چند روزی است که بدافزار جدیدی به نام Flame حسابی در اینترنت غوغا به پا کرده و به صدر اخبار امنیتی در جهان رسیده است . این بدافزار توسط آزمایشگاه امنیتی معتبر و شناخته شده ی کسپرسکی شناسایی شده است . ظاهرا از قدرت بسیار بالایی نیز برخوردار میباشد . چون به اعتقاد کارشناسان این شرکت ، از دو بدافزار مشهور دیگر به نام های استاکس نت و دوکو نیز پیچیده تر و قدرتمندتر است .

این بدافزار از سال 2010 فعال بوده است و وظیفه آن جمع آوری اطلاعات سیستم آلوده و قرار دادن آن در اختیار سازندگانش میباشد . طبق اطلاعات ارائه شده توسط شرکت کسپرسکی ، منطقه هدف این بدافزار کشورهای خاورمیانه مثل ایران ، اسرائیل ، فلسطین ، سوریه ، لبنان ، عربستان سعودی و چند کشور دیگر میباشد و تا کنون نیز بیشترین تاثیر گذاری را بر روی کشور ما داشته است .

ممکن است شما نیز به این بدافزار آلوده شده اما بی اطلاع باشید . پس بهتر است تا پایان این مطلب ما را همراهی کنید . چون میخواهیم به شما ابزار کوچکی را معرفی کنیم تا در صورت آلوده بودن سیستم شما ، بتوانید از آن به منظور پاکسازی این بدافزار استفاده کنید . با گویا آی تی همراه باشید ……..

ابزار مذکور توسط شرکت امنیتی نام آشنای Bit Defender ساخته شده است . این ابزار که به Bit Defender Removal Tool مشهور است ، توانایی پاکسازی Flame را خواهد داشت . به منظور استفاده از آن باید به روش زیر عمل کنید :

1- ابتدا باید این برنامه را دانلود کنید . اگر سیستم عامل شما 32 بیتی است باید نسخه 32 بیتی را دانلود کنید . در صورت 64 بیتی بودن سیستم عامل تان نیز نسخه 64 بیتی را استفاده کنید . در پایان مطلب لینک هر دو نسخه قرار داده شده است .

2- پس از دانلود برنامه آن را اجرا کرده و دکمه Start Scan را کلیک کنید تا سیستم شما به صورت کامل اسکن شود .

پس از پایان اسکن میتوانید از پاک بودن سیستم خود از لحاظ وجود Flame اطمینان حاصل کنید .

لینک دانلود نسخه 32 بیتی

لینک دانلود نسخه 64 بیتی

منبع