متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

ذره بین سوم : یک پزشک دات کام

52

وبلاگ های مختلفی در دنیای مجازی فعالیت می کنند و هر یک با نگاهی متفاوت از طرف مدیران،اقدام به انتشار مطالب خود با توجه به زمینه کاری شان می پردازند.هرچند تولید محتوا به ندرت در وبلاگ ها دیده می شود اما انتشار مطالب ترجمه شده و یا اعلام جدید ترین اخبار با توجه به محوریت مطالب منتشره نیز با محدودیت هایی که برای بلاگر ها وجود دارد جای شکرگذاریست.نبود هیچ نهاد یا تشکیلاتی که از وبلاگ نویسان صرف نظر از اینکه در چه حوزه ای فعالیت دارند ،حمایت کنند نیز از دیگر نیازهای وبلاگ نویسان است که می توان به آن اشاره کرد.

قصد ندارم تا به واکاوی مشکلاتی که پیش روی وبلاگ نویسان است بپردازم چون موضوعی که برای این بخش انتخاب کرده ام پرداختن به این مسئله نیست ،پس شما خواننده محترم آن را درد دلی کوتاه از طرف یک مجازی نویس قلمداد کنید.با این حال اگر شما از مشتریان همیشگی این خانه های مجازی بوده و در صورتی که به صورت مستقیم مطالب وبلاگ ها را دنبال کنید شاهد تغییرات رو به رشدی در آنها خواهید بود.

یکی از اشکالاتی که در مورد وبلاگ های مختلف می توان به آن اشاره کرد انتشار مطالب موازی است.چون همانطور که در ابتدای مطلب اشاره شد اکثر مطالب وبلاگ ها ترجمه مطالب سایت های مختلف است احتمال انتشار مطالب موازی زیاد می شود و در صورتی که وبلاگ شما شناخته شده نباشد وجود مطالب موازی در دیگر وبلاگ های شناخته شده تر ورودی های شما را کم خواهد کرد.بهترین راه برای جذب مخاطب وجود ویژ گی های منحصر بفردی است که بازدید کننده وبلاگ شما را با آن ویژگی های خاص شناخته و در صورت بازدید برای اولین بار مجددا به وبلاگ شما بازگردد.

این ویژگی های خاص می تواند از قالب وبلاگ تا ایجاد بخش های مختلف و امکانات ویژه  و یا حتی عنوان به کار برده شده در وبلاگ باشد که در کنار مطالب اصلی که منتشر می شود وبلاگ شما را به صورت خاص از دیگر وبلاگ ها متمایز سازد.برای درک بهتر این مطلب در ادامه وبلاگی کالبد شکافی می شود که دارای موارد یادشده بوده و از محبوب ترین و پرلایک ترین وبلاگ هاست. وبلاگ یک پزشک.

یک پزشک که در حال حاضر از سیستم مدیریت محتوای وردپرسی بهره می برد ،درابتدا از MT استفاده می کرد اما با توجه به آزادی عمل بالایی که کار با وردپرس داشت ، جایگزین MT شد. هرچند بنا به گفته آقای مجیدی مدیر وبلاگ یک پزشک ،ابتدا بلاگر را به عنوان میزبان برای شروع وبلاگ نویسی  و با نام 1physicianانتخاب کردند و بنا به گفته ایشان اولین پست منتشر شده در این وبلاگ متن ترجمه شده ای با نام دوباره همان کار را می کنی؟ بود.

بعد ها از نام های مختلف و حتی رومانتیک برای رسیدن به یک نام کامل جهت پوشش دادن تمامی مطالب منتشر شده ،استفاده شد.  اما با توجه به محدودیت هایی که احساس می شد،تصمیم به استفاده از هاست شخصی با دامین یک پزشک را گرفتند این تغییر نام چند ماه بعد انجام شد و پس از گذشت یک سال، در نظرسنجی برترین های رسانه ای در بخش وبلاگ ها به عنوان برترین وبلاگ سال از نگاه خوانندگان انتخاب شد و برای وبلاگی که تنها یک سال از تولدش می گذشت افتخاری بزرگ بود آن هم در شرایطی که مطرح کردن وبلاگ ها بسیار مشکل بود و از شبکه های اجتماعی که به عنوان ابزاری برای معرفی وبلاگ ها استفاده می شود،خبری نبود.با شروع خوبی که در یک پزشک دیده شد و انگیزه ای که برای یک بلاگر بعد از انتخاب بهترین وبلاگ آن هم از دید کاربران ایجاد شد،به راحتی می توان حدس زد که در صورت دلسرد نشدن مدیر وبلاگ از ادامه کار ،یک پزشک آینده ای روشن خواهد داشت، که چنین شد…

در ادامه پست زنی و پس از گذشت نزدیک به 6 سال یک پزشک با تجربه ای که نویسندگان این وبلاگ،در نویسندگی مجازی کسب کرده اند یکی از مطرح ترین  و محبوب ترین وبلاگ ها و ازجمله با ثبات ترین آنها محسوب می شود.نگاهی که آقای مجیدی به وبلاگ نویسی دارند برای شخص من جالب بود:

شاید بیشتر از هر روزن و پنجره‌ای به این مانیتورم در روز نگاه می‌کنم. برای من این قاب شیشه‌ای ۲۲ اینچی، پنجره زیبایی رو به آزادی است.

معمولا تا نوشتنم نگیرد، نمی‌نویسم. وقتی واقعا حس نوشتن داشته باشم، در مدت کوتاهی پست‌های بلند می‌نویسم. خودم هم نمی‌دانم هدفم از این نوشتن‌های بی‌چشمداشت چیست. آفلاینی‌ها، راستش اینگونه فعالیت‌ها را درک نمی‌کنند. ولی از آن زمان که تایم امثال ما وب‌گردهای مبتلا و سرگشته، را ارج و قربی زیاده از حد نهاد و به عنوان شخصیت سال برگزید، دیگر ذهنم را با این مسئله و چرتکه زدن مشغول نمی‌کنم.

از آنجایی که یک پزشک مطالب ارزشمند خود را در موضوعات مختلف منتشر می کند نیاز تمام کاربران را با هر سلیقه ای تامین می کند .در کنار این موضوع، مهمترین دلیل محبوبیت و پر لایک بودن این وبلاگ انتشار مطالب ترجمه شده ی به روز است. این ادعا را می توان از کامنت هایی که در انتهای مطالب منتشر شده در این وبلاگ ،توسط بازدیدکنندگان گذاشته می شود ،استنباط کرد.این وبلاگ سوژه های ناب و کمتر پست شده در سایر وبلاگ ها را جهت انتشار انتخاب می کند و حتی در صورت وجود پست های موازی آن را به شکل کامل تر و البته روان تری منتشر می کند.

همان طور که اشاره شد یک پزشک در موضوعات مختلف پست می زند! در واقع این وبلاگ محدود به یک دسته بندی خاص مانند وبلاگ های آی تی نویس نیست و از پنج دسته :فناوری و گجت ها، پزشکی،سینما،ادبیات،گوناگون تشکیل می شود و این دسته بندی در قالب وبلاگ نیز به شکل زیبایی گنجانده شده است به طوری که غیر از فناوری و گجت ها که به صورت ستونی، 8 مطلب اخیر این بخش به همراه تعداد کامنت ها، نمایش داده می شود ، در مورد چهار دسته بندی بعدی ،سه مطلب اخیر هر دسته نمایش داده می شود و تنها در جدید ترین مطلب هر دسته ،تعداد کامنت های یوزرها آورده شده است.در ضمن با قرار گرفتن موس  بر روی مطالب هر دسته ،عنوان دسته بندی مورد نظر در رنگ های متفاوتی های لایت می شود که در این حالت  بوکمارک های اشتراک گذاری نیز پدیدار می شود.

در واقع شکل قالب طوری طراحی شده است که دسته فناوری و گجت ها که به نظر می رسد مدیر وبلاگ علاقه بیشتری به این بخش داشته باشد به صورت تک ستونی آورده شده است و در ساید بار سمت چپ تبلیغات وبلاگ قرار می گیرد و در بخش زیرین این دسته،چهار دسته دیگر یاد شده در دو ستون گنجانده شده است.قبل از این دسته بندی مطالب نیز جدید ترین پست وبلاگ قرار گرفته شده است .

در ضمن در انتهای فناوری و گجت ها زوم قرار دارد که به خبرهای تصویری زوم می کند.

فوکوس:

از آنجایی که یک پزشک مطالب ارزشمند خود را در موضوعات مختلف منتشر می کند نیاز تمام کاربران را با هر سلیقه ای تامین می کند .در کنار این موضوع، مهمترین دلیل محبوبیت و پر لایک بودن این وبلاگ انتشار مطالب ترجمه شده ی به روز است. این ادعا را می توان از کامنت هایی که در انتهای مطالب منتشر شده در این وبلاگ ،توسط بازدیدکنندگان گذاشته می شود ،استنباط کرد.این وبلاگ سوژه های ناب و کمتر پست شده در سایر وبلاگ ها را جهت انتشار انتخاب می کند و حتی در صورت وجود پست های موازی آن را به شکل کامل تر و البته روان تری منتشر می کند…

جدای از انتشار مطالب کیفی در این وبلاگ،به روز بودن یک پزشک از دیگر مواردی است که آن را با وبلاگ های دیگر متمایز می سازد به نحوی که ممکن نیست به صورت روزانه از این وبلاگ بازدید شود و مطلب جدیدی در آن نباشد، که این باعث جذب مخاطب به صورت دائمی و نه موردی می گردد…

مطالب موجود در یک پزشک توسط آقای دکتر مجیدی و خواهر ایشان ،خانم فرانک مجیدی منتشر می شود هر چند اخیرا برخی از علاقه مندان به یک پزشک به صورت موردی مطالبی را در این وبلاگ منتشر کرده اند و اتفاقا آقای مجیدی در پستی جداگانه از تمامی بازدید کنندگانی که این توانایی را در خود می بینند تا مطالب با کیفیت در یک پزشک ارائه دهند را جهت همکاری دعوت کرده اند .اما با توجه به مطالب منتشره به نظر می رسد که مطالبی که با محوریت آی تی و فناوری و همین طور پزشکی هسنتد توسط آقای مجیدی و مطالب ادبی و سینما و بخشی از مطالبی که کمی چاشنی ورزشی دارند توسط خانم مجیدی منتشر می شود .از آنجایی که این مطالب ترجمه شده از سایت ها و وبلاگ های معتبر به صورت روان ترجمه می شوند ،محبوبیت زیادی در بین بازدید کنندگان یک پزشک ایجاد کرده است .

