم چون نسخه اصلی نیست روی صفحه دکستاپ عکسی قرار نمیگیره جند دفعه سعی کرد م ویندوزرو قانونی کنم ولی موفق نشدم میشه من رو راهنمایی کنید /مرسی

 23. zahrashamloo می‌گه:

  سلام مرسی ازجوابهای خوبتون چطوری میشه ویندوز روقانونی کرد که دکستاپ مشکلی نداشته باشه

 24. sayeh می‌گه:

  oooooooooo
  pas aghaye zare ke tarafdare amniat hastan inja faaliat daran
  bekhatere hamin maro block kardan mozahemeshon nashim
  vay khodaye man

 25. jahangir می‌گه:

  سلام من تازه فیس بوکمو راه اندازی کردم ولی همون روز اول من لاک شدم میخواستم ببینم مشکل از کجاست چجوری درستش کنم.وقتی میخوام لایک کنم یا کسیو اد کنم اینThis Feature is Temporarily Blocked
  You’re temporarily blocked from using this feature. Sorry for the inconvenience.

  پیغامو میده

 26. محمد می‌گه:

  سلام ببخشید من میخوام این سوال رو جواب بدم در فیس بوک این رو برام میزنه
  You’re temporarily blocked from using this feature. Sorry for the inconvenience.

  In the meantime, review our Community Standards or send us feedback
  احتمالا بلاک شدم
  بعد میفافتم بیرون یکبار وقتی ورود میزنم اینو میزنه
  Your Account’s Temporarily Blocked

  You’re temporarily blocked from using certain Facebook features.

  This block will be lifted in 30 days.

  Using Facebook to post or create spammy content is a violation of our Community Standards. If you continue to abuse Facebook’s features, your account could be permanently disabled.
  اگر ممکنه راحی بگید که منو از بلاک در بیارن یا متن انگلیسی بدید من به پشتیبانی بدم من رو از بلام در بیارن ممنون میشم چند سالی هستش این یوزم رو دارم همه منو با این نام میشناسن ممنون میشم راهنماییم کنید

 27. مجید می‌گه:

  سلام وارادت
  مدتی است من درفیس بوک نمی توانم لایک کنم یا نظر خودم را درقسمت اشتراک دوستان بگذارم می توانید راهنمائی نمائید ؟
  خطای بلک به من میدهد

 28. taranoom می‌گه:

  سلام شب خوش با ایمیلم ۲ تا فیسبوک با نام های مختلف ساختم ویکی از آنها را میخواهم از بلوکه کنم ۱-آیا برای فیسبوک دومم مشکلی پیش نمیاد۲-روش بلوکه کردن رانمیدونم ممنون میشم اگر برام ایمیل کنید متشکم

 29. یاشار می‌گه:

  سلام دوست عزیز خسته نباشی
  من یکی از دوستهامو که توی فیسبوک اد همدیگه نبودیم را بلوک کردم حالا خیلی ناراحتم و میخوام اونو آن بلوک کنم که دوباره بتونه به من مسیج بده و کامنتهای منو ببینه چون ما دوستان مشترک زیادی داریم ممنون میشم راهنمایی اساسی کنی داداش ما به همدیگه مسیج میدادیم فقط اما حالا خیلی پشیمونم و میخوام آن بلوکش کنم

 30. رويا می‌گه:

  با سلام
  نمیدونم چرا فیس بوک یک دفعه پیغام داده که حتما شماره تلفنتو بده تا یک کد برات ارسال کنم والان نمیتونم تو پروفایلم برم تا دیروز درست بود وقتی هم که شماره تلفونو میدم برام کدی ارسال نمیشه
  ۱- چرا اینطوری شده
  ۲-اگر کد ارسال نشه چیکار کنم یعنی صفحه فیس بوکم از بین میره

 31. fatemeh می‌گه:

  با سلام من تمام پیام های دوستم رو که زیر عکس هام نوشته بود و پاک کردم و الان از لیست دوستام پاک شده و اصلا نمیتونم سرچش کنم یا ادش کنم لطفا منو راهنمایی کنید

  • رضا کیا می‌گه:

   سلام

   به نظرم اون دوستتون بهش برخورده و شما رو بلاک کرده. به یکی از دوستای مشترک بگین بهش پیام بده

   :)

   کلاً دعوا کار خوبی نیست :))

 32. محمد می‌گه:

  سلام.من بلوک شدم نمیدونم چطور ازش خلاص بشم تورو خودا منو کمک کنید

 33. علی می‌گه:

  راهی هست که بشه از بلاک یه نفر تو فیس در اومد؟

  • دریا می‌گه:

   سلام تنها راهش اینه که پسوردت را عوض کنی که مرحله مرجله پیش بری و اول باید شماره تماس بدی تا بهت ی کد بده و اگه اس برات نیومد تماس بزن بعد بهت تلفن میزنن سعی کن بتونی مکالمه را ضبط کنی چ.ن سریع کد میده و بعد کد را میزنی و بهت ایمیل میاد والی اخر که منجر به تغییر پسورد میشه و این واسه منم پیش اومده که طرف با داشتن ایمیل این کارو میکنه به جای تو میره و هی پسود اشتباه میزنه پس ایمیل که یوزر گذاشتین به هیچ کس ندین

 34. دریا می‌گه:

  سلام میخواستم بپرسم که اگه کسی ایمیل ما رو داشته باشه چطوری میتونه مارو بلاک کنه اونم به صورتی که اصلا صفحه لاگین نشه و فیس بوک پیام خطای وارد کردن پسورد را بده و بعدم وارد صفحه بشه که شماره تماس میخواد ؟؟؟؟؟؟

 35. نسیم می‌گه:

  سلام یه نفر یک ماه پیش با اسم و فامیل من یه صفحه تو فیسبوک ساخته بود که من فقط ۱ بار گزارشش کردم وپاک شد حالا دوباره یه صفحه جدید ساخته ولی هر چقدر از اکانت های مختلف گزارشش میکنم حذف نمیشه.چیکار کنم؟تورو خدا زودتر جوابمو بدین داره با آبروم بازی میکنه

 36. maryam می‌گه:

  ba salam,man 1nafaro az listam pak kardam,blok nakardam,roye esmesh too addlistam raftam va gozineye zodoodane dost roo zadam,hala chekar konam k betoonam dobare ono bargardoonam va joze addlistam bshe????,khaheshan rahnamaiim konid

تبلیغات
گویا آی تی وب سایت آموزش و تازه های علم و فن آوری