TuneIn Radio 58

وقتی رادیو اختراع شد, به سرعت جای خودش را در میان مردم باز کرد. در هر خانه ای میشود حداقل یک دستگاه رادیو پیدا کرد. سپس تلویزیون و رادیو به عنوان محبوب ترین وسایل الکترونیکی و سرگرمی شناخته شده اند, البته تا قبل از اختراع اینترنت. اگر چه اینترنت در حال حاظر برای تحقق رفع نیاز های سرگرمی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد, اما رادیو و تلویزیون هنوز هم توسط بسیاری از مردم استفاده می شود. با این حال, این دو نیز در طول سال ها تکامل یافته و در حال حاظر شما میتوانید بدون ترک رایانه تان یک شبکه تلویزیون تماشا کنید یا به یک ایستگاه رادیویی گوش بدهید.

فرکانس ایستگاه های رادیو به ما اجازه می دهد به موضوعات مختلف مانند اخبار، موسیقی، داستان، بحث و غیره از سراسر جهان گوش بدهیم. TuneIn Radio, برنامه ی نسبتا محبوب برای گوش دادن به رادیو از طریق اینترنت است. نسخه های موبایل آن در حال حاظر برای آندروید و IOS عرضه شده و اکنون نسخه ویندوز 8 در دسترس است.

شما می توانید به انواع ایستگاه های رادیویی از نقاط مختلف جهان گوش بدهید , همچنین امکان فهرست کردن کانال ها , افزودن لیست علاقه مندی ها (favorites) و ایجاد کاشی از هر ایستگاه برای راه اندازی و پخش مستقیم در مترو و صفحه شروع از ویژگی های آن است.

برای دریافت و نصب برنامه TuneIn Radio , وارد فروشگاه ویندوز (Windows Store) شوید و در کادر جستجو عبارت  “tunein radio”  راتایپ و Enter بزنید. سپس نتایج جستجو در سمت چپ صفحه نمایش ظاهر می شود. برای دریافت اطاعات بیشتر در این باره میتوانید مطلب جستجو و نصب برنامه ها از فروشگاه ویندوز را مطالعه کنید.

TuneIn-Store

در حال حاظر می توانید با کلیک بر روی TuneIn Radio در صفحه اصلی و انتخاب گزینه نصب Install , برنامه را بر روی رایانه نصب کنید.

TuneIn-Store-Page

رابط کاربری (interface) اصلی این برنامه زیبا و خیلی ساده است. سمت چپ به شما اجازه می دهد به فهرست کانال های رادیویی بر اساس دسته بندی های مانند: رادیویی محلی، موسیقی، ورزش، اخبار، بحث، پادکست و …دست پیدا کنید . همچنین امکان فهرست بندی با توجه به منطقه زندگی و زبان نیز وجود دارد. در سمت راست فهرستی از ایستگاه های فعال رادیوی محلی قرار دارد که میتوانید به آن گوش بدهید.

TuneIn-Main

وضعیت دسته بندی های موجود در صفحه اصلی مانند : موزیک ,رادیو محلی,سخنرانی , پادکست و …

با کلیک بر روی هر دسته (category) در صفحه اصلی میتوانید زیر شاخه موجود در این بخش را مرور و بررسی کنید. همچنین ایستگاه ها را رتبه بندی و در طبقه خاصی قرار بدهید.

TuneIn-Talk

طبقه بندی و مرتب سازی دسته سخنرانی

هنگامی که شما یک ایستگاه را انتخاب می کنید, پخش آن فورا شروع می شود و اطلاعاتی مانند نام ایستگاه , فرکانس آن , و نمایش دیگر ایستگاه ها موجود در همین محدوده که میتوانید به آنها گوش بدهید برایتان نمایش می یابد.

TuneIn-Comedy

پنجره now playing

Screenshot.2077

اطلاعات از هر ایستگاه مانند: نام هنرمند,نام موزیک,البوم,و…نمایش می بابد.

یکی از ویژگی های عالی برنامه TuneIn Radio ساخت کلید میانبر برای دستیابی سریع به ایستگاه های مورد علاقه خود است. می توانید در در حالی که به یک ایستگاه موسیقی گوش می دهید با راست کلیک و انتخاب ایستگاه آن را به لیست علاقه مندی (favorite) اضافه کنید , و سپس از طریق همین لیست آن را به صفحه Start Screen پین نمایید.

Screenshot.2077.809

اپلیکیشن TuneIn Radio برای هر دو نسخه 32 بیتی و 64 بیتی از ویندوز 8 قابل استفاده است. همچنین محیط برنامه از زبان های انگلیسی (ایالات متحده)، چینی (چین)، آلمانی (آلمان)، اسپانیایی (اسپانیا)، ژاپن (ژاپن)، فرانسوی (فرانسه)، ایتالیایی (ایتالیا)، کره (کره جنوبی)، پرتغالی (پرتغال)، چینی (تایوان) ، انگلیسی (انگلستان) پشتیبانی می کند.

برای دریافت اطلاعات مربوط به برنامه در فروشگاه ویندوز اینجا را ببنید.

در ابتدای پست گفتم که این برنامه برای سیستم عامل های موبایل مانند : اندروید, بادا ,IOSو windows phone نیز وجود دارد. برای دریافت اپلیکیشن هر سیستم عامل میتوانید اینجا را ببنید.

windows14747