گاهی آگهی‌های تبلیغاتی خلاقانه‌ای در ایمیل‌ها یا فیس‌بوک می‌بینیم، که ایده به کار رفته در آنها ما را در شگفتی می‌گذارد. یا سازه‌های خلاقانه‌ای که آرزو می‌کنیم خودمان از آنها در دکوراسیون خانه استفاده می‌کردیم. و یا تیزرهایی که در عرض چند ثانیه ما را مسحور خود می‌کند. متاسفانه از این اتفاقات در نمونه‌های ایرانی کمتر به چشم می‌خورد.

تمام طراحان در حوزه های مختلف، در مهمترین مرحله از انجام پروژه نیاز به ایده‌پردازی دارند. طبیعتا دیدن ایده‌های خلاقانه مرتبط با موضوع پروژه می‌تواند کمک بزرگی به خلق ایده‌های جدید کند. اینجاست که وبسایت ایده‌یاب به میدان می‌آید!

ایده یاب وبسایت مرجعي است که طراحان می توانند با جستجو در میان کارهای تبلیغاتی موفق، خلاقیت خود را پرورش داده و کارهای نوتری ارائه دهند. این وبسایت شامل صدها عکس و ویدئو در چهار دسته بندی طراحی های خلاقانه، تبلیغات شهری، تیزرهای تبلیغاتی و سازه های خلاقانه می باشد و روزانه با ده ها اثر خلاقانه جدید به همراه توضیحات فارسی و مشخصات کامل آنها به روز می گردد.

با ابزار جستجوی این وبسایت، می توانید رسانه تبلیغاتی و صنعت مرتبط را انتخاب نموده و به عنوان مثال «تیزرهای تبلیغاتی صنعت اتومبیل» یا «تبلیغات شهری با موضوع مواد غذایی» را از میان صدها اثر خلاقانه موجود در سایت بیابید و در طراحی های خود از آنها ایده بگیرید.

قابلیت دانلود تصاویر و ویدئو با کیفیت بالا، ذکر مشخصات طراحان و آژانس تبلیغاتی اثر، امکان امتیاز دهی، جستجو بر اساس کلمات کلیدی و دسته بندی موضوعی و… از ویژگیهای منحصر به فرد این وبسایت است. طراحان همچنین می توانند آثار خلاقانه خود را برای ایده یاب ارسال نمایند تا در این وبسایت نمایش داده شود.

–          وبسایت ایده یاب: www.ideyab.com

–          صفحه ایده یاب در فیس بوک: www.facebook.com/ideyab