شرکت بیت دیفندر یکی از شرکت های پیشرو در زمینه ساخت نرم افزارهای امنیتی میباشد که تعداد زیادی از جوایز حوزه امنیت کامپیوتر را نصیب خود کرده است . اکنون این شرکت سرویس Quick Scan آنلاین خود را در اختیار شما قرار میدهد تا با یک تست 60 ثانیه ای از وجود بدافزار در سیستم خود آگاه شوید . لازم به ذکر است که این عملیات فقط شامل اسکن سیستم شده و عملیات پاکسازی در حیطه وظایف این سرویس قرار نمیگیرد .

شاید با خود بگویید که این سرویس چگونه در 60 ثانیه سیستم را اسکن میکند ؟؟؟

باید خدمت شما عرض کنم که این سرویس تنها مناطق حساس را مورد بررسی قرار میدهد . در هنگام عملیات اسکن قسمت های زیر بررسی خواهند شد :

1- پردازش های در حال اجرا .

2- مناطق حساس و مستعد آلودگی سیستم .

3- بررسی سریع فایل های مربوط به نرم افزارها .

 

به سراغ قسمت عملی کار میرویم .

ابتدا افزونه BitDefender Quick Scan را از دنیای افزونه ها دریافت کنید ( پسورد : www.addons.ir ) .

پس از نصب افزونه این لینک که مربوط به همین سرویس هست را باز کنید .

در صفحه باز شده بروی دکمه سبز رنگ FREE SCAN NOW کلیک کنید .

 

 

پس از کلیک بروی این دکمه ، عملیات اسکن سیستم شروع خواهد شد و پس از یک دقیقه ( و یا کمتر ) به پایان خواهد رسید .

 

 

اگر مورد مشکوکی پیدا شود ، هشدار مربوطه به شما داده خواهد شد و شما میتوانید با کلیک کردن بروی گزینه View Report ، گزارش نهایی این بررسی را مشاهده کنید .

تجربه شخصی از این سرویس : بنده از این سرویس استفاده کردم و پس از پایان عملیات اسکن سیستم ، وجود یک بدافزار گزارش شد . تصویری از فایل گزارش را در زیر مشاهده میکنید .

 

 

ابتدا به نتیجه اسکن شک داشتم . به همین دلیل فایل sump.exe را به سایت Virustotal.com ارسال کردم تا نتیجه اسکن را ببینم ( حتما میدانید که این سایت ، فایل های شما را با استفاده از 43 آنتی ویروس و با آخرین آپدیت ها ، تست میکند ) . تعداد 30 آنتی ویروس از مجموع 43 آنتی ویروس ، این فایل را به عنوان بدافزار گزارش کردند . با این حساب دیگر به قدرت این سرویس آنلاین BitDefender شک نکنید .