یک هفته پس از آنکه شرکت اپل، از سامسونگ به دلیل نقض قوانین Patent و رعایت نکردن حقوق مالکیت اختراع شکایت کرده بود، سامسونگ نیز در اقدامی مشابه، تهدید چند روز قبل خود برای اقدامی مشابه را عملی کرد و متقابلاٌ و به طور رسمی اپل را به چنین جرمی متهم نمود.
بر اساس شکایت سامسونگ از اپل که در دادگاهی در سئول تنظیم شده، اپل به نقض 5 حق اختراع گوناگون متهم گردیده است. این شرکت همچنین شکایات دیگری را در ژاپن و آلمان بر علیه اپل انجام داده است. بر اساس بیانیه ای که در سایت رسمی سامسونگ درج شده بود این شرکت از اقدامی فعال در زمینه حمایت از حقوق معنوی خود و بازار ارتباطات مبایل سخن گفته بود.
به بیان روشنتر، سخنگوی سامسونگ ادعا نموده که اپل حق اختراعاتی را در رابطه با موضوعات زیر نقض نموده است:
– فناوری ارتباطات راه دور بر پایه HSPA برای بهینه سازی انتقال و کاهش مصرف برق در حین انتقال اطلاعات،
– فناوری ارتباطات راه دور بر پایه WCDMA برای کاهش خطاهای انتقال داده ها، و
– فناوری انتقال بی سیم داده ها از مبایل به رایانه (tethering) به منظور ارتباط و استفاده از داده های تلفن همراه توسط رایانه به صورت بیسیم.
لازم به ذکر است شکایت هفته پیش اپل از سامسونگ که خشم این شرکت را برانگیخته بود، به استفاده غیر مجاز تلفن های هوشمند و تبلت های سامسونگ سری Galaxy از حق اختراع اپل در زمینه طراحی ابزارهای مبایل باز می گشت. سامسونگ قصد دارد در آینده نزدیک تبلت ها و تلفن های هوشمند دیگری نیز از سری Galaxy روانه بازار کند.
تا پیش از این، اپل از مشتری های فعال سامسونگ در زمینه چیپ های پردازنده و نمایشگرهای LCD برای iPhone و iPad به شمار می رفت. همکاری این دو شرکت در همین دو زمینه ارزشی بالغ بر 7.8 میلیارد دلار برای اپل داشته است.

منبع: news.cnet