مطمئنم همه کاربرانی که با گوگل ریدر آشنایی دارند از توانمندی و امکانات بی نظیر این سرویس فوق العاده گوگل مطلعند.این اپلیکیشن تحت وب برای مطالعه فید یا خوراک اینترنتی است . به کمک گوگل ریدر می توانید ؛ سایت ها و وبلاگ های مورد علاقه خود را بدون مراجعه مستقیم به آنها ؛ به طور مستمر دنبال کنید . امکان دسته بندی ؛ تگ گذاری ؛ به اشتراک گذاری ؛ سرعت بالا و بسیاری المان های دیگر باعث شده است گوگل ریدر در بین رقبای خود ؛ بیشترین تعداد کاربر را داشته باشد .با گوگل ریدر می توانید سایتهای بیشتری را در زمان کمتری مرور کنید . این شاید بزرگترین مزیت استفاده از یک فیدخوان باشد . همینکه می توانید در یک صفحه ؛ صدها سایت را در کنار هم به طور مرتب داشته باشید و آنها را دنبال کنید برای روی آوردن به آن به نظر کافی می رسد.از یک طرف دیگر شما می توانید در شبکه اجتماعی گوگل پلاس داده ها و یافته های خود را با دوستان و آشنایانتان به اشتراک بگذارید.ارتباط این دو سرویس گوگل می تواند سرعت انتقال و اشتراک اطلاعات را افزایش دهد و کاربران را در انتقال یافته های خود به اطرافیان کمک کند.
مدتها بود بعد از استفاده از گوگل + در سطوح شبکه های اجتماعی جای خالی ارتباط آن با گوگل ریدر کاملا احساس میشد به همین دلیل امروز یک افزونه بسیار کارامد را معرفی میکنم که براحتی ارتباط بین این دو سرویس را برقرار میکند و می تواند برای خیلی از کاربرانی که از این دو سرویس استفاده میکنند خوشحال کننده باشد:
افزونه RSS Share for Google Plus™ and Google Reader

Rss-Share-Google-Plus-and-Google-Reader
برای نصب این افزونه کافیست بعد از مراجعه به آدرس زیر در مرورگر کروم ،روی add to chrome کلیک کنید:
این افزونه برای دو کار طراحی شده است:
1- اضافه شدن قسمتهای گوگل ریدر به صفحه اصلی(Home) گوگل پلاس
2- اضافه شدن کلید “+Share on Google” به خبرهای گوگل ریدر

همانطوریکه با گوگل آشنایی دارید شما قادرید با استفاده از نوار سیاه و سفید در بالا ،تمام سرویسهای گوگل را دیده و با استفاده از دکمه اشتراک گذاشتن آن،مطالب خود را در پلاس به اشتراک بگذارید،مزیت اصلی استفاده از این افزونه در Google Reader می باشد که به سادگی با کلیک کردن بر روی یک دکمه (در پایین  سمت راست هر آیتم یا خبر در ریدر)، جعبه اشتراک حاوی آن مطلب، ظاهر خواهد شد و شما با دادن حیطه دسترسی یا تغییر عکس و مشخصات آن براحتی مطلب را به اشتراک خواهید گذاشت

google-plus-stream-list-mode3
در گوگل پلاس نیز ، بخش ایجاد شده توسط این افزونه به شما اجازه می دهد تا شما آیتم های گوگل ریدر را خوانده ، و  آنها را به عنوان خوانده شده یا خوانده نشده به طور دلخواه علامت گذاری کنید.
Rss-Share-Google-Plus
ویژگی ها :
* “به اشتراک گذاشتن
مطالب گوگل ریدر در گوگل +” با زدن یک دکمه
*  اضافه کردن بخش گوگل ریدر به گوگل + و برعکس (اختیاری)
* نمایش مطالب خوانده شده یا خوانده نشده در گوگل پلاس
* انتخاب آیتم های خوانده شده در گوگل پلاس
* اشتراک فوری اطلاعات گوگل ریدر در گوگل پلاس  
* شمارش آیتم های خوانده نشده
گوگل ریدر درگوگل پلاس
* J / K اتصالات کلیدی برای پیمایش از طریق آیتم RSS در گوگل پلاس. برای به اشتراک گذاری
* علامت گذاری تمام آیتمها به عنوان خوانده شده
* پیمایش نامحدود برای تمام آیتم های RSS
*
کلیک روی عنوان تعداد آیتمهایخوانده نشده برای به روز کردن
* نمای درختی ها خوراک
در صورت نیاز به غیر فعال سازی هر کدام از سرویسها در دیگری کافیست در قسمت option این افزونه تیک هر کدام را بردارید:

google-plus-stream-list-mode4

این افزونه فقط برای کاربران استفاده از مرورگر گوگل کروم بوده و بدین ترتیب و بعد از نصب این افزونه و ریست این مرورگر قادر خواهید بود رویدادهای انتخابی خود را براحتی و فوری به اشتراک بگذارید.ذکر این نکته ضروری است که این افزونه فقط برای سیستمی که بر روی آن نصب شده است کار میکند و در صورت نیاز باید برای هر کامپیوتری که شما از آن استفاده میکنید نصب گردد.
نکته قابل اشاره دیگر اینکه گوگل جدیدا در وب لاگ خود خبر از جابجایی  آیکونهای Reader و Sites  در نوار ابزار بالای خود داده است.
change
آرمان شیرزادی