جدای از انتشار مطالب کیفی در این وبلاگ،به روز بودن یک پزشک از دیگر مواردی است که آن را با وبلاگ های دیگر متمایز می سازد به نحوی که ممکن نیست به صورت روزانه از این وبلاگ بازدید شود و مطلب جدیدی در آن نباشد، که این باعث جذب مخاطب به صورت دائمی و نه موردی می گردد.

یکی از ویژگی های متفاوتی که در قالب یک پزشک آورده شده است طراحی بخشی به نام شبکه یک پزشک است،که به معرفی برترین مطالب سایر وبلاگ ها می پردازد.شبکه یک پزشک نسبت به لینک هایی که معمولا تحت عنوان خوشمزه های اینترنتی آورده می شود متفاوت است ،چون در این حالت معرفی علاوه بر لینک مطلب تصویر و بخشی از مطلبی که لینک داده شده است مانند معرفی پست های خود وبلاگ اضافه شده است که زیبایی خاصی به این بخش می دهد.هرچند خیلی دیر به روز می شود اما علاوه بر معرفی مطالب دارای کیفیت بالای سایر وبلاگ ها ،حمایت خوبی نیز از آنها می شود.این بخش در انتهای صفحه اصلی وبلاگ قرار دارد.

در قالب یک پزشک فوتر نیز طراحی شده است که دارای سه بخش خوشمزه های اینترنتی که دارای لینک های مناسبی از سایر وبلاگ ها بوده و کاملا به روز است ، مطالب تصادفی که  در آن پست های مختلفی که طی این چند سال حیات یک پزشک منتشر شده به صورت تصادفی به بازدید پننده پیشنهاد می شود ؛جدید ترین مطالب  وبلاگ که شامل 12 مورد است.

اما از بخش های بسیار جالب یک پزشک بخش هدر آن است.همانطور که اشاره شد،یک پزشک در موضوعات مختلف و در دسته بندی های جداگانه اقدام به اننشار مطالب خود می پردازد و در صورتی که شما یکی از مطالب منشتر شده در یکی از دسته بندی ها را جهت بازدید انتخاب کنید هدر وبلاگ نیز تغییر می کند.

این تغییر هدر وبلاگ شامل 5 دسته بندی فناوری ویجت ها،پزشکی،سینما،ادبیات و گوناگون است که هر یک به شکل زیبایی طراحی شده است.

 

در ساید بار و درست در بالای قسمت تبلیغات امکان دنبال کردن مطالب به صورت غیر مستقیم و از طریق فید،توییتر،گوگل باز و اشتراک ایمیلی قرار دارد که با قرار گرفتن روی آیکن هر کدام و بدون نیاز به کلیک کردن، به شما جهت دنبال کردن یک پزشک از چهار روش یاد شده پیشنهاد می شود.در حال حاضر یک پزشک بیش از 24 هزار مشترک فیدی دارد.

هر چند موارد یاد شده مربوط به طراح قالب وبلاگ یک پزشک است اما تمامی این ویژگی ها که آن را منحصرا به یک پزشک اختصاص می دهد به دلیل انتشار مطالب با کیفیت از سوی آقای دکتر مجیدی و همین طور سرکار خانم فرانک مجیدی است که خواندن این مطالب به همراه ویژگی های اشاره شده یک پزشک را یک پزشک معرفی می کند.

انتخاب یک قالب مناسب به بازدید مطالب وبلاگ ها ،به خصوص اگر در دسته بندی های مختلف پست می زنند کمک بالایی می کند. در مورد قالب وبلاگ یک پزشک در صورتی که شما تا یک هفته از این وبلاگ بازدید نکرده باشید امکان مشاهده پست های منتشر شده در این یک هفته را خواهید داشت که این امر نه تنها به بازدید مطالب نویسنده کمک می کند که برای انتشار آنها زحمت زیادی کشیده است، بلکه بازدید کننده را ،حداقل جهت آشنایی با مطالب منتشر شده آشنا می کند و اگر عنوان یکی از مطالب باعث جذب خواننده های اکپرا بی حوصله ایرانی کند

با وجود تمام محدودیت ها از سوی مسئولان و فقر نتی از سوی کاربران ،وبلاگ هایی همچون یک پزشک غنیمتی گران و باارزش هستند که حمایت مخاطبان ، مدیران وبلاگ های این چنینی را امیدوار به ادامه راه می کند.

مداد های مجازی شما

کامنت انتخابی برای ذره بین سوم را با توجه به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان انتخاب کردم که دوستی با نام حسام الدین رحمان زاده در رادیو گویای پانزدهم گذاشته اند.ضمن التماس دعا از شما همراهان گویا آی تی امیدوارم مهمان خوبی برای میزبان اصلی این ماه باشیم…

 

پی نوشت:

سوژه هایی که ذره بین گویا دنبال می کند:

1-       نقض قانون کپی رایت

2-       ایده های جدید وبلاگ ها(راه اندازی بخش های جدید در وبلاگ و …)

3-       اشتباهات وبلاگ ها(چه در قالب و چه در محتوا و تصاویر)

4-       مچ گیری خبر های دروغ (سهوا یا تعمدی)

5-       سوتی های وبلاگ ها (اشتباهات تایپی و  کیفیت بد ترجمه و …)

6-       بحث های بازدیدکننده هادربخش نظرات وبلاگ ها

7-       نوشتن نقد های تند با موضوعات مختلف

8-       مشکلات سایت ها(نداشتن صفحه درباره ما،مشکل دار بودن صفحه تماس با ما،لینکستان،سیستم کامنت گیری،اشتراک گذاری مطالب و …)

9-       درج تبلیغات و مطالب زرد(مارک لباس یک مدیر شاخص و …)

10-    و …

خیلی از این سوژه های خبری رو شما همراهان همیشگی و البته دوستان جدید گویا آی تی می تونید به ما بدین تا اونها رو در قالب یه مقاله مفصل تو ذره بین منتشر کنیم و اگه دوست داشتین اون مطلب به اسم شما باشه که در این حالت شما باید لینک ها،عکس ها و بخشی از اسناد احتمالی رو برای ما بفرستین تا در صورت صحت خبر ،اون سوژه ارسالی تو ذره بین قرار بگیره. خواهشی که از شما دارم اینه که به هیچ وجه مطالب ارسالی تون خصومت شخصی با شخص یا اشخاص نباشه و اگه خواستین افشاگری یا بر عکس تقدیری از به قول اصطلاح جدیدی که همه گیر هم شده از فعال وبی داشته باشین، کاملا مستدل باشه  و نه بر داشت شخصی شما .هر چند میشه خیلی از این ابهاماتی که در بعضی اتفاقات وبی وجود داره رو جمع کرد و قضاوت رو به مخاطب سپرد یعنی یه موضوع خاص رو که در بعضی وبلاگ ها به اون پرداخته شده رو یه جا جمع کرد و نظر کاربران رو در مورد اون موضوع گرفت.

منتظر سوژه های ناب شما جهت درج در ذره بین هستم…

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
52 دیدگاه
 1. علیرضا زارع می‌گوید

  سلام سعید آقا .
  ممنون به خاطر مطلب جامعی که نوشتید .
  ولی من خیلی وقته که دیگه حتی یک دونه پست یک پزشک رو هم نمیخونم و نخواهم خوند . چون حس میکنم علیرضا مجیدی آدم بسیار مغروریه . چند بار توی مطالبش کامنت گذاشتم ولی تاییدشون نکرد . در صورتی که کامنت های من به هیچ وجه دارای الفاظ توهین آمیز و مواردی از این دست نبودن و ظاهرا چون مخالف نظر این آقا بوده ، تایید نشدن . یه بار هم بهش گفتم که این رفتارش درست نیست ولی ایشون به حدی مغروره که اصلا جواب هم نداد . از قدیم گفتن خدا نکند که گدا معتبر شود . نمیدونم که این آقا فکر کرده کیه ؟ بیل گیتس ؟ استیو جابز ؟ لری پیج ؟ سرگی برین ؟ اسکات گاتری ؟ استیو بالمر ؟ رونالدو ؟ مورینیو ؟
  شاید فکر کنید دارم حسادت میکنم ولی باور کنید که اینطور نیست . چون خودم قبلا از طرفدارای پروپاقرص همین یک پزشک بودم . مطمئن باشین که توی این دنیا چیزی ارزش حسادت رو نداره و حسود فقط خودش رو از درون نابود میکنه .
  از خدا میخام که غرور بیجا رو از همه دور کنه از این دوستمون هم دور کنه .

  1. سعید امیرلو می‌گوید

   سلام علی جان
   آقای مجیدی تو مصاحبه ای که با وبلاگینا داشت گفت که ایمیل های زیادی براش میاد و شاید نرسه همه رو پاسخ بده .معمولا هم کامنت های یوزر ها تایید میشه .حالا نمی دونم کامنت شما چی بوده ولی بدبین نباش چون فکر نمی کنم همچین شخصیتی داشته باشه.

