آواست یکی از آنتی ویروس های شناخته شده ی دنیاست که طرفداران زیاد در ایران و هم در سایر نقاط دنیا دارد . به صورتی که در حال حاضر چیزی در حدود 150 میلیون کاربر ثبت شده از این آنتی ویروس استفاده میکنند . یکی از دلایلی را که میتوان در این امر دخیل دانست ، رایگان بودن یکی از ویرایش های این آنتی ویروس است که از قدرت خوبی هم در شناسایی و هم در پاکسازی عوامل آلوده مانند ویروس ها ، کرم ها ، تروجان ها و سایر بدافزارها برخوردار است .

و حالا این شرکت نسخه ای جدید از نرم افزار آنتی ویروس خود را ارائه داده است که از قابلیت های جدیدی به منظور مقابله با عوامل مخرب ، بهره میبرد . این نسخه ششمین نسخه از آنتی ویروس آواست میباشد .

یکی از قابلیت های جدید اضافه شده به آواست 6 ، قابلیت Sandboxing یا همان جعبه شنی میباشد .

این قابلیت به کاربر کمک میکند برنامه هایی که به آنها اعتماد کافی ندارد را در یک محیط ایزوله و کاملا بسته شده ، اجرا کند . در همین حین اگر آن برنامه مخرب باشد ، هیچ تهدیدی متوجه سیستم عامل و اطلاعات کاربر نخواهد شد و از صدمه دیدن آنها جلوگیری به عمل خواهد آمد .

البته آواست میتواند این قابلیت را به صورت خودکار نیز به اجرا در بیاورد .

همچنین لازم به ذکر است که قابلیت Sandboxing در نسخه رایگان آواست 6 نیز وجود خواهد داشت .

در نسخه های پولی این آنتی ویروس قابلیت دیگری با نام Safe Zone یا منطقه امن طراحی شده است که به کاربر کمک میکند اطلاعات حساس خود را با خیالی راحت تر در فضای وب وارد کند . به عنوان مثال میتوان انجام عملیات بانکی را نام برد .

 

ابزار دیگری نیز به آواست 6 اضافه شده که کار آن شبیه افزونه WOT میباشد . این ابزار سایت هایی را که شما بازدید میکنید در بانک اطلاعاتی خود ثبت میکند . وضعیت این سایت ها بررسی میشود و در صورتی که عامل مخربی در آن ها پیدا شود ، به سرعت کاربر را از وضعیت آن سایت مطلع میشود .

 

به منظور دریافت این آنتی ویروس میتوانید به اینجا مراجعه کنید .

تصویری از محیط نسخه 6 آنتی ویروس مشاهده میکنید :