تقریبا 15 سال پیش  بود که بازی پستال بر روی PC منتشر شد. دادن شانس به بازیکن برای ارتکاب به قتل مجازی ولگردی و قانونی شکنی و ایجاد یک موج خشم، از ویژگی های این بازی بود.

 چندین دنباله  و بسته های توسعه بعد ها برای این بازی منتشر شد و با عناصر جدید  و تازه ای مانند طنزی ناخالص و موارد شوخ طبعی و البته کمی بالای 18 سال ! این سری را کامل کرد.

 اگر چه بریدن اندام و  پاره پاره  کردن اعضای بدن یک انسان چیز خوش آیندی نیست، اما همه ی این موارد در بازی پستال 3 که جدیدترین شماره ی منتشر شده از  این سری و در عین حال بدترین نیز است، یک عامل عادی و کاملا کلیشه ای به حساب می آید که در کل به حالت بسیار ضعیفی در این شماره دیده می شود.

جریان کلی بازی،  بی ربطی بین پیش نمایش ها و  ایجاد  یک احساس گیج گننده که در هنگام بازی  پستال 3 به سراغ شما می آید، نتیجه ی تلاش برای یک دسته از حالات حواس پرتی و توهین آمیز به بازیکن است.

 

گیم پلی ضعیف، هوش مصنوعی ضعیف و طراحی در سطح ضعیف تر(لازم به ذکر است که موتور گرافیکی بازی “سورس” نام دارد و متعلق به شرکت والو است)، بازی پستال 3 را به شدت ناامید  و خسته کننده کرده است، در حالی که فقدان مطلق از شوخ طبعی و یا هوش و ذکاوت، باعث می شود که طنز در این شماره  به یک  سقوط تخت تبدیل شود. هنگامی که شما در یک مجموعه ای از باگ های مخرب و توفنده بازی باشید، انجام این بازی نوعی وقت تلف کردن خواهد بود.

پستال 3 با یک cutscene طولانی از وقایع گذشته شخص  با پستی ها و ننگ هایش، که شامل کل خشونت ها و کارهای شیطانی او می شود، آغاز می گردد. فقظ بازی پستال 3 است که با یک رشته طولانی از سوء استفاده های عجیب و غریب با انگیزه نیاز شخص، همراه است  و لاکن نمونه ی مشابه این امر در بازی های دیگر، با هر دیدگاهی بهتر و قابل تحمل تر از پستال 3 خواهد بود.

در این شماره  سازنده  نهایت تلاش را دارد تا بدترین و زشت ترین اعمال یک انسان را به تصویر بکشد. خشونت مطلق، صحنه های زشت و شخصیت هایی که جامعه آن را قبول نمی کند،همه در این بازی  دیده می شوند.

 
در ابتدا بازی، شما را با دنباله آموزش، جهت چگونه کشتن و استفاده از سلاح های گرم و مکانیکی هدایت می کند. آشنایی شما  با این سری اعمال پلید در جهت هر چه بهتر کشتن انسان ها، چیزی است که بازی پستال 3 می خواهد.

 اگر شما در اطراف عناصر زیست محیطی مانور می دهید و یا در فضاهای عمومی و آزاد دست به اقدامی می زنید، عکس العمل های  دشمنان متفاوت و از طرفی ضعیف و ناقص خواهند بود. ریختن بمب های آتش زا روی آدم ها، جدا کردن سر آنها از بدن و کارهای این چنینی، می تواند خیلی دردناک باشد و نتیجه ی آن به طور حتم، باب میل هر انسانی نیست. ولی پستال 3 می خواهد شما از انجام این کارها لذت ببرید و خشونتی را که در دل دارید، در این بازی تخلیه کنید.

مخالفان و  دشمنان شما همانگونه  رفتار می کنند که شما به طور مشابه رفتار می کنید، هوش مصنوعی بازی ضعیف است و به راحتی می توان فردی را از جلوی راه برداشت و گول زد و به طور مثال شما می توانید یک مسلسل قدرتمند بردارید و سیلی از دشمنان را به رگبار ببندید بدون آنکه آنها فرار کنند، جا خالی دهند و یا عکس العملی نشان دهند. اما باز هم بازی به عنوان یک Straight Shooter  کسل کننده است . کوکتل مولوتف، شعله افکن اسپری فلفل و انواع چاقو ها و حتی اره برقی علاوه بر سلاح های گرمی مانند : تک تیر، شاتگان، ام 4، انواع نارنجک ها،آر پی جی و غیره  از دیگر سلاح  های بازی  هستند.


دیالوگ ها جای خود نیستند، صدا گذاری ضعیف است. وجود الفاظ زشت در این بازی به وفور شنیده می شود و شاید اصلا این بازی را به این دلیل معرفی کردیم، که شما از خرید آن صرف نظر کنید. در کل شاید هیچ عنصر مثبتی در این بازی نمی توان یافت که شما را راضی کند، اما آزادانه بودن بازیکن و بازی برای انجام شرارت ها، می تواند چند دقیقه شما را سرگرم کند.

بازی پستال 3 توسط کمپانی بازی سازی نا شناخته ی Akella، برای کنسول های خانگی ایکس باکس 360 و پلی استیشن 3 و هم چنین کامپیوتر های خانگی در تاریخ 21 دسمبر 2011 منتشر شد.