Unddssaeed.najarantitled

امروزه استفاده ازخدمات سرویس دهنده های پست الکترونیک فوق العاده گسترش یافته است.ممکن است مخاطبین که در حسابی مانند جی میل گوگل دارید بسیار با ارزشمند تر از مخاطبین سیم کارت تلفن همراهتان باشد. پس دسترسی لحظه ای به آنها برایتان مهم است. چقدر عالی می شوید تمامی اطلاعات مخاطبین گوگل را با تلفن همراه تان همگام سازی (synchronize) کنید تا همیشه در کنارتان باشد. قرار است در این مقاله با نحوه همگام سازی حساب گوگل با ویندوز فون 8 آشنا شویم.

ما در این پست از Nokia Lumia 920 استفاده کردیم ,نگران نباشید تنظمیات در تمامی دستگاه های WP8 یکسان است.

مراحل افزودن مخاطبین گوگل برای تلفن ویندوز۸

بهترین راه همگام سازی synchronize مخاطبین گوگل با ویندوز فون ۸ استفاده از برنامه خودکار email + accounts است.مراحل این کار با یکدیگر انجام می دهیم.

مرحله 1: به صفحه شروع (Start Screen) در تلفن خود مراجعه کنید و از لیست برنامه ها  گزینه  Settings را لمس کنید.Apps-Settings

مرحله 2: در بخش system settings گزینه email + accounts را پیدا کنید و آن را اجرا کنید.

 

Windows-Phone-Email-Accounts

مرحله 3: در این قسمت لیستی از حساب های که تاکنون برای تلفن خود تعریف کرده اید همراه با گزینه add an account نمایش می یابد.

گزینه add an account  را برای تعریف کردن حساب جدید انتخاب کنید.

Add-Email-Account1

مرحله 4: سپس لیستی از سرویس های که قابلیت همگام سازی با تلفن هوشمند شما را دارند نمایش میابد. سرویس Google را انتخاب کنید.البته نحوه تعریف حساب برای سایر سرویس ها نیز تقریبا  تفاوتی ندارد.

Add-Google-Email-Account

مرحله 5: نوبت به معرفی حساب جی میل تان است. نام حساب و رمز عبور را در فیلده های مربوطه وارد کنید.

باید ادرس جی میل را کامل به صورت abc@gmail.com  وارد کنید تا next برایتان فعال شود.

Google-Login-Credentials

مرحله 6: در این مرحله برنامه از شما می خواهد تا گزینه های که مایل به همگام سازی آنها هستید را انتخاب کنید.گزینه Email, contacts and calendar را انتخاب  و  sign in را لمس کنید.

Choose-Content-Sync

مرحله 7:  عملیات همگام سازی  synchronize شروع می شود و می توانید نتیجه را در قسمت email + accounts بررسی کنید.

Synchronizing-Google-Account2

اکنون می توانید همه مخاطبین حساب گوگل خود را به همراه شماره تلفن ,ایمیل و هر جزئیاتی که برایشان تعریف کرده باشید را مشاهده کنید.

همینطور که گفتم تنظیمات برای سایر سرویس ها نیز تقریبا مشابه است. حالا دیگر همه مخاطبین را از سرویس های تحت وب بر روی تلفن خود دارید.