چنانچه شما علاقه مفرطی به مطالعه کتاب دارید و به تازگی سیستم تان را به ویندوز 8 ارتقاء داده اید یا تبلتی با اجرای ویندوز 8 خریداری کرده اید، ما برنامه ای برای شما داریم. BookReader یا کتابخوان به شما اجازه می دهد تا EPUB با DRM (مدیریت حقوق دیجیتال) رایگان و کتاب های متنی (text books) ساده را بخوانید، آنها را به صفحه شروع سنجاق کنید، و آنها را به طور مستقیم بدون باز کردن برنامه، راه اندازی نمایید. این برنامه از چند ستونی و همچنین نمایش تک صفحه ای پشتیبانی می کند و به شما اجازه تغییر تم پس زمینه به 3 محیط خواندن متفاوت نمایشی را می دهد. افزون بر این، این برنامه به شما این امکان را می دهد تا اندازه قلم (فونت) را افزایش یا کاهش داده و سبک قلم را تغییر دهید تا از نمایش متنی که متناسب با الویت شما است برخوردار شوید. قابلیت چسباندن یا سنجاق کردن کتاب ها به صفحه شروع به شما اجازه می دهد تا به طور مستقیم مطالعه کنونی تان را راه اندازی کنید، که شگفت انگیز است.

به منظور دریافت برنامه، به فروشگاه ویندوز (Window Store) بروید و برنامه Bookreader را جستجو کرده و روی آن کلیک کنید.

صفحه اصلی فروشگاه ویندوز به شما اجازه دانلود و نصب برنامه در سیستم تان با کلیک کردن بر روی دکمه نصب را می دهد.

هنگامی که برای نخستین بار برنامه را راه اندازی می کنید، با کتاب الکترونیکی (e-book) از پیش نصب شده ” سقوط و زوال خانه یا خاندان آشر” اثر نویسنده و شاعر مشهور آمریکایی، آقای ادگار الن پو مواجه می شوید.

به منظور باز کردن داستانی ذخیره شده در سیستم تان، روی صفحه اصلی راست کلیک کرده و گزینه باز کردن را از نوار برنامه انتخاب کنید. این کار یک مرورگر فایل را باز کرده تا در سراسر حافظه تان حرکت کنید و به دنبال مجموعه تان بگردید.

هنگامی که آن را باز کردید، می توانید تجربه خواندن تان را با استفاده از چندین گزینه ارائه شده در نوار برنامه سفارشی نمایید. به عنوان مثال، می توانید یک سبک قلم متفاوت را تعیین کنید، و اندازه پیش فرض متن را افزایش یا کاهش دهید، که این به شما اجازه می دهد تا فرایند خواندن را برای خودتان آسان تر سازید.

افزون بر این، شما می توانید تم پس زمینه را مابین 3 تم موجود، روز، درونی، و شب تغییر دهید.

شما همچنین می توانید نمایش ستون ها از دو ستون پیش فرض در هر صفحه را به یک ستون در هر نمایش صفحه تغییر دهید.

سودمند ترین گزینه در نوار برنامه، چسباندن یا سنجاق کردن به شروع، به شما اجازه می دهد تا یک کتاب را به طور مستقیم به صفحه شروع سنجاق کنید.

کتاب های سنجاق شده را می توان به طور مستقیم از صفحه شروع بدون آنکه نخست نیاز به راه انداختن برنامه باشد، راه اندازی کنید.

گزینه های کتاب های اخیر شامل فهرستی از تمامی کتاب های باز شده اخیر می باشد، بنابراین شما مجبور به باز کردن دوباره همان کتاب از طریق گزینه باز کردن نیستید.

دکمه فصل ها در گوشه راست بالا برای شما پیوند (لینک) های مستقیم به تمامی فصل های موجود درون یک کتاب را فراهم می کند. تنها بر روی فصل کلیک کنید و برنامه شما را مستقیم به آن می برد.

با فشردن کلیدهای ترکیبی Win+I و کلیک بر روی گزینه دیداری ها (Visuals)؛ قلم، ستون ها، و نمایش تم را تنظیم کنید.

BookReader بر روی هر دو نگارش 32 بیت و 64 بیت ویندوز 8 کار می کند.

برای دریافت این برنامه از فروشگاه ویندوز به پیوند پایین مراجعه نمایید:

Get BookReader from Windows Store

منبع: AddictiveTips