اگر پیگیر اخبار دنیای تکنولوژی در این چند روزه بوده باشید ، حتما می دانید که شرکت یاهو تایید کرده است که سرویس وبلاگ نویسی تامبلر را خریداری خواهد کرد . آن هم به قیمت 1.1 میلیارد دلار . آیا می دانید مغز متفکر پشت این سرویس و موسس اصلی آن کیست ؟ دیوید کارپ .

Who-Is-David-Karp-Tumblr-s-CEO

شاید دانستن داستان زندگی کارپ برای تان جالب باشد . کارپ یک نیویورکی است و تنها زمانی که پانزده سال داشت ، از دبیرستان اخراج شد و مجبور شد که به مدت سه سال در خانه درس بخواند . زمان زیادی طول نکشید که وی به عنوان مدیر محصولات در وبسایت UrbanBaby مشغول به کار شد که این وبسایت در سال 2006 توسط CNET خریداری شد .

کارپ از پولی که از طریق فروش محصولات بدست آورده بود ، برای راه اندازی سرویس تامبلر استفاده کرد . سرویسی که به کاربران اجازه می دهد تا به سادگی بتوانند وبلاگ نویسی کرده و موارد دلخواه شان را به اشتراک بگذارند . اکنون تامبلر شش ساله است و در این مدت 105 میلیون وبلاگ و 300 ملیون کاربر ماهانه دارد .

بر طبق گفته های وبسایت فوربز ، دیوید کارپ در سن 26 سالگی حدود 200 میلیون دلار ثروت دارد که با فروش سرویس تامبلر به یاهو ، این ثروت بیشتر نیز خواهد شد .

منبع