 2. معین الدین واعظی می‌گوید

  سلام ممنون از پست خوبتون
  در مورد دیر بروز شدن قسمت شبکه پک پزشک از آقای مجیدی قبلا سوال کرده بودم
  پاسخ داده بودند: “سلام، حق با شماست. متاسفانه مشکل فنی داره. یه این صورت که فیدش وارد فید اصلی وبلاگ می‌شه. فعلا کدنویس وبلاگم وقت کافی برای کار روی مشکل نداره”

  خود شما تو این پست اشتباه دارید که باید در ذره بین بعدی به آن بپردازید
  نویسنده گان نه نویسندگان درسته 🙂

  1. سعید امیرلو می‌گوید

   سلام
   ممنون از توجه و توضیحات تکمیلی شما
   حق با شماست تصحیح می کنم…

 3. فرانک مجیدی می‌گوید

  شخصاً از زحمات آقای امیرلو برای نوشتن این مطلب ممنونم. مسلماً یک پزشک و نویسندگان اون بدون اشکال هم نیستند و ما این رو می‌پذیریم. فقط نکته‌ای رو باید بگم.
  در بخش‌هایی که من می‌نویسم، غیر از مطالب «بیوگرافی»، ترجمه‌ای در کار نیست. بالأخص بخش نقد فیلم‌ها، غیر از بخش میزان فروش، نام و سابقه‌ی کارگردان و بازیگران که نمی‌شه بدون منبع دقیق کار کرد. در ضمن، اگر عزیزان به بیوگرافی‌هایی که نوشتم، مثلاً بیوگرافی خانم استریپ مراجعه کنند، می‌بینند که با مراجعه به منابع ترجمه‌ی عینی صورت نگرفته. یا مثلاً مطالبی که من برای 40 سالگی «پپ گواردیولا» و تولد «لیو مسی» نوشته‌بودم. خیلی مهم هست که فقط نقل‌قول‌ها دقیقاً ترجمه بشن و خود نویسنده، احساسش رو تماماً راجع به سوژه نشون بده. این دیگه فقط ترجمه نیست، پروراندن مطلب هم هست. این حتی درباره‌ی بیوگرافی که به مناسبت شصت و پنجمین سالگرد خودکشی گوبلز، با تمام نفرتی که ازش داشتم، هم صدق می‌کنه. مهم این هست که برای کسی که بیوگرافی می‌نویسیم، چه دوستش داشته‌باشیم و چه نفرت باعث کارمون باشه، باهاش زندگی کنیم، عاشقش باشیم و ازش وحشت داشته‌باشیم و بدون ترس، احساساتمون رو لای کلمات برای خواننده جا بگذاریم. این، یعنی یک بیوگرافی که می‌تونی ادعا کنی نگاه نویسنده هم در اون دخیل بوده. امیدوارم تجربیاتم بیشتر بشه و مطالبم بتونه گروه بزرگتری از مخاطب‌های وبلاگ رو راضی کنه. باز از لطف شما در بررسی این وبلاگ ممنونم.

  1. سعید امیرلو می‌گوید

   سلام خانم مجیدی
   امیدوارم در این بررسی تونسته باشم حق مطلب رو ادا کنم و اگه کم و کاستی بود منو ببخشید
   درسته من هم از مطالب شما متوجه شدم که عینا ترجمه نشده و در جایی از همین پست اشاره کردم که ترجمه مطالب روان هست که منظورم همان پروراندن مطلب از طرف شما و آقای مجیدی بوده .به هرحال از توضیحات تکمیلی شما ممنونم.
   چون از علاقه مندان یک پزشک بودم خواستم تا به این شکل از شما و آقای مجیدی تشکر کرده باشم.
   تا یادم نرفته : فقط بارسلونا !

 4. misssdandelion می‌گوید

  عالی بود ف من خودم از طرفدارای یک پزشکم ، مرسی از بیان دیدگاهای قشنگتون

  1. سعید امیرلو می‌گوید

   خواهش می کنم امیدوارم همراه همیشگی ذره بین باشید

  2. misssdandelion می‌گوید

   😉

 5. سعید می‌گوید

  الآن این قسمت پی‌نوشت چیزهایی هست که شما در همچنین پست هایی در وبلاگ‌ها دنبالشون هستید؟ مثلا نقض کپی رایت در ۱پزشک؟
  اگر بله که این آقای مجیدی بسی نقض کپی‌رایت می‌کنند! از همین لینک دادن به دانلود بابیلون گرفته تا پست لینک دانلود بعضی سریال ها !
  همینجا پیشنهاد می‌کنم جنبش حمایت از کپی‌رایت در بین وبلاگ‌های ایرانی برقرار بشه و حداقل وبلاگ‌ها در مورد کرک و دانلود ‌warez و … ننویسند.

  1. سعید امیرلو می‌گوید

   سلام
   با اصل موضوع موافقم و اصلا قصد توجیه ندارم اما امکان خرید برخی نرم افزار ها و یا سیستم عامل ها برای یوزر های ایرانی نیست و اصلا کسی حاضر نیست به عنوان مثال برای خرید فتوشاپ بیش از یک میلیون پرداخت کنه درسته؟
   اما حد اقل در مورد نشر مطالب اون هم در فضای محدودی که برای وبلاگر ها وجود داره باید این مسئله رعایت بشه .

  2. سعید می‌گوید

   D:
   امکان خرید کدوم نرم افزار برای یوزر ایرانی نیست؟ در ضمن امکان خرید نداشتن و حاضر نبودن فرق می کنه. انگار که بگی یه دزد سابقه دار ماشین حاضر نیست ماشین بخره!
   در ضمن فتوشاپ نسخه دانش آموز نسخه Extended فقط ۱۹۹ دلاره٬ گرچه اگر ۱ میلیون هم بود نمی شد توجیه کرد.

 6. محسن پاك نيت می‌گوید

  سلام سعيد عزيز،

  ممنون بابت اين مطلب جامع و عالي.

  من احساسم اين بود كه ذره‌بين قراره بره دنبال گاف‌ها و مشكلات وب‌سايتها. مثلا مايل بودم توي اين نوشته از اشكالات وب‌سايت يك پزشك (كه كم هم نيستند) مي‌نوشتيد. مثلا:

  1) برخي مطالب قديمي تصاوير درون‌شون موجود نيست و لينكهايي كه درونشون هست منقضي و نامعتبره.
  2) صفحه 404 طراحي نشده و از همون صفحه عادي خود وردپرس استفاده شده.
  3) عبارت “پربازديدشنوده‌ترين” در صفحه پذيرش آگهي از لحاظ دستور زبان فارسي غلطه.
  4) يا مثلا توي همون صفحه، عبارت “علاقه‌مندان” رو اشتباهاً نوشته “علاقه” در آخرين پاراگراف.

  البته يك پزشك نقاط قوت خيلي زيادي هم داره و بايد از آقاي مجيدي و خواهر محترمشون ممنون باشيم بابت مطالب عالي‌اي كه منتشر مي كنن. ولي به هر حال من احساس كردم اين مطلب شما تا حدودي تحت تأثير از علاقه‌تون به يك پزشك بوده و همش تمجيد و تعريف شده.

  علاوه بر اين كه افراد بسيار بسيار زيادي (كه خيلي هاشونم در وب فارسي خيلي مطرح هستن) وجود دارن كه مثل عليرضا زارع عزيز فكر مي كنن و منم تا حدي نظرم نزديكه بهشون … شما اگر آيتم هاي بازنشر شده توسط آقاي مجيدي در گودر يا باز رو هم دنبال كني مشخصه كه ايشون هم به يه نوعي درگير لابي‌هاي موجود در بلاگستان فارسي هست. يه موردش اين كه ما بارها ازشون خواستيم راديو گويا رو گوش كنن و نظرشون رو بهمون بگن براي بهتر شدن برنامه، اما ايشون جواب كامنت هاي ما و ايميل‌هاي ما و … رو هم ندادن و به طور مشخص از پادكستهاي ديگه حمايت مي كنن.

  البته ما نمي تونيم ايشون رو مجبور كنيم به راديو گويا علاقه‌مند باشن چون به هر حال جزو دوستان نزديك و حلقه‌هاي ايشون در بلاگستان نيستيم اما حداقل انتظار داشتيم ايشون پاسخ ايميلها و كامنتهاي ما رو بدن و مثلا بگن وقت ندارم گوش كنم يا علاقه مند نيستم و …

  موفق باشي سعيد جان.

  خيلي مراقب ذره بين باش كه شيشه‌اش رو غبار نگيره …

  1. سعید می‌گوید

   لایک به این نظر.
   و لایک مخصوص به قسمت آخر٬ چون ایشون اخیرا گفته بودن در مورد پست مهمان نوشتن اعلام آمادگی کنید و یه ایمیلی جمعی فرستاده بودن که بعدا اطلاع رسانی خواهم کرد. ولی من باید از طریق گوگل پلاس خواهرشون باید بفهمم که نویسنده ها انتخاب شدن! در حالیکه درستش اینه که به منی که انتخاب نشدم ایمیل بزنه که انتخاب نشدی. (چقدر که داشت!)

