با کلی ذوق و شوق روز 19 سپتامبر (31 شهریور) زودی به سرور اپل وصل شدید و به امید یک گوشی جدید و نو با کلی امکانات بیشتر داشته باشید، دستگاه اپلی خود را آپدیت کردید؟ اما اینطور نشد؟ حالا دوباره می خواهید به سیستم عامل  قبلی خود که کلی با آن خاطره دارید بازگردید؟ بسیار خوب مشکلی نیست.

  • دانلود

برای به روزرسانی به سیستم عامل قبلی خود، ابتدا نوع دستگاه خود را از زیر انتخاب کنید، سپس در ادامه مطلب، چگونگی بروز رسانی را بیاموزید.

  •  پشتیبان گیری

قبل از پروسه، از دستگاه خود یک پشتیبان بگیرید (آی کلاد، آیتونز یا دستی). ایتدا به رایانه تان متصل شده، سپس از این راه ها استفاده نمائید.

آیکلاد: Settings > iCloud > Storage & Backup بروید. حالا با زدن دکمه Back Up Now، بکاپ در حساب سرور آیکلادتان گرفته می شود.

آیتونز: هنگامی که برنامه بر روی رایانه تان متصل باشد، با راست کلیک کردن و زدن دکمه Back Up Now بر نام دستگاه در رایانه تان می توانید از آن در آیتونز پشتیبان بگیرید.

دستی (Manual):  زمانی که آیفون یا آیپدتان به کامپیوتر وصل باشد، می تواند به راحتی وارد دستگاه خود شده و فایل ها را به یکی از درایور های داخلیتان انتقال دهید.

  • نصب سیستم عامل iOS 5 و بازیابی آیتونز

اگر از دستگاه خود پشتیبان گرفته و فایل را دانلود کرده اید، اکنون زمان بازگشت است. فایل را اجرا کنید. یا صفحه بالا مواجه می شوید. بر روی Restore کلیک کرده و فایلی که دانلود کرده اید را در آنجا پیدا و انتخاب کنید حال، منتظر نصب مجدد سیستم عامل قبلی باشید به همین آسانی تمام شد!

  • بازگرداندن اطلاعات

حال که به هدف خود رسیدید، وقت آنست تا فایل های خود را بازگردانید. پس با توجه به مکانی که فایل ها در آن قرار دارند، فایل های خود را بازگردانید.