گوگل روز چهارشنبه کیبورد خود، که برای گوشی‌ها و تبلت‌های آندروید 4.0 (بستنی حصیری) به بالا ساخته شده را روانه‌ی Google Play کرد. شما هم اکنون می‌توانید این کیبورد را از Google Play دانلود کنید. البته فعلاً این کیبورد فقط به زبان انگلیسی می‌باشد؛ اما گوگل اعلام کرده که بزودی زبان‌های دیگری را خواهد افزود.

برای آن‌هایی که نمی‌دانند کیبورد گوگل چه خصوصیاتی دارد، باید بگویم که Google Keyboard همان کیبوردی‌ست که در دستگاه‌های ساخت گوگل، مانند نکسوس ارایه شده‌است. اما حالا اگر شما از گوشی یا تبلتی استفاده می‌کنید که از کیبورد دیگری استفاده می‌کرده، حالا می‌توانید این کیبورد فوق‌العاده را نصب کنید. اما فوق‌العادگی این کیبورد در کجاست؟

این کیبورد تجربه‌ی Gesture Typing را به شما خواهد داد. این قابلیت جالب این‌گونه است که می‌توانید با حرکت دادن انگشتتان روی کیبورد از حرفی به حرف دیگر، کلمه‌ی مورد نظرتان را بنویسید. شاید تصویر زیر “گویا”تر باشد. همچنین قابلیت تصحیح خودکار، حدس کلمه و تشخیص صدا را هم داراست. ضمناً تاکنون دارای منبع لغات 26 زبان برای سیستم تصحیح و تشخیص خودکار کلمات می‌باشد.

Google Keyboard

به طور کلی خصوصیات این کیبورد را می‌توان به این صورت فهرست کرد:

  • Gesture Typing
  • Voice Typing
  • حدس کلمه‌ی بعدی
  • تصحیح کلمه‌ی فعلی
  • دارا بودن دایره لغات برای 26 زبان (و بزودی تعداد بیشتر)
  • قابلیت استفاده در دستگاه‌های آندرویدی مختلف

البته لازم به توضیح است که هم‌اکنون قریب به 60% دستگاه‌های آندرویدی (نزدیک به یک سوم گوشی‌های آندرویدی فعال) از آندروید نسخه‌ی نان زنجبیلی (2.3) استفاده می‌کنند.

با ارایه‌ی این کیبورد به تعداد بیشتری از کاربران آندروید، اکنون باید شاهد پیشرفت و ارتقای این کیبورد و بروزرسانی‌های کیفی‌تری باشیم.