  2. مهران می‌گوید

   یک پزشک مدتی ست که به قول خود مجیدی درجا می زند یک جورایی ! به نظر من پرداخت محض به تکنولوژی روز اصلا به صلاح هیچ وبلاگی نیست ! چرا که نیروی کار محدوده و یک جورایی انسان مجبور است که کار کند و لذت همیشگی از بین می رود .وبلاگ البته 🙂

   یکی از دوستان در مورد میزان توجه آقای مجیدی نکته ای گفته بودند که بسیار درسته ایشان هیچ وقت به میل های خوانندگان همیشگی یک پزشک هیچ توجهی ندارند و به اعتقاد خودشون تمام تلاششون در جهت افزایش کیفیت یک پزشک است اما خب هرکسی بهتر از ما می داند که تعامل در خور یکی از عوامل اصلی محبوبیت هر وبلاگی ست…

   فقط پاسخ به کامنت ها کفایت نمی کند ! البته خوب نیست جلوی خوانندگان جواب نداد

  3. سعید امیرلو می‌گوید

   سلام
   اینک وبلاگی حول یک سری موضوعات خاص پشت می زنه بستگی به میزان بازخورد ها از طرف خواننده داره و اگه در مورد تکنولوژی و امثالهم مطلب منتشر میشه به خاطر استقبال از طرف یوزر هاست.
   چون من یکی دو بار کامنت دادم و تایید شد یه دید مثبت دارم اما تا حالا میل نزدم تا ببینم جوابگو هستند یا نه؟ شاید حق با شما باشه که در این صورت بی احترامی به خواننده هاست.

  4. محسن پاك نيت می‌گوید

   تأييد كامنت ها كه در مورد تمام وب‌سايتها به جهت منفعت خود وبلاگ نويس و حفظ آمار بازديد وب‌سايت هستش…

  5. سعید امیرلو می‌گوید

   سلام محسن جان
   تو دو ذره بین قبلی از کامنت ها این طور برداشت کردم که انگار شما و دوستان دیگه گویا فقط دنبال سوتی،گاف،مچ گیری و نکات منفی وبلاگ ها هستنین. تو این ذره بین با یه بررسی از یه وبلاگ خواستم تا نشون بدم که اصلا قرار نیست فقط بکوبیم و دیگران رو خراب کنیم و اگه وبلاگ هایی نکات مثبتی داشته باشن اونا رو با یه نگاه ذره بین وار معرفی کنیم.تمام مواردی که به عنوان مشکل از یک پزشک اشاره کردی رو من هم می دونم و دیدم. اما این ذره بین فقط یه تحلیل مثبت بود و نه منفی.خواستم تا به این شکل همه دوستان بدونن که دو نگاه مثبت و منفی به وبلاگ ها تو ذره بین وجود داره .وجود لابی تو وبلاگ ها برای همه کسایی که مطالب وبلاگ های مختلف رو دنبال می کنن مشخصه و نمیشه کتمان کرد یه نمونش لینک هاییه که برخی وبلاگ ها به هم می دن و یه جورایی فقط خودشونو حمایت می کنن که این موضوع یکی از سوژه های من هم هست.
   اما یه سوال؟
   تا حالا شده تو یه وبلاگی که تازه راه اندازی شده کامنت بدیم؟
   یا از ما درخواست تبادل لینک داشته باشه و جواب بدیم؟
   خیلی کم هستن کسایی که جوابگو باشن .نمی خوام از مجیدی و دوستان دیگه حمایت کنم چون به وفتش براشون دارم !
   اما ما عادت نداریم تا با افرد تازه کارتر از خودمون که شاید بهتر از ما هم باشن تعامل داشته باشیم پس نباید فقط از امثال مجیدی ناراحت باشیم.
   من به این دلیل عضو گویا شدم که، دیدم دوستان نویسنده تو گویا از مدیر تا جدید ترین عضو ش اولین قانونش احترام به بازدید کننده هستش و اصلا تو قوانینی که حسین آقا تهیه کردن به اون تاکید شده.
   پس احترام به بازدید کننده برای من هم مهمه و برای اون تعریف مشخصی دارم که تو فضای مجازی یکی از این احترامات پاسخگو بودن به یوزر هاست. پس حالا که اکثر دوستان روی پاسخ ندادن شخص آقای مجیدی زوم کردن من از این کارشون متاسفم و باید دیدشونو عوض کنن چون اگه یک پزشک ،یک پزشک شده به خاطر مخاطبای بی شمارشه و بس. و انتظار تو و بقیه دوستان هم به جاست اما
   گفتم این پست یه نگاه مثبت به یک وبلاگ بود پس صرفا علاقه من باعث نشده تا جو گیر بشم و از اون تمجید کنم چون دید مثبت یعنی پرداختن به نکات مثبت قضیه حتی اگه نکات منفی زیادی هم وجود داشته باشه.
   از کنایه آخرت هم ممنون هنوز منو نشناختی محسن جان باید ادامه ذره بینو دنبال کنی.
   من خواستم تا نه سیخ بسوزه و نه کباب
   ممنون از همراهیت رو کمکت خیلی حساب می کنم .

  6. محسن پاك نيت می‌گوید

   سلام سعيد جان.

   برداشت شما كاملاً اشتباهه و متأسفم كه باعث شده‌ام چنين ديدي نسبت به من و طرز تفكر من در مورد بلاگستان پيدا كني. من سن بلاگستاني شما رو نمي‌دونم سعيد جان. اما خودم الآن ديگه 9 ساله كه در بلاگستان هستم و دارم باهاش زندگي مي‌كنم و ديگه افرادي رو كه دغدغه كيفيت محتوا در بلاگستان رو دارن خوب مي‌شناسم و مي‌تونم برات ساعتها در مورد لابي ها و گادفادرها و زردنويس‌ها و خوب‌ها و نخبه‌هاي بلاگستان حرف بزنم…

   آقاي مجيدي از محدود افراديه كه من بارها توي بازنشر كردن مطالبش تأكيد كرده‌ام كه ايشون بي‌اغراق يكي از برترين نويسنده‌ها (و يا مترجمين) در حوزه فناوري در بلاگستان فارسي هستن. هوش ايشون در انتخاب مطالب، توانايي بالاشون در ترجمه، استعداد شگفت‌انگيز ايشون در بسط دادن موضوع، باعث محبوبيت ايشون و وب‌لاگشون شده و من تقريبا بالاي هر آيتمي كه از ايشون نشر مي‌كردم اين سؤال رو از مخاطبينم مي‌پرسيدم كه “آيا كسي مي‌تونه ادعا كنه در بلاگستان فارسي و در حوزه فناوري اطلاعات قلمش توانمندتر از دكتر هست؟” بنابراين تفكر اينكه من با دكتر مشكل دارم، تفكر خيلي خاميه.

   پاسخ من به نظر شما يه پاسخ طولاني هستش كه در حال حاضر فرصتش رو ندارم. حالا ايشالا در وقت مناسب ميام و از خودم در مقابل اين فضايي كه شما تصوير كردي كه من “فقط دنبال كوبيدن ديگران و خراب كردنشون” هستم دفاع بكنم.

   براي ذره‌بين آرزوي موفقيت دارم و مي‌دونم اگر همه رو با يك نوع نگاه (يا مثبت يا منفي يا هر ميانه) ببينه خيلي موفق‌تر خواهد بود تا اينكه بعضي‌ها رو نقد كنه و بعضي‌ها رو تحسين … اين انتخاب سليقه‌اي باعث مي‌شه از خط عدالت و انصاف خارج بشي سعيد جان و اين داميه كه نمي‌شه ازش فرار كرد و فقط بايد از گرفتار شدن توش اجتناب بشه.

   راه حلي كه من پيشنهاد مي كنم اينه كه توي ذره‌بينهاي بعدي مطلبت رو 2 بخش بكني و در يك بخش نكات مثبت رو ليست كني و در بخش ديگه نكات منفي رو و در يك پست هر دو جنبه رو پوشش بدي تا به قول خودت نه سيخ بسوزه و نه كباب.

   كنايه آخرم هم به اين دليل بوده كه شما رو از خطر خروج از خط انصاف آگاه كنم. چون تمجيد مطلق از يك پزشك (يا هر سايت ديگه‌اي) باعث مي‌شه يك پزشك (يا هر سايت ديگه‌اي) از ايرادات خودش باخبر نشه و نتونه خودش رو كامل‌تر و محبوب تر بكنه و اگر اين اتفاق بيفته به خاطر تحسين بدون چون و چراي شما از يك پزشك (يا هر سايت ديگه‌اي) در اين مطالب خواهد بود و شما مسؤولي در قبالش.

   نكته آخر: خاصيت ذره‌بين به درشت‌نمايي همه خصوصيات اون چيزيه كه روش زوم مي كنه. نه فقط ديد مثبت… ديد مثبت داشتن يعني فيلتر كردن ورودي ها و اين با تعريفي كه من از ذره‌بين بلدم متفاوته. ديد صرفاً مثبت داشتن يعني همون غبار روي ذره‌بين كه باعث مي‌شه همه چيز رو نتوني ببيني. ذره‌بين بايد همه چيز (تأكيد مي‌كنم، همه نكات ريز و درشت) رو مد نظر قرار بده … بنابراين از كنايه‌ي من دلخور نشو چون من و شما از يه بدنه هستيم و موفقيت شما، موفقيت منه …

