شرکت اپرا امروز نسخه ی آزمایشی (بتا) جدیدی از مرورگر پرسرعت خود – اپرا- را عرضه کرد. مرورگر اپرا 11.60 بتا (Tunny) حاوی تعدادی تغییرات و بروزرسانی ها و رفع ایرادات نرم افزاری (باگ) می باشد. این تغییرات شامل ” تغییر ظاهر مرورگر و هسته ی آن می باشند.”

 از دیگر ویژگی های جدید مرورگر اپرا 11.60 بتا پشتیبانی بهتر از HTML5، شامل تجزیه کننده ی جدید کدهای HTML5، پشتیبانی از طرح سفارشی و کنترل کننده های محتوای HTML5، قابلیت های بهبود یافته ی ویدیوی HTML5، و پشتیبانی از ریزداده (microdata) های HTML5 (اولین مرورگر با این قابلیت) می باشد.

 

Opera

از آنجا که در این نسخه ظاهر مرورگر بیشتر مورد توجه قرار داده شده، یک دکمه ی ستاره در قسمت راست نوار آدرس مرورگر قرار داده شده که به کاربر اجازه ی بوکمارک کردن صفحات وب خود را می دهد. همچنین در نسخه ی جدید، شاهد بهبود کارایی و افزایش سرعت در پوسته ی Featherweight می باشیم که از جمله ی آن می توان به افزوده شدن نوار آدرس جدید Featherweight اشاره کرد.

شرکت اپرا همچنین گرادیان های رادیال CSS3 را افزوده تا طراحان قادر به ایجاد بیضی های هیپنوتیک یا رنگین کمان های مضاعف شگفت آور باشند.

 منبع: Maximum PC