فیس بوک و مشکلی که تایم لاین ایجاد میکند

علیرضا اسکندرپور شوفری، نویسنده‌ی میهمان می‌نویسند: تایم لاین فیس بوک به خودی خود آزار دهنده نیست. اتفاقاً استایل و سبک طراحی جالبی دارد. اینطور نیست؟ ولی وقتی میفهمید که دوستانتان می توانند فهرست بلندی از فعالیت های شما را خیلی راحت در عرض چند دقیقه مطالعه کنند کمی شاکی میشوید. در این مقاله راهی برای خلاص شدن از مشکلی که تایم لاین ایجاد میکند به شما معرفی میکنم.

در مقاله «تنظیمات حریم خصوصی فیس بوک» تنظیمات مربوط به تایم لاین به خوبی شرح داده شد که بواسطه آن و روشی که در این مقاله میخوانید قادر خواهید بود حریم خصوصی خود را محکم تر بسازید.

  • و اما روش

این روش شاید وقت گیر باشد (به فعالیت های شما بستگی دارد) ولی بهتر از هیچی است! چند روز پیش بروزرسانی در یک وبسایت انگلیسی خواندم که خلاصه توضیح میداد امکان بازگشتن از تایم لاین فیس بوک نیست و حتی این احتمال هست که در آینده ای نزدیک تمام کاربران ملزم به استفاده از این ایده شوند.

راه هایی که تاکنون ارائه شده مثل افزونه های مرورگر، بدون استثنا درست عمل نخواهند کرد. ولی وقتی قرار باشد قانونی و با استفاده از ابزاری که خود فیس بوک تهیه میکند این کار را کنیم آیا امکان دارد جواب ندهد؟!

در صفحه پروفایل شما دگمه ای با عنوان Activity Log قرار دارد که با با کلیک روی آن شما را به صفحه ای راهبری میکند که فهرستی بلند از فعالیت های شما را نشان میدهد. (مشاهده فعالیت های شما با تنظیماتی که برای تایم لاین صورت گرفته محدود میشود) روبروی هر فعالیت یک نماد دایره ای قرار دارد که با کلیک روی آن متناسب با هر فعالیت پیشنهاداتی داده میشود. برای نمونه اگر فعالیت شما پسندیدن تصویر باشد یا ارسال دیدگاه، به ترتیب پیشنهاد حذف پسندیدن و حذف فعالیت از روی تایم لاین داده میشود.

بدین ترتیب شما مجبور هستید یکسری فعالیت ها را از روی تایم لاین حذف کنید و برای گروهی دیگر مسیری که رفتید را بازگردید. در این صورت با مدیریت فعالیت ها و شخصی سازی حریم خصوصیتان میتوانید تاحدی بر این مشکل غلبه کنید.

پاسخ دهید، با اینکه این روش خودکار عمل نمیکند ولی آیا حاضر به استفاده ازش هستید؟