   طاعاتت قبول و اميدوارم ماه مبارك امسال برات پر از بركتهاي مادي و معنوي باشه

  7. سعید امیرلو می‌گوید

   سلام محسن جان
   پسر خوب من کی تو رو محکوم کردم؟
   دوباره کامنتمو بخون ..گفتم که دید تو و بقیه دوستان از ذره بین اینه که فقط نقد منفی از وبلاگ ها زیر ذره بین بره (لا اقل برداشت من این بوده) . اگه خطاب به تو بود به خاطر این جمله تو، تو کامنتت بود که گفتی:من احساسم این بود که ذره‌بین قراره بره دنبال گاف‌ها و مشکلات وب‌سایتها.
   ذره بین می تونه هم مثبت وهم منفی ببینه .(ذره بین نه بد بین)
   شاید من جملم خیلی تند بود و گفتم: بکوبه و خراب کنه و اصلا روی صحبت من فقط تو نبودی و یه جواب کلی بود ولی تو به خودت گرفتی .
   چون وقتی نقد منفی اونم فقط تو ذره بین باشه یعنی کوبیدن که از نظر من هیچ اشکالی هم نداره!
   وقتی من برای مطلبی که ساعت ها وقت گذاشتم حالا صرف نظر از اینکه محتوای تولیدی باشه یا ترجمه ای که اونم جای بحث داره و همون مطلب خیلی راحت به اسم یکی دیگه در جای دیگه منتشر میشه بایدم بکوبیم.
   من نگفتم که دید کلی تو اینه .منظورم مطالبی بود که تو ذره بین میاد و نه کل بلاگستان محسن جان.
   سن بلاگستانی من به زور 1 سال هم نمیشه و مطمئنا تجربه تو بیشتر از منه و خوب می تونی بلاگر های واقعی رو از زرد نویس ها تشخیص بدی اما گفتم برداشتت از کامنت من اشتباه و عجولانه بود.
   بعدم تو چرا فقط چند خط اول کامنت منو دیدی در ادامش می بینی که با هم هم عقیده ایم و اصلا یه جورایی نظرت رو تایید کردم و در ادامش هم درد دل بود که انگار ندیدی و جازه می خوام تا ازت دلگیر بشم!
   گفتی نباید بعضی ها فقط نقد بشن و بعضی ها فقط تحسین .باهات موافقم و قرار نیست سلیقه ای عمل بشه .چرا فکر می کنی حالا که من از یک پزشک تمجید کردم دیگه نکات منفی اونو نمی بینم .براش بعد ها برنامه دارم.اینکه خوب و بدو کنار هم نمیارم به خاطر اینه که می خوام جداگانه بهش نگاه کنم .
   تو ذره بین اول گویا رو یه نگاه منفی بهش داشتم اما تو یه ذره بین دیگه به شکل متفاوتی که بعد ها می بینی ازش تمجید میشه چون سزاوارش هست.می خوام بگم حالا که خوب یا بد وبی گفته شد عکسش هم گفته میشه حالا یا به صورت تک تحلیلی یا به صورت موردی از چند وب.
   اما یه انتظار ازت دارم حالا که تو فضای بلاگستان خوب می تونی مو رو از ماست بیرون بکشی و حتی چند مورد منفی از یک پزشک رو هم گفتی چرا بهم کمک نمی کنی؟
   چرا سوژه بهم نمی دی؟
   اگه موفقیت ما که از یه خونواده ایم به هم بستگی داره باید به هم کمک کنیم .
   تو به من بد و بیرا هم بگی چون دوستت دارم برام دلنشینه و اصلا نمی خوام ازم دلگیر باشی
   اگه من بد منظورمو رسوندم ببخشید…
   نماز روزه هات قبول

 7. محمد شریف می‌گوید

  یکمی جنبه ی تبلیغی داست،البته به نظر من؛همون کپی رایتا سراغش می رفتی بهتر بود

  1. سعید امیرلو می‌گوید

   سلام
   ذره بین دو نگاه مثبت و منفی به وبلاگ ها داره و قرار نیست فقط وبلاگ ها و نویسنده هاشو بکوبه .

 8. mehratin می‌گوید

  بنظر من یک پزشک یکی از بهترین وبلاگهاییست ک تا بحال دیده ام. خود من یکی از خواننده های همیشگی این وبلاگ هستم و بخاطر اینکه خودم توسعه دهنده وبسایت هستم از طراحی زیبای این وبسایت لذت میبرم زیرا در عین سادگی بسیار گیراست.

  1. سعید امیرلو می‌گوید

   سلام
   ممنون از نظرتون امیدوارم موفق باشید

 9. هادی می‌گوید

  به نظر من ذره بین گاهی وقتها برود سراغ سایتها یا وبلاگهایی که زیاد شناخته شده نیستند ولی بسیار خلاقانه و جدی دارند روی موضوعی کار می‌کنند.
  کم نیست سایتهای فارسی که حتی من و شما اسمشان را نشنیدیم ولی چون هزینه تبلیغات ندارند یا اهل تبلیغات نیستند ما از وجودشان بی خبریم.
  یک پزشک هم خوب است ولی عالی نیست.

  1. سعید امیرلو می‌گوید

   سلام
   موافقم اما در صورتی که شما و بقیه دوستان این وبلاگ ها رو به ما معرفی کنید جون شخصا از وبلاگ های تازه کار و البته پر محتوا حمایت می کنم.

 10. مهران می‌گوید

  ببخشید کامنت مقداری تند بود ! فراموش کردم که بگویم بنده از فن های دو آتشه یک پزشک هستم

 11. hamid می‌گوید

  با سلام
  بنده براي آقاي دكتر مجيدي احترام بالايي قايلم و ايشان را اقلاً از نظر نگارش از افراد باسابقه و پيشگام ميدانم.
  اما ايشان و افراد مشابه وبلاگ نويس قلمداد نمي شوند بلكه geek هستند.
  بلاگر كسي است كه جسارت نوشتن در عين حفظ خطوط قرمز و حريمها را داشته باشد. وبلاگنويس به معناي مترجم مفيد و ارزشمند است اما موجب ارتقاي جامعه و بهبود تفكر نمي شود.
  در مورد طنز نويسان هم چنين موضوعي برقرار است و من بارها به دوستان طنزنويس هم گفته ام كسي كه طنز خنده دار بدون نگاه به جامعه مي نويسد طناز نيست بلكه دلقك است.
  سايتهاي بزرگي با ادمهايي بزرگ مانند دكتر مجيدي و جناب هنرمند در نارنجي داريم كه اقلاً مي توانند در حيطه اي كه علاقه دارند جز ترجمه تحت اللفظي تحليل كنند و خوراك فكري فراهم كنند.
  اگر قشر قلم به دست جامعه كه روشنفكر هستند توان تحليل نداشته باشند كه فاتحه آن مملكت خوانده است.

  1. سعید امیرلو می‌گوید

   سلام آقای بخششی
   از تحلیل شما بین بلاگر و geek ممنون .با شما موافقم اما یکی از مشکلاتی که بلاگر ها دارند نبود فضای مناسب جهت تولید محتواست.در واقع حتی در صورت داشتن توانایی در پروراندن مطلب ترجمه شده چون اصل خبر توسط بلاگر ایرانی ایجاد نشده است،نباید انتظار ایجاد خوراک فکری به بازدید کننده را داشت و در این صورت فقط خبر ترجمه شده با کمی تغییر با توجه به نگاه نویسنده به موضوع به خورد خواننده داده می شود.
   اکثر مطالب منتشره در وبلاگ ها صرفا مطالب خبری و جهت اطلاع رسانی بوده و امکان تحلیل در آن نیست .در کنار این موضوع خیلی کمند بلاگر هایی که توانایی تحلیل داشته باشند .باید نگاه ها به وبلاگ نویسی تغییر کند تا نتیجه آن تبدیل به نگاه شما به بلاگر شود.

  2. علیرضا زارع می‌گوید

   تا موقعی که یک پزشک رو دنبال میکردم ، همه مطالب ترجمه ای بود .
   حالا هم که شده مطالب ترجمه ای + مطالب نویسندگان میهمان . شما به مترجم میگید گیک ؟؟؟
   حالا نارنجی هر از گاهی چندتا مطلب آموزشی میزاره ولی یک پزشک = ترجمه .
   خوب میشد آقای مجیدی یه مطلب آموزشی هم میزاشتن ما استفاده میکردیم . اینقدر به قول خودشون مطالعه داشتن فقط سنگین کردن خودشون نباشه ، یه خورده هم سود برسونن به دیگران . وگرنه میشه یه نفر رو پیدا کرد که صبح تا شب توی تک کرانچ و گیزمودو چرخ بزنه و ترجمه کنه .

   موفق باشید ………

  3. محسن پاك نيت می‌گوید

   (نكته: مورد صحبت من يك پزشك نيست بلكه فضاي كلي بلاگستان رو دارم مي‌بينم)

   دقيقا به همين خاطره كه درصد بالايي از آي‌تي نويس‌هاي ما هيچ ديدي از فناوري اطلاعات ندارن و مثلا فكر مي‌كنن 10 تويت برتر هفته رو اگر بنويسن يعني آي‌تي نويسي كرده‌ان يا اگر بگن فلان تبلت اومد به بازار يعني ديگه سلطان فناوري اطلاعات بلاگستان شده‌ان.

   حرف عليرضا كاملا صحيحه. خيلي از ماها فقط و فقط دانش زبان انگلسي خوبي داريم كه اون رو با علاقه‌مون به دنياي رايانه و آر اس اس چند تا سايت مهم خبري فناوري تجميع كرديم و اسم خودمون رو گذاشتيم آي‌تي نويس.

   آي‌تي نويسي كه بگه مسائل آي‌تي كشور مهم نيست يعني هيچ چيز از آي‌تي نمي‌دونه. آي‌تي نويسي كه نتونه 4 تا رخداد فناوري داخلي رو نقد و تحليل كنه يعني بي‌سواده در حوزه آي‌تي.

   اگر اينطوري باشه، بهترين آي‌تي نويس كشور كسيه كه سرعت بيشتري در ترجمه مطالب از تک کرانچ و گیزمودو داشته باشه. كه خب اينجور افراد كم هم نيستن توي بلاگستان و از همين عدم آگاهي ما نسبت به مفهوم واقعي فناوري اطلاعات براي خودشون هزارها بازديد كننده دست و پا كرده‌ان و مطالبق زرد و بي‌مصرفشون رو به خورد ما مي‌دن و وقتمون رو تلف مي‌كنن بابت خوندن اون مطالب. مثلا اين كه ما بدونيم مارك زوكربرگ خونه اش چقدر قيمت داره چه بار دانشي فناوري اطلاعاتي رو به ما منتقل مي كنه كه اين مطلب رو توي اينجور وب‌سايتها مي‌بينيم؟ اين مطلب جاش توي يه وب‌سايت اجتماعي و سرگرميه نه توي يه وب‌سايت فناوري اطلاعات كه دغدغه توليد محتوا در اين حوزه رو داره.

