از دروغ یکم آوریل خسته شده‌اید؟

پس من در این مطلب خبر بسیار خوشی برای شما دارم. چرا که این، آخرین پستی است که در مورد دروغ‌های یکم آوریل امسال (2011 یا همان 1390) برای شما می‌نویسم. از این به بعد می‌توانید از دست اخبار این روز راحت شوید.

این پست در واقع جمع‌بندی نظرات مردم امریکا در مورد “روز دست‌انداختن دیگران” است که به صورت یک تصویر در مجله‌ی اینترنتی mashable منتشر شده و من آنرا برای شما ترجمه و گزارش می‌کنم:

 

نظر مردم امریکا در مورد دروغ اول آوریل به روایت آمار و ارقام

نظر مردم امریکا در مورد دروغ اول آوریل به روایت آمار و ارقام

 

برخی از مهمترین نکات موجود در این تصویر:

1- این تحقیق از سوی وب‌سایت lab42.com و با نظر سنجی از 400 امریکایی در شبکه‌های اجتماعی انجام شده است.

2- تقریبا 40 درصد از مردم امریکا گفته‌اند که حتما در این روز در این بازی شرکت می‌کنند و دروغ مخصوص 1 آوریل خود را خواهند گفت. 37 درصد گفتند که احتمالا شرکت خواهند کرد و 18 درصد گفتند که هرگز شرکت نخواهند کرد.

3- نزدیک 25 درصد از افرادی که در این نظرسنجی شرکت کرده‌اند، گفتند که در ده سال اخیر جزو دروغگویان 1 آوریل بوده‌اند و دیگران را دست انداخته‌اند. 22 درصد گفتند که توسط دیگران دست انداخته شده‌اند. 11 درصد گفتند که از این شوخی‌ها اذیت شده‌اند. 26 درصد گفتند که برایشان اهمیتی ندارد که کسی با آنها شوخی بکند یا خیر.

4- وقتی از افراد سوال شد که با چه کسانی این شوخی را انجام خواهند داد، 32 درصد گفتند با دوستانشان، 22 درصد گفتند با افراد ناشناس، 21 درصد گفتند با برادران و خواهرانشان و 10 درصد بیان کردند که با پدرها و مادرهایشان شوخی خواهند کرد.

5- بهترین مکان و روش برای انجام این شوخی، فیسبوک با 40 درصد رأی، روش‌های عملی با 38 درصد رأی، myspace با 9 درصد رأی و twitter با 8 درصد رأی شناخته شد.

6- آمار جالب: 67 درصد رأی دهندگان گفتند که هیچ فردی آنقدر پیر محسوب نمی شود که در این بازی و شوخی شرکت نکند. یعنی اعتقاد داشتند همه می‌توانند در این شوخی سهیم باشند و لذت ببرند.

امیدوارم از آمار این نظرسنجی لذت برده باشید. نظر شما در مورد دروغ 13 ایرانی چیست. لطفا نظرات خود را با مجله‌ی اینترنتی گویا آی‌تی در میان بگذارید.

محسن پاک نیت