شاید شما هم از کاربران نرم افزار مدیریت ایمیل قدرتمند تاندربرد باشید . همانطور که میدانید این نرم افزار نیز محصول شرکت نام آشنای موزیلا است که بیشتر کاربران ، این شرکت را با مرورگر مطرحش یعنی فایرفاکس می شناسند . مدتی قبل موزیلا در طرح انتشار سریع یا همان Rapid Release خود اعلام کرد که قصد دارد تا در بازه های زمانی شش هفته ای ، نسخه های جدید مرورگر فایرفاکس و نرم افزار مدیریت ایمیل تاندربرد را ارائه دهد .

روز سه شنبه مورخ 5 ژوئن 2012 نیز شرکت موزیلا نسخه های جدید مرورگر فایرفاکس و نرم افزار مدیریت ایمیل تاندربرد را منتشر کرد . در این مطلب قصد داریم تا نگاهی به نسخه سیزدهم تاندربرد بیندازیم تا با قابلیت های جدید و بهبودهای این نسخه آشنا شویم . پس با گویا آی تی همراه باشید …….

معمولا یکی از بخش های مهم هر بروز رسانی را مسائل امنیتی در بر میگیرند . چون مسلما در نسخه های قبلی هر نرم افزار ، تعدادی مشکل امنیتی وجود داشته است و شرکت سازنده در نسخه بعدی اقدام به رفع آنها میکند . برای شروع ابتدا نگاهی به این بروز رسانی های امنیتی خواهیم داشت .

در بین بروز رسانی های امنیتی حدود چهار بروز رسانی با وضعیت بحرانی ، دو بروز رسانی با وضعیت مهم و یک بروز رسانی با وضعیت متوسط ارائه شده اند .

در این نسخه میتوانید به قابلیت File Link دسترسی داشته باشید . با استفاده از این قابلیت ، امکان ارسال راحت تر فایل های بزرگ از طریق ایمیل برای شما فراهم خواهد شد . به عنوان مثال هنگامی که یک فایل بزرگ را به ایمیل خود پیوست میکنید ، تاندربرد به صورت اتوماتیک بزرگی فایل را تشخیص داده و به شما پیشنهاد میکند که فایل مذکور را در یک سرویس ذخیره سازی آنلاین آپلود کنید . پس از کلیک بر روی دکمه ی Link ، این فایل در یکی از سرویس های ذخیره سازی آنلاین آپلود خواهد شد و سپس لینک دانلود آن در ایمیل شما قرار میگیرد . در زمان نوشته شدن این مطلب فقط میتوانید از سرویس YouSendIt برای انجام این کار استفاده کنید . البته به مرور زمان سرویس های دیگر نیز با تاندربرد یکپارچه سازی خواهند شد .

تصویر از ghacks.net

قابلیت جدید بعدی نیز از همکاری تاندربرد و سرویس Hover and Gandi بوجود آمده است . با استفاده از این سرویس میتوانید یک آدرس ایمیل منحصر بفرد برای خود ایجاد کنید . به عنوان مثال به تصویر زیر نگاه کنید .

تصویر از arstechnica.com

در تصویر بالا مشاهده میکنید که با تایپ نام و نام خانوادگی خود میتوانید یک آدرس ایمیل منحصر بفرد برای خود ایجاد کنید . بلافاصله تاندربرد به صورت اتوماتیک تنظیمات را انجام داده و آماده به کار میشود . اکنون میتوانید خیلی راحت از طریق آدرس ایمیل منحصر بفرد خود اقدام به ارسال و دریافت ایمیل کنید .

البته برای استفاده از آن نیز باید هزینه ثبت یا همان Register این آدرس ایمیل را بپردازید . مسلما با وجود مشکلاتی که در زمینه پرداخت های بین المللی برای کاربران ایرانی وجود دارد ، این قابلیت زیاد به درد کاربران ایرانی نخواهد خورد .

با استفاده از این صفحه میتوانید اقدام به دانلود نسخه سیزدهم تاندربرد کنید . یا از درون خود نرم افزار ، این بروز رسانی را انجام دهید . با مراجعه به منوی Help > About امکان بروز رسانی فراهم خواهد شد .

منبع