   من كساني رو مي‌شناسم كه كارشون براي محبوب شدن اينه:

   0) درامد خوبي از كار آزاد و … دارن.
   1) آر اس اس سايتهاي به روز فناوري رو رصد مي‌كنن.
   2) سرتيتر خبرهاي مهم رو مي خونن و بوكمارك مي‌كنن.
   3) آدرس اون اخبار بوكمارك شده رو براي مترجم ارسال مي كنن.
   4) مطلب ترجمه شده رو توي وب‌سايتشون مي‌ذارن و پول مترجم رو پرداخت ميكنن.

   بعدشم ما مي‌ريم مي خونيمشون و فكر مي كنيم اينا ديگه دنياي فناوري رو تا تهش رفته‌ان و برگشته‌ان!

   فكر مي‌كنيد با روش بالا، راه انداختن يه مجله اينترنتي كه بياد گويا آي تي و نارنجي و … رو بخوره و كاسبيشونو كساد كنه كار سختيه؟ نه خير. فقط يه نفر رو مي‌خواد كه بتونه ماهي 2 ميليون تومن حق التحرير چند تا دانشجوي سال دوم رشته زبان انگليسي رو بده و مطالبي رو كه اونا ترجمه مي‌كنن بذاره توي سايتش. همين و بس.

   هيچ فكر كرده‌ايد كه چرا اين مطالبي كه ما توي گويا آي تي داريم ترجمه مي‌كنيم به درد نشريات خوب آي‌تي كشور نمي‌خوره و حاضر نيستن بابتش پول خوبي بدن؟ هيچ فكر كرده‌ايد چرا نويسنده هاي مطرح آي‌تي كشور توي نشريات چاپي فعالن و نه توي بلاگستان. (يا اينكه بعد از چاپ مطالبشون توي نشريه تازه اونو توي بلاگستان منتشر مي كنن)

   همش به خاطر اينه كه كار ما توليد محتواي زرده و نه تحليل و نقد و بررسي و توليد محتواي ارزشمند. كار ما فقط و فقط ترجمه است و نه مطالعه و تحقيق و مقاله نويسي. (البته نه همه مطالب و نه همه نويسنده‌ها اينجوري نيستن. بلكه درصد بالايي از فعاليت ما بلاگستاني ها از اين نوعه)

   شما مي‌دونيد مثلا محمدرضا ارجمندي (كه من بهش ارادت دارم و خيلي قبولش دارم) اگه اين مطالب ترجمه‌ايش در مورد بررسي تخصصي سخت‌افزارها رو كمي با چاشني تحليل شخصي قاطي كنه چه دستمزدهاي بالايي مي‌تونه توي نشريات بگيره. خب چرا نمي‌ره اونجا كار كنه؟ چون تخصصش فقط و فقط ترجمه است و آي تي نويس نيست. خيلي هاي ديگه (من جمله خود من) هم همينطوري هستيم.

   زياد حرف زدم و ممنون از عليرضا كه با نظر خوبش باعث شد من كمي درد و دل كنم اينجا.

   موفق باشيد

  4. حمید می‌گوید

   محسن جان حرف شما کاملا” درسته
   متاسفانه در این مورد هم همه چیزمون به همه چیزمون میخوره !!!

   اغلب کسانی که تخصص آی تی دارند به دلایلی میل به نوشتن ندارند
   من علت آن را نه فقط مالی بلکه در چیزی شبیه دلزدگی آشپز ها از غذا می بینم

   آی تی برای کسانی که جنبه تفریح داره جذابه نه برای کسانی که زندگیشون وابسته است بهش

 12. مهران می‌گوید

  دوستان من حس می کنم ایراداتی که به یک پزشک گرفته می شه رو می شه به دو دسته تقسیم کرد .مواردی که درست و از روی دلسوزی ست ومواردی که قصد و غرضی پشت آن است و مشکل صرفا بهانه است.مشکلی که در مورد جواب ندادن آقای مجیدی به میل های خوانندگان هست کاملا قابل توجیح است. ولی نمی دونم چرا دوستان کمی مغرضانه دارند ناجوانمردانه می کوبانند ! در مورد غرور و کلاً اخلاق کاری آقای مجیدی باید خود ایشون پاسخگو باشند .امیدوارم مسئله لابی های وبلاگستان هم صحت نداشته باشه و ایشون معتقد به همکاری برای ایجاد یک فضای منصفانه برای همه باشند.
  در آخر یک تشکر و یک توصیه داشتم : حرکت جدید یک پزشک جهت همکاری از نویسندگان مهمان بسیار خوب و قابل تقدیر است.اما خواهش دارم از آقای مجیدی که شرایطی رو فراهم کنند که مطالب به نام خود نویسندگان عزیز که زحمت زیادی برای تهیه مطلب می کشند منتشر شود.قطعا این امر از لحاظ فنی با رعایت برخی محدودیت ها امکان پذیر است .ممنون

 13. مسعود زمانی می‌گوید

  من از نزدیک آقای مجیدی رو نمیشناسم ولی با اطیمنان میتونم بگم که تو این 5 سالی که خودم هر روز به سایتشون سر میزنم و همیشه هم سعی میکنم روی مطالبشون کامنت بزارم بجز یکی دو مورد که خودم خواستم، همشون پابلیش شده. این نکته رو هم باید در مورد خودم بگم که من بدون حمایت آقای مجیدی بهیچ وجه نمیتونستم کارم رو ارتقاء بدم و حتی به فکر سایت زدن بیفتم…
  از مطلب خود شما هم تشکر میکنم

 14. فرانک مجیدی می‌گوید

  با خواندن بیش‌تر کامنت‌ها، می‌بینم که مشکل بیش‌تر خوانندگان با «یک پزشک»، عدم جواب گرفتن آن‌ها در کامنت‌ها و ای‌میل‌هاست.
  بخشی از این کندی و سستی، به حساب کار برادرم در بخش اورژانس بیمارستان دولتی و خستگی غالب بر او است. اما این نمی‌تواند توجیه‌کننده‌ی عدم پاسخگویی ما باشد. باید بپذیریم مخاطبان ما، تنها وبلاگ‌نویسان شناخته‌شده‌ی ایران نیستند و ما باید در زمان مناسب، پاسخگوی بیش از 24000 دنبال‌کننده‌ی خود باشیم. بنابراین از رنجشی که پیش آمده، متأسفیم و خود را در این قبال مسئول می‌دانیم و می‌پذیریم که در این زمینه، باید تغییر موضع اساسی دهیم و این نباید تنها یک وعده باشد.
  دوستانی که در زمینه‌ی کاری وبلاگ به برادر من ایمیل می‌زنند و پاسخی نمی‌گیرند، می‌توانند در صفحه‌ی «درباره‌ی ما»ی وبلاگ، آدرس ایمیل من را پیدا کنند و آن سئوال را از من بپرسند تا شخصاً موضوع را با برادرم مطرح کنم و پاسخگوی آن‌ها باشم. تجربه صابت کرده که من کمتر از برادرم در پاسخ دادن با پیام‌ها تنبل هستم! 🙂
  از پیشنهادات و انتقادات دوستان تشکر می‌کنم. ما تمام تلاش خود را می‌کنیم تا بهتر باشیم، جذب نویسندگان مهمان هم به همین منظور بوده و مسلماً نام آن‌ها به‌عنوان نویسنده مطرح می‌شود و آن‌ها هم باید پاسخگوی سئوالات در نظرات پست‌هایشان باشند.

  1. سعید می‌گوید

   پیشنهاد می‌کنم با جواب‌های جمعی و کلی٬ مقداری از این بار درخواست پاسخ رو کم کنید.
   مثلا در قسمت درباره ما بنویسید که “به دلیل مشکلاتی ممکنه نظرات شما دیده نشه و تایید نشه٬ اسپم حساب بشه و … ”
   یا مثلا بنویسید” به دلیل مشغله کاری و … فرصت بررسی محصولات و …. اغلب به وجود نمیاد و همین که ایمیل بزنید و درموردش اطلاع بدید کافیه و اگر خواستیم در موردش نظر میدیم و متاسفانه امکان پاسخ تکی وجود ندارد”
   البته در مورد بحث هایی مثل درخواست همکاری فرق می‌کنه! در این بحث ها باید رسما در پستی از وبلاگ یا ارسال ایمیل جمعی اطلاع بدید که افراد انتخاب شدند و بقیه متاسفانه امکان همکاری رو ندارند.

 15. علیرضا زارع می‌گوید

  سلام خدمت آقا محسن گل .
  آی قربونت محسن جون که دقیقا اون چیزی رو که من میخاستم بگم ، تو خیلی جامع و کامل گفتی .
  بابا اگه یه متن ترجمه ای میزاریم ، بیایم حداقل یه خورده تحلیلش و بررسیش هم بکنیم . یا حداقل نیایم هرچی رو که نویسنده منبع گفته رو داخل متن ترجمه شده هم بیاریم . مثلا مترجم میاد خاطرات نویسنده اصلی از گجتش رو توی متن ترجمه شده میاره . یعنی در واقع کلمه به کلمه رو ترجمه میکنن . خواننده وبلاگ میاد میبینه هــــــــــــــــــــــــــــو چه مطلب بلندی و بیخیال میشه . در صورتی که اگه خود مترجم بیاد مغز و محتوای اصلی رو استخراج کنه ، یه مطلب بسیار عالی در میاد . البته نمیگم خودم خیلی مطالب بسیار عالی مینویسم ولی همیشه سعی کردم از گفتن مواردی که دارای اهمیت نیستن پرهیز کنم و از این به بعد هم بیشتر سعیم رو میکنم . تحلیلش رو هم تا اونجایی که دانشم اجازه بده انجام میدم .

