Yandex نام یک موتور جست‌وجو به زبان روسیه‌ای است. این سرویس هم مشابه رقبایی مثل گوگل، فضای ذخیره‌سازی به صورت رایگان ارائه می‌کند اما تا به حال برای استفاده از آن نیاز به دعوتنامه داشتیم، حالا این مانع نیز رفع شده و همه می‌توانند از فضای ذخیره‌سازی رایگان Yandex استفاده کنند.

همان‌طور که می‌دانید سرویس‌های ابری مثل Google Drive، Dropbox، SugarSync و بسیاری دیگر، فضای ذخیره‌سازی محدودی در اختیار کاربران عادی قرار می‌دهند، به عنوان مثل هر سه سرویس یاد شده فضایی کمتر از 5 گیگابایت ارائه می‌کند و برای استفاده از فضای بیشتر باید حساب کاربری را ارتقا داده و هزینه‌ای به صورت ماهانه یا سالانه پرداخت کرد. سرویس Yandex نیز به همین صورت می‌باشد با این تفاوت که فضای 10 گیگابایتی برای حساب کاربری رایگان و عادی در نظر گرفته است!

در این سرویس نیز مثل Dropbox و SugarSync می‌توانید دوستان خود را دعوت کنید و از این طریق 10 گیگابایت دیگر فضا به دست آورید.

اما نحوه‌ی ثبت نام، برای ثبت نام به آدرس disk.yandex.com مراجعه کنید و روی کلید Log In کلید نمائید، حالا می‌توانید ثبت نام کنید، امکان ورود با استفاده از حساب کاربری در شبکه‌های اجتماعی نیز وجود دارد.

نرم‌افزار مربوط به فضای ذخیره سازی Tandex برای سیستم عامل Windows، OS X، Android و iPhone محیا شده است، بنابراین امکان دسترسی به فایل‌ها از طریق وسایل مختلف، وجود دارد.

اما یک سوال، شما از چه سرویسی استفاده می‌کنید؟ آیا Yandex را به آن ترجیح می‌دهید؟

منبع:  thenextweb