YouTube مشهورترین سایت به اشتراک گزاری ویدئو بر روی اینترنت به کابران خود اجازه بارگزاری و به اشتراک گزاشتن فایل های ویدئویی رابه آسانی میدهد ولی هیچ راهی برای ذخیره آنها در اختیار قرار نمیدهد.
پس اگر شما یکی از طرفداران سایت YouTube هستید و تمایل دارید بعضی از فایل های ویدئویی را بر روی رایانه خود ذخیره کنید که شاید دوست داشته باشید مجددا آنها را تماشا کنید, در زیر چهار روش سریع برای انجام این کار وجود دارد که بدون نیاز به اینکه دوباره سایت را باز کنید میتوانید این کار را انجام دهید.
۱- اضافه کردن یک kiss
بله درست شنیدید , شما فقط نیاز دارید کلمه kiss را به انتهای آدرس فایل ویدئو YouTube اضافه کنید و این کار مستقیما شما را به وبسایتی هدایت میکند که آنجا میتوانید فایل را با فرمت flv ذخیره کنید و یا اینکه آن را به فرمتی دیگر تغییر دهید.
اجازه دهید ویدئویEvolution of Dance را که پربازدید ترین ویدئو در طول زمان بوده است را در نظر بگیریم
آدرس این ویدئو به صورت مقابل است : http://www.youtube.com/watch?v=dMH0bHeiRNg

اکنون برای ذخیره آن آدرس را با آدرس زیر جابجا میکنیم : http://www.kissyoutube.com/watch?v=dMH0bHeiRNg
بعد از آن دکمه اینتر را فشار میدهیم سپس به وبسایتی هدایت میشوید که در آنجا میتوانید آن را ذخیره کنید.( تصاویر را ببینید).

۲- پلاگین youtubeloader در فایرفاکس
پلاگین youtubeloader در فایرفاکس یک اسکریپت است که یک لینک ذخیره MP4 در زیر ویدئوی youtube اضافه میکند ( که در فایرفاکس ورژن ۳ دیده میشود).

اکنون اگر بر روی لینک ذخیره MP4 کلیک کنید شما را به صفحه جداگانه ای میبرد که در آنجا گزینه های ذخیره بیشتری در اختیار شما قرار میگیرد.در آنجا شما بالاخره میتوانید فایل را با فرمت دلخواه خود ذخیره کنید.

۳- youtube catcher
این برنامه به شما اجازه میدهد که لینک ویدئوی youtube را داخل آن کپی کنید و سپس ذخیره اش کنید.این برنامه همچنین یک پخش کننده FLV در اختیار شما قرار میدهد که میتوانید ویدئو را بر روی رایانه خود تماشا کنید.

۴- Tube Leecher
Tube Leecher یک وبسایت بسیار ساده و بدون تزئین برای ذخیره ویدئوهای youtube است که از طریق لینک ویدئو این امکان را به شما میدهد که آن را با فرمت flv دانلو کنید.این روش بی شک ساده ترین روش در میان روش های یاد شده است.

من اطمینان دارم ابزارهای بسیار بیشتری برای این کار در دسترس هستند.اگر شما ابزار دیگری میشناسید که فکر میکنید از ابزار فوق بهتر است لطفا آن را در قسمت نظرات بیان کنید !

منبع: makeuseof

به اشتراک گذاری :
Facebook Twitter Pinterest Plusone Linkedin Email
دسته بندي : آموزشی و کاربردی