  موفق باشید ………

  1. محمد مهدی می‌گوید

   سلام
   با این که بحث یه چیز دیگه هست؛ ولی علیرضا جان 400% با حرفت موافقم. من 2-3 تا مطلب اولیم ترجمشون خشک و عینی بود. ولی مطلبای بعدی رو سعی کردم یا ترجمه نکنم یا اگه میکنم هم خودم هم یه توضیح تکمیلی یا چیزی کنارش بگم…

 16. فرانک مجیدی می‌گوید

  ضمناً، من نمی‌بینم که در هیچ کامنتی از جنبه‌های دیگر وبلاگ نوشته شده‌باشد. این وبلاگ تنها درباره‌ی آی‌تی نیست و شامل ادبیات، گوناگون، پزشکی و سینما هم می‌شود. نظر دوستان تنها به گونه‌ای است که انگار یک جنبه‌ی این وبلاگ را در نظر گرفته‌اند و یا خود علاقمندی دیگری جز آی‌تی ندارند.

  1. محسن پاك نيت می‌گوید

   سلام سركار خانم مجيدي بزرگوار.

   خب يه دليلش اينه كه مثلا من طرفدار رئال هستم و وقتي شما طرفداري دو آتيشه از بارسا مي كنيد به نظرتون من جذب مي‌شم براي نظر دادن؟

   دليل ديگه‌اش اينه كه دوستان گويا آي‌تي اي اكثرا آي تي دوست هستن و همين باعث شده كه بيشتر روي اون جنبه تمركز كنن. مثلا من خودم معمولا اصلا پست‌هاي غير آي تي يك پزشك رو نمي خونم. (البته مطالب پزشكي اونجا هم برام خيلي جالبه مخصوصا اگر به آي تي هم ربط پيدا بكنه)

   يه پيشنهاد دارم براي مديريت نظرات و جلب رضايت نظر دهندگان‌تون. اون هم اينكه مثلا بين هر 20 تا نظر، يه نظر از سمت شما يا برادر گرامي تون منتشر بشه و يكي دو تا نظر رو بهش اشاره كنه و از باقي هم فقط تشكر كنه. اينجوري حداقل ما مي‌فهميم كه شما همراه هستيد باهامون.

   موفق باشيد.

  2. سعید می‌گوید

   البته در انتقاد یا بیان بدی ها بیشتر اونی که به نظر نویسنده مشکل داره توجه میشه نه کل.
   اما انصافا شما و برادرتون در ضمینه معرفی کتاب و فیلم مطالب خوبی می‌نویسید٬ مطالب پزشکی هم گرچه جنبه تخصصیشون به نسبت بالاست ولی هنوز جذاب هستند.
   نویسنده‌ های مهمان هم اکثرا خوب می‌نویسند٬ مطالبی مثل تقسیم کلاس جذاب و عالی هستند ولی مطلبی مثل تیکسل ها خوب پرورده نشده.
   در ضمن الآن یک انتقادی که به ذهنم رسید٬ در مطالبی که تصاویر زیادی دارند (مثل مطلب گزارش کنفرانس اپل)
   چون قالبتان تصاویر رو بعد از اسکرول کردن لود می کنه٬ وقتی می آییم نظر بدیم و تمام تصاویر لود نشده اند یا وقتی فقط متن رو می خونیم این لود و بالا پایین شدن صفحه بسی اذیت می کنه.
   (گفتم حالا که پیگیر هستید تمام نظرات رو بگم!)

  3. علیرضا زارع می‌گوید

   خانوم مجیدی شما فکر میکنید شهرت فعلی که یک پزشک بدست آورده به خاطر مطالب پزشکی و ادبیات و گوناگون و یا سینماست ؟؟؟ من که اینطور فکر نمیکنم . حداقل از مقایسه تعداد کامنت هایی که در بخش ادبیات ، پزشکی و سینما میاد با تعداد کامنت های بخش گجت ها میشه این موضوع رو فهمید . بیشتر افراد یک پزشک رو به خاطر آی تی دنبال میکنن . پس شما و برادرتون سعی کنید قسمت آی تی رو بهتر کنید و هر از گاهی مطالبی از خودتون هم بنویسید . صرفا ترجمه خالص نباشه .
   راستی قسمت ورزشی رو هم اگه میشه جانبدارانه ننویسید . نظرات مخالف رو هم تایید کنید نه اینکه یک راست بفرستیدشون به زباله دان . یک بار هم نظر ما مخالف بود که واقعا متاسفم ( هم برای خودم و هم برای شما ) تایید نشد .
   البته فقط این مورد نیست . تقریبا یادم نمیاد یکی از نظرات من توی یک پزشک ، تایید شده باشه . حالا نمیدونم مشکل شما و برادرتون با من چیه ؟؟؟؟

  4. فرانک مجیدی می‌گوید

   ما مشکلی با خواننده‌ها نداریم، البته با خوندن نظرات شما می‌بینم شما مشکلات زیادی بین خودتون و ما می‌بینید.
   بله من فکر می‌کنم بخشی از شهرت یک پزشک بخاطر بخش ادبیات، گوناگون، پزشکی و سینماست. اتفاقاً بیشتر نظرات ما الآن از اون بخش‌ها تأمین می‌شه. این ما هستیم که آمار دقیق استقبال و کامنت‌ها رو داریم. وظایف ما تقسیم شده‌ هست و هر بخش رو با صلاحدید خودمون مدیریت می‌کنیم.
   چطور بخش ورزشی رو جانبدارانه ننویسم؟ به‌هر حال این وبلاگ ماست و مخارجش رو می‌پردازیم و طبعاً از تیم‌هایی که دوست داریم می‌نویسیم و این حق مسلم ماست. تا اون‌جایی که من می‌دونم، نظرات دوستان رئالی و منچستری در بخش نظرات مطالب من تأیید شده، مگر این‌که توهینی در کار بوده‌باشه که به طرفداران بارسلونا یا مردم کاتالونیا بی‌احترامی شده‌باشه. ما بی‌احترامی به هیچ شخص و قومی رو به هیچ‌وجه تأیید نخواهیم کرد. هرگز!
   نظرات در بخش وبلاگ، بر اساس ادبیات کامنت مدیریت می‌شن و هرگونه خصومت با اشخاص رو تکذیب می‌کنیم.

  5. علیرضا زارع می‌گوید

   شما خودتون با تایید نکردن کامنت های من باعث شدین که من مشکلات زیادی بین خودم و شما احساس کنم . خانوم مجیدی من گفتم 4 به 1 ؟؟؟؟ شما رفتین کل آمار 4 بخش دیگه رو با آمار بخش گجت ها مقایسه کردین ؟؟؟ خب معلومه آمار 4 بخش بیشتر از یه بخشه .
   دلیل نمیشه بخاطر طرفداری از تیم خودتون ، انصاف رو زیر پا بزارید و چیزایی که اصلا بارسا در حد و اندازشون هم نیست رو بیان کنید . اینکه مخارجش رو میپردازید و مال خودتونه دلیل محکمی نیست . البته فکر کنم شما مسابقات رو جدی دنبال نمیکنید و باید اول بدونید چه مسابقه هایی در چه دورهایی برگزار شده و بعد اقدام به نوشتن مطلب کنید .
   به عنوان مثال این مطلبتون : http://bit.ly/n5Yb5i
   زیر عکس قدیمی بارسا نوشتید که “هر دو تیم ( یعنی بارسا و منچستر ) در نیمه نهایی 2010 حذف شدند” . واقــــــــعا ؟؟؟؟ تا اونجایی که من یادم میاد و داخل ویکیپدیا هم بهش اشاره شده ، منچستر توی یک چهارم نهایی حذف شد نه توی نیمه نهایی . نیمه نهایی بین اینتر ، بارسا و بایرن ، لیون بود . البته بحث من سر این مسئله نیست . سر اینه که دقت کنید و از شدت شور و هیجان بدون مطالعه و دست به انتشار مطلب نزنید .
   نمیدونم شاید انتقاد مودبانه از کری خوندن های بیجای آقای پپ و مسی قبل از بازی برگشت با اینتر از نظر شما توهین حساب میشه . البته میدونم حق مسلم شماست که کامنت های مخالف خودتون رو تایید نکنید . چون وبلاگ مال خودتونه . چون شما هستین که هزینشو میدین . چون شما هستین که با صلاحدید خودتون مدیریت میکنین .
   چی ؟؟؟ مردم کاتالونیا ؟؟؟ ببخشید ولی ما جنگ و پدر کشتگی که با این مردم نداریم که بخایم بهشون توهین کنیم . بحث ما سر یه باشگاه معمولی به اسم بارساست . چیکار به مردم کاتالونیا داریم ؟؟؟ البته این جمله رو از هوادارای بارسا زیاد شنیدم که همینطور دم از کاتالان میزنن . کسی ندونه فکر میکنه زاده ی اونجا هستن . واقعا اینطور رفتارها تازه به دوران رسیدگی رو نشون میده نه طرفداری یه باشگاه رو . البته ناراحت نشید ، منظور شخص شما نیست . منظورم هر کسی هست که اینطور رفتارهایی رو از خودش بروز میده .

   موفق باشید ……………..

