اينترنت اكسپلورر 6 دوست قديمي و همپا و همراه خيلي از كاربران اينترنت است. آن زماني كه هيچ كسي فكر آن را هم نميكرد كه يك روز بايد اين مرورگر را از ياد برد . اين مطلب نقل قولي از غول بزرگ نرم‌افزاري يعني مايكروسافت است كه مدير بخش نرم‌افزاري آن يعني آقاي ردموند بيان نموده است كه : شمارش معكوس براي اينترنت اكسپلورر 6 آغاز شده است و صفحه‌اي كه در آن مايكروسافت اشاره به كاهش سهم IE6 در سراسر جهان نموده است .

مايكروسافت مي‌گويد : 10 سال پيش يك مرورگر بدنيا آمد با نام اينترنت اكسپلورر 6 و اينك ما در سال 2012 هستيم، در دوره‌اي از استانداردهاي وب . همچنين اين صفحه اشاره به استفاده اينترنت اكسپلورر كه 1% مردم دنيا از اين ورژن استفاده مي‌كنند كه در آن اصطلاح قطره به كار رفته است . بنابراين به اين نتيجه مي‌رسيم كه استفاده از اينترنت اكسپلورر 6 نه تنها براي توسعه دهندگان و طراحان وب به صرفه نيست بلكه يك كار نفس گير هم است. 

Net Applications via Microsoft

اما مايكروسافت هم به اين نتيجه رسيده است كه بايد خود را همپاي ديگر رقيبان خود مانند كروم ، فايرفاكس، سافاري، اپرا و ديگران سازندگان مرورگرهاي وب خود را به استاندارهاي وب و به خصوص HTML5 برساند .

همانطور كه آمار IE6 نشان مي‌دهد سهم استفاده كنندگان از IE6 در ايالات متحده 0.9 درصد كاهش يافته، يكي از كمترين استفاده كنندگان در دنيا نروژي‌ها هستند با 0.2 درصد و فنلاندي‌ها با 0.5 درصد همچنين داده‌ها نشان مي‌دهند كه چيني‌ها بيشترين استفاده كنندگان از اينترنت اكسپلورر 6 هستند با ميزان 25 درصد سهم را از آن خود كرده‌اند .

حال سوال ما اينست كه شما از چه مرورگري استفاده مي‌كنيد؟

منبع: hothardware