يکي از مشکلات کاربران ويندوز، عيب يابي در سخت افزار و همچنين دريافت جديدترين آپديت براي آنها مي باشد.

برنامه driverzone يک برنامه کارآمد در جهت اسکن و عيب يابي سخت افزار شما مي باشد.اين برنامه کامپيوتر شما را به صورت کامل اسکن مي کند و مشکلات سخت افزاري سيستم را اطلاع داده و همچنين شما میتوانید فايل هاي فيکس آن را از اينترنت دانلود و نصب کنید.

از ديگر کاربرد هاي اين برنامه دريافت فايل هاي آپديت hardware مي باشد که در اين صورت کامپيوتر شما هميشه به روز خواهد بود. توجه داشته باشيد که اين برنامه محدوديتي تا ?? گيگابايت براي دريافت درايور سخت افزار دارد و اين بدين معناست که در صورت داشتن اينترنت پر سرعت هيچ گونه مشکلي براي دريافت درايور ها و جود ندارد.

 اين برنامه بسيار کم حجم بوده و به صورت رايگان و پرتابل است و بر روي تمام نسخه هاي ويندوز کار مي کند.

نحوه استفاده:
این برنامه پس از نصب در سیستم ترای ساکن شده و از آنجا با کلیک راست کردن بر روی آیکن آن و انتخاب Scan برنامه به  جستجو در میان درایورهای برنامه می پردازد.
زمانی که پیمایش (اسکن) به انتها برسد، DriverZone به صورت خودکار صفحه اینترنتی نتایج پیمایش خود را می گشاید. DriverZone به صورت خودکار آخرین ویرایش درایورهای سخت افزار های کاربر را با لینک دریافت نمایش می دهد. در مقابل هر یک از سخت افزارهایی که روزآمد نباشند کلید آبی رنگی در ستون Download نمایش داده می شود که از طریق آن کاربر به صفحه دانلود هدایت خواهد شد.
 پس از اولین استفاده کاربر می توانید با ساخت یک حساب کاربری رایگان در DriverZone به دریافت درایورهای روزآمد سخت افزار خود اقدام نماید. پس از گشودن حساب کاربری کاربر به سادگی لینک دریافت را دریافت خواهد کرد. که با کیک بر روی عبارت Click Here To Download به سادگی می تواند اقدام به دریافت درایور کند.

منبع: addictivetips