ویرایش 3 اردیبهشت 1390 ساعت 20:30 : رادیو گویا از هفته آینده روزهای 2شنبه منتشر خواهد شد. بنابراین رادیو گویا هفتم را در روز 2شنبه مورخ 12 اردیبهشت 1390 خواهید شنید. با تشکر از توجه شما.

ششمين برنامه رادیو گویا با عنوان «کلانتر، به جون خودت قول می دم دیگه خلاف نکنم!» و با مروری بر اخبار دنياي فناوري اطلاعات در هفته اي كه گذشت، منتشر شد. خبر خوش براي طرفداران نازنين راديو گويا اين كه 2 بخش جديد و جذاب از اين به بعد به راديو اضافه خواهد شد. بخش مسابقه به همراه جوايز و بخش مرور نظرات مخاطبين راديو.

در رادیوی این هفته كه دومين قسمت از اين برنامه در سال جاري نيز به شمار مي‌رود، موضوع كارآفريني در فضاي مجازي (مشاغل الكترونيكي و اينترنتي) مورد توجه قرار گرفته و در اين رابطه، مصاحبه‌اي نيز با یک گروه از كارآفرينان موفق كشور خواهيم داشت.

اميدواريم از اين هفته به بعد، بتوانيم هر هفته در راديو گويا، يكي از كارآفرينان حوزه تجارت الكترونيكي كشور را به شما مخاطبين بزرگوار راديو و مجله اينترنتي گويا‌ آي‌تي معرفي كنيم، گامي هرچند كوچك در تقدير از زحمات اين تلاشگران برداريم و مردم خوب كشور عزيزمان را با شيوه‌هاي نوين اشتغال در دنياي وب آشنا كنيم.

تذكر اين نكته الزامي است كه اين اقدام، تلاشي براي فرهنگ‌سازي اشتغال در فضاي مجازي و معرفي ايده‌هاي نو در زمينه‌ي كسب و كارهاي الكترونيكي است و براي مجله اينترنتي گويا‌ آي‌تي هيچ‌گونه مزاياي مادي در بر ندارد. ضمناً، مديريت مجله و گويندگان راديو گويا، هيچ‌گونه ارتباط كاري با صاحبان ايده‌ها و مشاغلي كه معرفي مي‌شوند نداشته و مسؤوليتي در قبال چگونگي فعاليت اين افراد و محتواي وب‌سايت آنها بر عهده ندارند. پس در هنگام خريد محصول، دريافت خدمت و هرگونه تعامل ديگري با اين مشاغل، تمام جوانب كار بر عهده فردي است كه با اين وب‌سايتها ارتباط برقرار مي‌كند.

به همين منظور، به عنوان اولين گروه كارآفرينان موفق، با گروه مؤسس وب‌سايت “همينا (haminaa)” كه چند تن از بانوان ايراني هستند مصاحبه‌اي خواهيم داشت و به معرفي بازار مجازي خريد و فروش اجناس دست دوم (سمساري اينترنتي) كه توسط اين گروه طراحي  شده و مديريت مي‌شود مي‌پردازيم.

در بخش دوم اين برنامه نيز به مرور بخشي از مهمترين مطالب منتشر شده در مجله اينترنتي گويا آي‌تي در هفته پاياني فروردين ماه خواهيم پرداخت. عناوین مطالبی که در این بخش از رادیو گویای ششم در مورد آنها خواهید شنید عبارتند از:

  • سرويس ميني‌پيج (Mini Page)، امکانی کاربردی و ناشناخته از سایت توکان (منبع)
  • نقد و بررسی مانیتور حرفه ای ايسوس( Asus PA246Q Pro Art ) (منبع)
  • انتقادات از هکر پلی‌استیشن (PlayStation 3) به دلیل سازش با شركت سونی (منبع1) و (منبع2 – قديمي) و (منبع 3 – قديمي)
  • گوگل، ارزشمندترین برند(Brand) در دنیا (منبع)

در ادامه مسابقه رادیو گویا را خواهید شنید و از جایزه عالی این مسابقه مطلع خواهید شد. در انتها نیز نظر دوستانی که به رادیو گویا پنجم توجه نشان داده بودند مرور می شود.

مدت زمان برنامه: 25 دقیقه و 55 ثانیه – لطفا نظرات خود در مورد این برنامه را با ما در میان بگذارید.