متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

مرورگر کروم به آندروید خواهد آمد ؟

0

شرکت گوگل در سال 2008 با ارائه مرورگر خود با نام گوگل کروم ، پا به دنیای مرورگرهای اینترنتی گذاشت و اکنون پس از گذشت حدود 3 سال ، جایگاه بسیار خوبی را در بین کاربران اینترنتی پیدا کرده است . به طوری که از ابتدای عرضه ، سقوطی نداشته است و کماکان در حال افزایش سهم خود در بازار است و طبق اعلام کارشناسان به زودی میتواند جای مرورگر فایرفاکس را بگیرد .

اما گوگل مرورگر خود تا به حال برای سیستم عامل های موبایل عرضه نکرده است . در حالی که رقبایش در دنیای مرورگرهای کامپیوتر ، مدت زیادیست که مرورگر خود را برای گوشی های موبایل عرضه کرده اند . مثل مرورگرهای اپرا موبایل و اپرا مینی که توسط شرکت اپرا ساخته شده اند و یا مرورگر فایرفاکس که توسط شرکت موزیلا ارائه میشود .

به نظر میرسد کروم نیز قصد دارد تا به این بازار بزرگ گام بگذارد و شانس خود را در آن امتحان کند . در وبسایت Chromium.org و در بخش CodeReview ، مواردی مشاهده شده است که به نظر میرسد برنامه نویسان گوگل قصد ساختن کد مرورگر کروم برای آندروید را دارند . البته لازم به ذکر است که هنوز هیچ بیانیه ی رسمی از سوی گوگل منتشر نشده است . اما ممکن است در اواخر همین ماه در همایش CTIA خبرهای جدیدی منتشر شود .

منبع

نظر شخصی : گرچه هنوز معلوم نیست که این مرورگر برای گوشی ها عرضه شود یا نه ، اما میتوان منتظر یک جهش بزرگ دیگر از سوی گوگل بود . این مورد را از این لحاظ عنوان میکنم که در سال 2008 نیز که مرورگر کروم مخصوص سیستم عامل های کامپیوتر عرضه شد ، خیلی ها به موفقیت آن امیدی نداشتند ولی با گذشت زمان ، نظر همگان تغییر کرد و اکنون شاهد رشد روز افزون این مرورگر هستیم . گرچه در دنیای مرورگرهای موبایل ، رقبای قدرتمندی مثل اپرا وجود دارند که سال ها تجربه کسب کرده اند .

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

DigiKala Ads
شرکت گوگل در سال 2008 با ارائه مرورگر خود با نام گوگل کروم ، پا به دنیای مرورگرهای اینترنتی گذاشت و اکنون پس از گذشت […]