  6. فرانک مجیدی می‌گوید

   مثل این‌که مطلب رو نتونستم درست برسونم. ببینید، این آمار «یک پزشک» در لایک‌خور هست: http://likekhor.com/search/?site=http://1pezeshk.com با کلیک روی پست‌ها و یه مقایسه، می‌بینید خیلی از پست‌های سینمایی، پزشکی، گوناگون و ادبیات ما (به‌صورت تک‌تک) حتی بیشتر از یه پست آی‌تی لایک گرفته. کامنت‌ها هم همین‌طوره. اصلاً پرلایک‌ترین نوشته‌ی وبلاگ با 823 تا لایک، آی‌تی نیست!
   آقای زارع! بهتر نیست قضاوت درباره‌ی بخش‌هایی رو مدیریت یک وبلاگ می‌تونه درباره‌اش نظر بده، یا اون‌قدر شخصی‌ه که فقط خودم ازش خبر دارم رو از حیطه‌ی بینش دانای کل‌تون خارج کنید؟ من شخصاً کامنتی داشتم برای مطلب «وقتی از 5 حرق می‌زنم …» کامنتی داشتم که مردم کاتالونیا رو «حمال» و طرفداران بارسا رو به یک چهارپا با اصوات بلند تشبیه کرده‌بود. شما می‌یاید و می‌گید «ما» پدرکشتگی نداریم و «ما» این حرفا رو از طرفداران بارسا زیاد شنیدیم. شما چند نفر رو می‌تونید نمایندگی کنید؟ تمام دوستان غیربارسایی رو؟!
   یا این‌که من فوتبال رو جدی دنبال نمی‌کنم. دوستان توییتری من اقلاً می‌دونن که من تک‌تک بازی‌های بارسا و هم رئال و اغلب بازی‌های من‌یو نایتد رو تماشا می‌کنم. تمام توییت‌های من شاهدند. عنوان وبلاگ ما، «نگاه علیرضا و فرانک مجیدی به دنیا…» تعریف شده. این نگاه، شامل سلایق ما هم هست. شما بارسا رو دوست ندارید؟ بازیکنانش و مربی‌ش رو دوست ندارید؟ این اصلاً یک مشکل نیست! یک سلیقه‌ی متفاوت هست و این‌که از خوندن مطالب بر اساس سلایق متفاوت ناراحت نشیم، نشون می‌ده برای دموکرات‌منشی چقدر بالغ شدیم. شما یک وبلاگ بزنید و از کری خواندن غیر اخلاقی گواردیولا بنویسید و از این‌که چه تحملی داره مورینیو و چه فلسفه‌ای داره ابراز نظرهاش.خب، من چرا باید ناراحت بشم؟ این به علاقمندی من چه ربطی داره؟
   بیاید آقای زارع بدون زخم‌ربون زدن، یه مطلب رو نه برای من، برای خودتون روشن کنید. من دارم از طرف یک پزشک تلاش می‌کنم حسن‌نیت‌م رو نشون بدم و بگم که روند یک پزشک در سکوت در برابر خواننده‌ها اشتباه بوده. (هرچند از حذف بعضی از کامنت‌ها پشیمون نیستیم) تاکید می‌کنیم ممکن هست حذف سهوی از طرف ما یا وردپرس صورت گرفته‌باشه. شما می‌خواید همین دید منفی رو نسبت به وبلاگ ما حفظ کنید؟ این هم به خودتون مربوط هست آقای زارع. من اصراری نمی‌کنم ابداً که خواننده رو مدیون و مجبور به کامنت گذاشتن کنه. من به‌عنوان کسی که اسمم زیر عنوان وبلاگ اومده، فقط می‌تونم بگم روند ما تغییر خواهد کرد، و ما تمام تلاشمون رو می‌کنیم که بهتر باشیم و شما یا شخص دیگه‌ای، مجبور به دوست داشتن ما نیست. حتی می‌تونه از ما متنفر باشه. پذیرش این از سوی ما هم بخشی از داشتن شخصیت دموکرات‌منش مطلوب می‌تونه باشه.
   به‌هر صورت، اگر نظرتون عوض شد و باز نظراتتون تایید نشد، می‌تونید به همون روشی که گفتم با بنده تماس بگیرید تا نگاهی به بخش کامنت‌های وردپرس‌مون بندازم. اگر هم ترجیح می‌دید «مشکلات زیادی رو بین خودتون و ما احساس کنید»، امیدوارم در بقیه‌ی زندگی مجازی و حقیقی‌تون موفق باشید. 🙂

  7. سعید می‌گوید

   اتفاقا من فکر می‌کنم معروفیت یک پزشک به خاطر همین متنوع بودنش هست. مثلا من اولین آشنایی هام با ۱پزشک به خاطر جست و جوی مقاله در مورد خاص بود که آخرش به نوشته های پزشکی یا گوناگون وبلاگ ختم میشد. مثلا به شخصه از علاقه ام به ۱پزشک کم میشه اگر مطالب ITیش رو خیلی زیاد بکنه.
   در مورد تایید نشدن نظراتتون به نظر عجیب و مشکل دار میاد. چون من بعد از چند سال یادم نمیاد موردی که نظرم تایید نشده باشه٬ احتمالا سیستم وردپرس باعث میشه نظرات شما تایید نشه٬ مثلا اسپمشون حساب کنه. چند دفعه نظرتون رو یک بار با مشخصات عادیتون و یک بار با یک مشخصات دیگه وارد کنید ببینید هر دوش تایید نمیشه؟ (نکاتی مثل نگزاشتن چند لینک در نظر رو برای اسپم نشدن هم رعایت کنید)

  8. علیرضا زارع می‌گوید

   من کاری به تنوع یک پزشک ندارم و به نظر شما دوست عزیز هم احترام میزارم . ولی اینطور که من نتیجه گیری کردم بیشتر محبوبیت یک پزشک به خاطر بخش آی تی هست . تمام دوستان آنلاین من هم همین نظر رو دارن .
   من که توی همین سیستم وردپرس گویا آی تی تا حالا ندیدم نظر کسی ( به غیر از اسپمرها که برنامه هستن ) جزو دسته اسپم ها قرار بگیره . نمیدونم شاید مال آقای مجیدی اینطوریه .
   تا اونجایی که یادمه چند باری هم که نظر دادم هیچ لینکی داخل کامنت نبود .

  9. سعید می‌گوید

   این نظر آقای زارع دکمه پاسخ نداره!
   در دنیای نرم افزا خیلی چیزها و باگ ها اصلا بعید نیست. به نظر من شما نظراتی که فکر می کنید حذف می شوند رو یک بار با یک مشخصات دیگه هم وارد کنید٬ احیانا مشکل از سیستم باشه.

 17. اشکان افشار می‌گوید

  درود
  تمام کامنت های دوستان رو خوندم و بررسی کردم. با توجه به حیطه کاری وبلاگ «گویا آی تی» دور از ذهن نبود که بیشتر، دوستان درباره جنبه «فناوری و IT» وبلاگ «یک پزشک» بحث کنند. برعکس سایر دوستان، من عاشق سینما و منچستر هستم!
  خانم «مجیدی» مطمئن باشید حوزه «سینما» در حال حاضر جزو برترین های وبلاگتان محسوب میشه و شک نکنید تمام مطالب این حوزه را دنبال می کنم. تنها مشکل اینه که شما کامنت ها رو با دقت نمی خونید و جواب نمیدید؛ حداقل جواب کامنت های پست های خودتون رو بدید.
  ممنون از شما که به این وبلاگ خوب و مفید پرداختید. به امید ادامه این جریان و روند…

 18. مسعود می‌گوید

  خوب ! حق با همه دوستان است . اما دوستانی که گفته بودن نظرات تایید نمی شن ، باید بگم که دکتر نمیخواد جو وبلاگ به خاطر نظرات طعنه آمیز بهم بخوره . ولی خدایی وبلاگ خوبی و پردرآمدی دارن

 19. saeid amirloo می‌گوید

  سلام
  تمام دوستان نظرات شون رو با توجه به برداشتی که از یک پزشک داشتن گفتن از اینکه آقای مجیدی نظرات یوزر ها رو چه به صورت میل و چه به صورت کامنت نادیده می گیرن تا پست هایی که به صورت ترجمه ای هستن و نمیشه به خاطر مطالب صرفا ترجمه ای ،آقای مجیدی رو بلاگر دونست
  خیلی خوب بود که آقای مجیدی هم نظرشون رو اعلام می کردن و اگه احیانا سوتفاهمی هست برطرف بشه .در غیر اینصورت این طور برداشت میشه که حق با دوستان هست.

  1. فرانک مجیدی می‌گوید

   من آنچه را که لازم به توضیح بوده گفتم و مطلبی رو نگفته باقی نگذاشتم برای پاسخگویی برادرم. روند این یکی دو روز بعد از انتشار مطلب شما هم نشون می‌ده ما تلاش کردیم در تعامل با خوانندگان تغییر ایجاد کنیم و همون‌طوری که گفتم، تا الآن در تعامل با خوانندگان اشتباه زیادی کردیم و از این به بعد، جبران می‌کنیم. با نگاهی به منابع اصلی خبر و مطالب برادرم هم، می‌شه تشخیص داد ایشون صرفاً مترجم بودن یا مطلب اضافه‌ای هم ذکر کردند. این مقاله در زمانی منتشر شد که برادر من به‌شدت درگیر شغل خودش در اورژانس بود و بنابراین، نفر بعدی وبلاگ که من بودم تا جایی که تونستم در پاسخگویی مضایقه نکردم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

وبلاگ های مختلفی در دنیای مجازی فعالیت می کنند و هر یک با نگاهی متفاوت از طرف مدیران،اقدام به انتشار مطالب خود با توجه به زمینه کاری شان می پردازند.هرچند تولید محتوا به ندرت در وبلاگ ها دیده می شود اما انتشار مطالب ترجمه شده و یا اعلام جدید ترین اخبار با توجه به محوریت مطالب منتشره نیز با توجه به محدودیت ها یی که برای بلاگر ها وجود دارد جای شکرگذاریست.نبود هیچ نهاد یا تشکیلاتی که از وبلاگ نویسان صرف نظر از اینکه در چه حوزه ای فعالیت دارند ،حمایت کنند را نیز از دیگر نیازهای وبلاگ نویسان است که می توان به آن اشاره کرد.