شرکت مایکروسافت به تازگی بنچمارک جدیدی را منتشر کرده است تا در آن قدرت مرورگر جدید خود یعنی اینترنت اکسپلورر 10 را به رخ دیگران بکشد. بدین منظور Penguin Mark بر روی وب سایت IE Testdrive قرار گرفته است تا قابلیت های وبگردی این مرورگر را در محیط های جدید و گوناگون امتحان کند. در این بنچمارک عوامل مختلفی مثل HTML 5 ، JavaScript ، CSS3 و Canvas دخیل هستند. وقتی که شما بر روی کلید امتحان مرورگر کلیک میکنید به صفحه دیگری ارجاع داده میشوید  که انیمیشن های مختلف و حتی صداهای آزار دهنده ای را پخش میکند. در آخر امتیازی که در گوشه سمت چپ نمایش داده میشود سرعت مرورگر شما را در این بنچمارک نشان خواهد داد. هر چقدر که مرورگر شما سریع تر باشد انیمیشن های به نمایش در آمده با سرعت بیشتری پخش خواهند شد.

وقتی برای اولین بار از این سرویس بنچمارک استفاده میکنید شاید انتظار داشته باشید مرورگر کروم شرکت گوگل بیشترین رتبه را کسب کند. زیرا در حال حاضر کاربران رضایت بیشتری از این مرورگر نسبت به سایر رقبا دارند. اما در بلاگ مربوط به اینترنت اکسپلورر 10 امتیاز 24281 برای مرورگر به نمایش در آمده است. در حال حاضر نمیتوان این مرورگر را بر روی ویندوز 7 اجرا کرد اما بقیه مرورگر ها به مراتب امتیاز خیلی کمتری را نسبت به اینترنت اکسپلورر 10 کسب کردند.

چرا اینترنت اکسپلورر 10 سریع ترین مرورگر است و این مقام متعلق به مرورگر هایی مثل کروم و یا فایرفاکس نیست؟ در حال حاضر که دلیل خاصی برای این مسئله وجود ندارد زیرا حتی سرعت های مختلف مربوط به سیستم ها در هر سه مرورگر دیده میشود و نمیتوان اختلاف میان آنها را مربوط به این مورد دانست. ممکن است مرورگر جدید مایکروسافت امکاناتی را داشته باشد که دیگر مرورگر ها ندارند و یا این بنچمارک برای اینترنت اکسپلورر 10 بهینه سازی شده باشد. نمیتوان گفت که مایکروسافت قصد دارد با انتشار چنین مطالب شایعه ایجاد کند و محصول خود را برتر بداند اما باید برای این گفته های خود دلیل محکمی داشته باشد. شاید شما هم مثل بسیاری دیگر این ادعای مایکروسافت را قبول نداشته باشید پس صبر کنید تا ببنیم در آینده چه اتفاقاتی خواهد افتاد.

منبع : ghacks