همان طور که انتظار می رفت، مایکروسافت 5000 دستگاه از کامپیوترهای لوحی سامسونگ سری 7 را به صورت ویژه عرضه کرده است تا سیستم عامل جدید خود را به صورت پیش نمایشی، معرفی کند.

این تبلت 11.6 اینچی برای استفاده از سنسورها در محیط سیستم عامل جدید خود، آپگرید شده است. UEFI (جایگزین BIOS در مادربوردهای قدیمی تر است) جدید آن بوت کردن سیستم عامل از حافظه ی دیسک حالت جامد (SSD) داخلی با ظرفیت 64 گیگابایت را در کمتر از 3 ثانیه را ممکن میسازد!

برای دسترسی دائم به اینترنت نیز هر دستگاه به همراه سرویس اینترنت بی سیم نسل سوم (یا 3G) با حجم 2 گیگابایت در ماه برای تمام سال آینده عرضه میشود. ویندوز 8 یک مد جدید به اسم متصل در حالت استندبای دارد که در این حالت در حالی که دستگاه خاموش و ساکت است، گاهی بیدار شده و با دسترسی به اینترنت خود را آپدیت می کند.

این تبلت شبیه دیگر مدل های سری 7 است، صفحه نمایشی با رزولوشن 1366 در 768 پیکسل دارد که از لمس با انگشت و هچنین خودکار لمسی پشتیبانی می کند. یک پردازنده با ولتاژ پایین از سری Core i5 در کنار 4 گیگابایت حافظه ی RAM در آن مورد استفاده قرار گرفته است. خروجی HDMI یا جایگاه کارت حافظه ی microSD و پورت USB نیز روی آن دیده می شود.

تبلت جدید برای کاربردهای نرم افزار نویسی و برای رفع باگ از نرم افزارهای سخت افزاری که شبیه نرم افزارهای پشتیبانی شده هستند، عرضه میشود. طبق اظهارات مسئولین مایکروسافت در نمایشی که برای عرضه ی ویندوز 8 ترتیب داده شد، تبلت هایی که از پردازنده های ARM استفاده می کنند دارای بازدهی بهتری نسبت به مدل های دارای پردازنده های اینتل هستند.

در حال حاضر طراحی مرجع و اصلی تبلت های دارای ویندوز 8 نسبت به تبلت هایی با سیستم عامل اندروئید یا iOS ، بیشتر به کامپیوترهای شبیه هستند. مایکروسافت هنوز کار خود در مورد ویندوز 8 را به اتمام نرسانده و احتمالا اطلاعات بیشتری نیز تا اوایل سال بعدی در مورد آن منتشر نخواهد کرد.

منبع: electronista