مي توان به جرات دانشجويان را بزرگترين گروه استفاده كننده از لپ تاپ ناميد. اين گروه از كاربران، عمدتا به دنبال لپ تاپي با بهترين كارايي، ظاهر شكيل، راحت و در عين حال كم هزينه هستند!

لپ تاپ Acer Aspire 5742 يكي از لپ تاپ هايي است كه تا اندازه زيادي با سليقه اين گروه از كاربران سنخيت دارد. در عين حال كه بودجه زيادي را بابت خريد لپ تاپ مصرف نمي كنيد، امكانات مناسبي را دريافت خواهيد كرد.

پردازنده Core i3، هارد 320GB و صفحه نمايش 1366*768  چيزي نيست كه در كنار قيمت پايين اين محصول، بتوان به راحتي از كنار آن گذشت! در ادامه با بررسي دقيقتر اين لپ تاپ، با امكانات و خصوصيات برتر اين محصول بيشتر آشنا مي شويم.

وزن و بدنه

جنس بدنه اين لپ تاپ طوري است كه به هيچ وجه اثر انگشت خود را روي آن نخواهيد ديد! وزن 5 پوند اين لپ تاپ را با در نظر گرفتن صفحه نمايش 15 اينچ، حتما با لپ تاپ هاي ديگر 15 اينچي مقايسه كنيد! با اينكه لپ تاپ مديريتي و تجاري براي حمل در مسافرت ها، نيست ولي به اندازه كافي سبك و راحت است كه دانشجويان گلايه اي بابت آن نداشته باشند.

توليد گرما

نكته مهمي كه كاربران معمولا با آن درگير مي شوند ( البته بعد از خريد!) مسئله گرم شدن لپ تاپ است. بسياري از لپ تاپ ها در شرايط خاص و در قسمت هايي از بدنه، گرماي عجيبي توليد مي كنند كه كاربران را نگران مي كند. لپ تاپ Aspire 5742 به دليل نوع طراحي بدنه، صفحه كليد و حفره هاي موجود در زير بدنه آن، كنترل بسيار مناسبي بر روي گرما دارد.

صفحه كليد

لپ تاپ 5742 ايسر از صفحه كليد كامل برخوردار است. داشتن كليد هاي برزگ و با فاصله نسبت به مدل هاي ديگر، راحتي خاصي براي تايپ كردن با اين محصول داده است. البته اعتراف مي كنيم كه صفحه كليدهاي Lenovo راحت تر هستند!

صفحه نمايش و صدا

5742 داراي صفحه نمايش 15.6 اينچي است. براي تماشاي ويدئو و DVD‌هاي باكيفيت، بيشتر از حد نياز است، اما بايد ذكر كنيم كه با اين هزينه انتظار داشتن كيفيت تصوير مانند لپ تاپ هاي سوني نباشد.

بلندگوي اين لپ تاپ زير صفحه نمايش قرار دارد و صداي مناسبي توليد مي كند. البته تك بلندگو بودن، مقداري از كيفيت صداي اين محصول را كاهش داده است.

كيفيت

پردازنده 2.53-GHz Intel Core i3-380Mو حافظه 4GB امتياز اين لپ تاپ را در PCMark Vantage به 5327 رسانده است كه 475 امتياز بالاتر از ميانگين است. بالاتر از HP G62t با 5306 و پايين تر از Samsung SF510 با 5563  قرار دارد.

مقايسه Aspire 5742 در PCMark Vantage

مقايسه سرعت ارسال فايل

م‍ژده براي خريداران اين لپ تاپ!

نوت‌بوک Acer Aspire 5742 با گارانتی سازگار ارقام، با تخفیف 46 هزار تومانی و با قیمت 573 هزار تومان در فروشگاه الکترونیکی یک تماس عرضه شده است.

 همراه با این نوتبوک، یک آنتیویروس ESET NOD32 AntiVirus اصلی(با قابلیت به روزرسانی) نیز هدیه داده می شود.